Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Funkcjonalne meble wypoczynkowe. Czym są narożniki z funkcją relax?

AZ/materiał reklamowy

Osoby stojące przed wyborem nowych mebli do salonu, które cenią sobie przede wszystkim wygodę, powinny postawić przede wszystkim na narożniki z funkcją relax. Gwarantują one wyjątkowo wysoki komfort siedzenia nawet podczas wielogodzinnych spotkań z bliskimi. W poniższym artykule tłumaczymy, czym są narożniki z funkcją relax.

Funkcjonalne meble wypoczynkowe
Funkcjonalne meble wypoczynkowe
Bostonsofa

Narożniki z funkcją relax - jak to działa?

Narożnik z funkcją relax to mebel wyposażony w zaawansowane funkcje w zakresie regulacji. Zazwyczaj producenci oferują w tego typu meblach następujące rozwiązania:

 • możliwość regulacji zagłówka,
 • możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia,
 • możliwość zmiany kąta nachylenia podnóżka,
 • podnóżek, który pozwala na położenie nóg, co pozwala na ich odciążenie oraz usprawnia krążenie krwi, 
 • elementy dodatkowe: schowki i barki, które pozwalają na umieszczanie ważnych przedmiotów - przekąsek,
 • napojów, książek itp.,
 • ruchome blaty, 
 • funkcja spania,
 • panel audio. 

Dzięki temu wszystkie narożniki skórzane możemy dostosować do swoich własnych potrzeb - zająć pozycję półleżącą lub leżącą. Sterowanie narożnikiem z funkcją relax odbywa się ręcznie bądź elektrycznie w zależności od rozwiązań zastosowanych przez konkretnego producenta. W narożnikach z funkcją relaks nie brakuje także specjalnych przestrzeni na postawienie przekąsek, napojów czy innych potrzebnych przedmiotów. 

.
.
Bostonsofa

Jakie korzyści wynikają z zakupu narożnika z funkcją relax? 

Zakup narożnika modułowego wyposażonego w funkcję relax może przynieść nam całą masę korzyści. Podstawowy atut polega na tym, że możemy wypoczywać w dowolnie wybranej przez siebie pozycji - samodzielnie określamy kąt nachylenia oparcia i podnóżka oraz regulujemy zagłówek. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zupełnie inną pozycję przyjmujemy podczas rozmowy z gośćmi, a jeszcze inną podczas oglądania telewizji. 

Warto nadmienić, że wyspecjalizowane funkcje narożników z funkcją relax mają także wymierny wpływ na stan naszego zdrowia. Dzięki podniesionemu podnóżkowi kondycja naszych stóp ulegnie poprawie, a dodatkowo usprawnione zostanie krążenie krwi w organizmie. Z kolei dzięki dostosowaniu oparcia odciążymy zmęczony wielogodzinnym siedzeniem przy biurku kręgosłup. Narożnik z funkcją relax jest meblem uniwersalnym, z którego do woli może korzystać z każdy z domowników. Zazwyczaj obsługa wszystkich funkcji jest niezwykle prosta, co jest dodatkowym atutem. 

.
.
Bostonsofa

Wielofunkcyjność narożników z funkcją relax 

Narożniki skórzane z funkcją relax mają jedną niezwykle istotną zaletę. Chodzi tutaj o ich wielofunkcyjność. Zakup tego rodzaju mebli w sposób szczególny polecamy osobom, które nie dysponują znaczną przestrzenią.

Narożniki mimo swoich dużych rozmiarów pełnią wiele funkcji, tym samym zastępują kilka mebli. Oznacza to, że narożniki z funkcją relax w sposób rewelacyjny sprawdzą się w przypadku niewielkich mieszkań czy domów. 

.
.
Bostonsofa

Narożnik z funkcją relax - rodzaje 

Specjaliści rozróżniają narożniki z funkcją relax przede wszystkim ze względu na zastosowane sposoby sterowania. Wyróżnia się sterowanie:

 • manualne - polega ono na tym, że wszystkie ustawienia oparcia są dostosowywane ręcznie z wykorzystaniem siły naszych mięśni,
 • elektryczne - bardziej nowoczesne rozwiązanie, w którym steruje się za pomocą specjalnych sensorów zlokalizowanych w meblu, zasilanie może pochodzić z gniazdka elektrycznego bądź akumulatora.
  Więcej o:

Skomentuj:

Funkcjonalne meble wypoczynkowe. Czym są narożniki z funkcją relax?