Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Grzejnik do pokoju: 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

mat. prasowe Luxrad

Grzejnik do pokoju jest obecnie zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym elementem wyposażenia. Przy jego zakupie należy więc uwzględnić kwestie techniczne, ale też wizualne. Podjęcie ostatecznej decyzji może okazać się sporym wyzwaniem. Czym kierować się przy wyborze grzejnika? Oto 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

grzejnik do pokoju
Grzejnik pokojowy Niagara
Luxrad

Moc grzejnika do pokoju

Grzejnik do pokoju ma ładnie wyglądać, ale również zapewnić nam odpowiednią ilość ciepła. W związku z tym w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę moc cieplną kaloryfera, którą trzeba dobrać w zależności od wielkości wnętrza, ale też rodzaju i warunków panujących w danym pomieszczeniu. Warto wiedzieć, że optymalna temperatura w salonie mieści się w przedziale pomiędzy 20°C a 22°C, ale już w sypialni czy pokoju dziecięcym, nie powinna przekraczać 18°C.

Kolor grzejnika do pokoju

Pomijając kwestie techniczne, kolor to absolutna podstawa przy wyborze grzejnika do pokoju. Jeszcze do niedawna w sklepach można było spotkać się wyłącznie z białymi wymiennikami ciepła. W kolorystycznej ofercie marki Luxrad można wybierać do woli, a wszystko za sprawą palety RAL, która umożliwia dopasowanie dowolnej barwy. Kaloryfer może być więc spójnym elementem wyposażenia lub wręcz przeciwnie – odważnym przełamaniem bieli ścian i drewnianej podłogi, na przykład w postaci granatowego grzejnika Everest.

Zobacz także: Grzejnik wielofunkcyjny w nowoczesnym wnętrzu >>

grzejnik do pokoju
Grzejnik pokojowy blue Everest
Luxrad

Grzejnik do pokoju a styl pomieszczenia

Jeśli kolor, to i styl. Producenci grzejników stawiają na coraz bardziej designerskie projekty, przyciągając swoich klientów nietuzinkowymi propozycjami. Wymiennik ciepła może więc być subtelną formą, zbudowaną z lekko zaokrąglonych rurek grzewczych, dopełniających wnętrza klasyczne, czego przykładem jest grzejnik Fortuna marki Luxrad. Grzejnik do pokoju może też być innowacyjną konstrukcją, stworzoną z myślą o wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, tak jak źródło ciepła o nazwie Slim Line.

Zobacz także: Grzejniki dekoracyjne do wnętrz w różnych stylach >>

grzejnik do pokoju
Grzejnik pokojowy Slim Line mięta
Luxrad

Grzejnik do pokoju - pion czy poziom?

Istotną kwestią jest również orientacja grzejnika do pokoju, którą należy dopasować do wielkości i kształtu pomieszczenia. W pokojach o wąskich ścianach, które potrzebują optycznego poszerzenia, najlepiej sprawdzą się grzejniki pionowe, natomiast do wnętrz długich lub z szerokimi ścianami będą pasować kaloryfery poziome.

Grzejnik do pokoju dopełnia aranżację

Dopełnienie aranżacji to nie tylko wybór koloru i dopasowanie stylu urządzenia do estetyki pokoju. Grzejniki z oferty marki Luxrad mogą być wykorzystywane do aranżacyjnych sztuczek, dzięki którym uzyskamy optyczne powiększenie przestrzeni. Takie wrażenie da między innymi wymiennik cieplna w formie lustra bądź grafiki na szkle, ale również kaloryfer z osłoną w formie jednej, odbijającej światło, lakierowanej proszkowo tafli. Efekt prostej formy można z kolei wprowadzić do pomieszczenia za pomocą grzejnika V-Line w białym wydaniu lub w dowolnym innym kolorze.

grzejnik do pokoju
Grzejnik pokojowy V-Line
Luxrad

Miejsce montażu grzejnika do pokoju

Grzejnik do pokoju najlepiej jest zamontować w miejscu, gdzie są największe straty ciepła. Dzięki temu podgrzane przez kaloryfer, unoszące się powietrze, skutecznie zmniejszy przedostawanie się chłodnego powietrza z zewnątrz. Przy wyborze miejsca do montażu trzeba pamiętać o kilku zasadach – grzejnik powinien wisieć w odległości minimum 10 centymetrów od podłogi, a w jego pobliżu nie mogą się znajdować meble, zasłony, urządzenia RTV czy AGD.

Zobacz także: Jak odpowietrzyć kaloryfer? Jak przygotować grzejniki na sezon grzewczy? >>

grzejnik do pokoju
Grzejnik pokojowy Fortuna Podwójna
Luxrad
    Więcej o:

Skomentuj:

Grzejnik do pokoju: 6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę