Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Idealna przestrzeń wymaga najlepszych rozwiązań

AS

Kuchnia stanowi serce domu. To w niej skupia się często życie towarzyskie i rodzinne. Tutaj przygotowujemy posiłki, jadamy, spędzamy razem czas. Wspólne gotowanie to coraz częściej wybierany sposób nie tylko dbania o rodzinne relacje, ale też spotykania się z przyjaciółmi. Jednak to, jak będziemy czuć się w swojej kuchni, zależy od właściwego zaprojektowania jej przestrzeni.

Strefa przechowywania
Strefa przechowywania
Hafele

Strefa zapasów

W tej części kuchni mieści się lodówka, zamrażarka i szafka spiżarniana. Zgromadzone na zapas produkty spożywcze potrzebują przestrzeni i uporządkowania. Strefa zapasów musi udźwignąć wszystkie stawiane jej wymagania – pojemność, łatwy dostęp do produktu i odpowiednie warunki przechowywania. Dobrze zaaranżowana strefa zapasów pozwoli Ci mieć swoje ulubione i trudne do zdobycia w sklepach produkty zawsze na wyciągnięcie ręki. Istotny dla wygody korzystania z zaopatrzenia jest wybór właściwego systemu przechowywania. Świetnie sprawdzi się wysoki regał, mieszczący pięć pojemnych koszy cargo od Häfele. Nawet obciążony do 80 kilogramów pozostaje stabilny i łatwo się wysuwa, zapewniając wytrzymałość i wygodny dostęp do zapasów.

Strefa przechowywania

To w tej strefie znajdują miejsce codziennie używane akcesoria – sztućce, naczynia, zastawa... Ze względu na to, jak często wykorzystywane są to przedmioty, dostępność i uporządkowanie są w tej części kuchni najważniejsze. System szuflad Matrix P pozwala pomieścić wszystko dzięki podwyższonym bokom i dodatkowym relingom oraz wzmocnionym prowadnicom o udźwigu 70 kilogramów. Maksymalny wysuw zapewnia nieograniczony dostęp do całej przestrzeni szuflady. Wewnętrzny porządek pozwalają utrzymać wymienne, regulowane wkłady do szuflad, gwarantujące największą stabilność każdemu przedmiotowi.

Wiszące szafki to kolejne świetne rozwiązanie, pozwalające wykorzystać najpełniej całą przestrzeń w kuchni. Firma Häfele oferuje kompaktowy, wydajny i niebywale silny podnośnik Free Space. Pozwala on podnosić ciężkie fronty o wadze nawet 10,7 kg, a dzięki rekordowo małej powierzchni może być wykorzystywany nawet przy bardzo wąskich szafkach.

Strefa zmywania

To przestrzeń na mycie produktów, naczyń i akcesoriów kuchennych. Istotna przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku. Dla projektujących i dbających o wykorzystanie całej przestrzeni kuchni stanowi prawdziwe wyzwanie, ze względu na obecność syfonu. Jednak i przestrzeń pod zlewem można wykorzystać. System Banio od Häfele omija syfon i pozwala zagospodarować dodatkową przestrzeń – na przykład detergentami i akcesoriami do czyszczenia. Dzięki temu dbanie o higienę i porządek w kuchni staje się dużo prostsze.

Strefa przygotowywania

Miejsce, w którym zawsze coś się kroi. To tu odbywają się najważniejsze prace codziennego przygotowywania posiłków, dlatego jest to centralne miejsce każdej kuchni. Strefa ta potrzebuje wystarczająco dużej powierzchni blatu roboczego, szuflad na przyprawy i półprodukty oraz na sprzęt i akcesoria. W tej części kuchni korzysta się z robotów kuchennych, dlatego w tej przestrzeni potrzebne są także gniazda elektryczne.

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie oświetlenie przestrzeni roboczej. Z nagrodzonym Diamentem meblarstwa 2021 systemem LOOX LED od firmy Häfele nie tylko oświetlisz skutecznie cały blat równomiernym światłem o właściwym natężeniu, ale także będziesz sterować światłem z poziomu aplikacji, tworząc w kuchni dowolny nastrój. Przy wyborze odpowiedniego przełącznika samo poruszenie dłonią nad czujnikiem umożliwi Ci uruchomienie prawie niewidocznego, płaskiego źródła światła, bez problemu mieszczącego się w spodzie wiszącej szafki. Brak konieczności dotykania włącznika oszczędza czas i pomaga utrzymać czystość podczas gotowania.

Strefa gotowania i pieczenia

Ostatnią strefą funkcjonalną w kuchni jest przestrzeń gotowania i pieczenia. Tu odbywają się finalne kulinarne czynności, dlatego w pobliżu powinny znaleźć się szafki na garnki i naczynia do pieczenia, piekarnik, płyta grzewcza i kuchenka mikrofalowa. Pełen wybór szuflad i podnośników od firmy Häfele utwierdzi Cię w pewności, że nic nie stanie na przeszkodzie w pomysłowości podczas planowania kuchni. Praktyczne rozwiązania organizacyjne spełnią wszystkie Twoje oczekiwania i przyniosą rozwiązania, o których byś nie pomyślał.

Kuchnia, która działa lepiej

Przestrzeń dobrze zrozumiana pozwala się praktycznie zaprojektować. Idea stojąca za kuchnią w Häfele sprawia, że serce domu staje się miejscem bardziej przestrzennym, pojemnym, ergonomicznym i komfortowym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Idealna przestrzeń wymaga najlepszych rozwiązań