Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

IKEA szykuje aplikację, dzięki której sprawdzisz, jak meble będą wyglądać w twoim domu

red.

IKEA przekonuje, że chce iść z duchem czasu i szykuje dla swoich klientów aplikację wykorzystującą technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki niej przed zakupem będziesz wiedział, jak dany mebel będzie wyglądać w twoim domu.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości znajduje coraz więcej zastosowań w świecie wnętrzarskim. Szalki na tym polu przetarła już m.in. polska firma tylko.com.

Teraz tę technologię w swojej najnowszej aplikacji sięgnęła szwedzka IKEA. Razem z Apple szykuje aplikację, która pomoże sprawdzić, jak mebel będzie się prezentował w konkretnym wnętrzu. W tym celu wystarczy zrobić zdjęcie pomieszczenia, w którym ma się znaleźć i wstawić do niego dowolny mebel z oferty firmy. Aplikacja pozwoli na wirtualne dopasowanie mebli i akcesoriów do wnętrz, a potem ich zamówienie online.

- Będzie to pierwsza aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która pozwoli klientom wypróbować meble przed podjęciem decyzji o zakupie – zapowiadał już w czerwcu br. Michael Valdsgaard, Lider cyfrowej transformacji w IKEA. Aplikacja ma być dostępna już w październiku i będą mogli z niej skorzystać jedynie posiadacze urządzeń marki Apple, którzy zaktualizują system do iOS 11 (ten ma być dostępny również jesienią). Przedstawiciel szwedzkiej spółki przekonuje, że Apple ma wyjątkowe kompetencje w zakresie rozszerzonej rzeczywistości.

Już teraz klienci IKEA mają do dyspozycji aplikacje Katalog IKEA, która pozwala na sprawdzenie, jak dana rzecz będzie wyglądać we wnętrzu. Jednak nowa aplikacja ma być dużo bardziej precyzyjna, tak żeby klienci uzyskali jak najbardziej rzeczywisty widok produktu, który planują kupić. W założeniu każdy nowy produkt, który będzie się pojawiał w ofercie IKEA, będzie od razu trafiał także do aplikacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

IKEA szykuje aplikację, dzięki której sprawdzisz, jak meble będą wyglądać w twoim domu