Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Inwestycja w niepewnych czasach, także z państwowym wsparciem

MT

Termoizolacja to od lat najcenniejsza inwestycja budowlana. Obniża zużycie energii niezbędnej do ogrzania domu, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Obecna, trudna sytuacja geopolityczna spowoduje kolejny wzrost cen energii, dlatego eksperci przekonują, że ocieplenie domu jest obecnie jeszcze bardziej opłacalne. Uwaga! W 2022 roku można skorzystać z dotacji do 69 tys. złotych na termomodernizację w programie „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej pozwalającej odliczyć od dochodu 53 tys. zł.

Złotówki oszczędzone na termoizolacji
Złotówki oszczędzone na termoizolacji
Fot. Termo Organika

Wojna na Ukrainie i związane z nią problemy wpłyną na wzrost cen energii, które i tak już poszybowały na początku roku. Dotychczas średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu wynosiły nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Eksperci są zgodni, jeśli nie ocieplimy domu, to będziemy musieli płacić za „ciepły dom” gigantyczne rachunki.

Program Czyste Powietrze

Wykonując termomodernizację domu możemy skorzystać z państwowej dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze” oraz z ulgi termomodernizacyjnej przy rozliczaniu rocznego PITa. Budżet programu „Czyste Powietrze” na dotacje wynosi ponad 100 mld złotych, a maksymalna kwota wsparcia to nawet 69 tys. złotych. Każdy zakwalifikowany do Programu zostaje przydzielony do jednego z progów dofinansowania zależnie od miesięcznego dochodu na osobę. Program skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Szczegółowe informacje dotyczące m.in. możliwości ubiegania się o datacje znajdują się stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/.

Prawidłowo wykonana izolacja cieplna domu jednorodzinnego z zastosowaniem materiału o  odpowiedniej grubości oraz parametrach takich jak np. najcieplejszy styropian Termonium Termo Organika, przynosi realne korzyści gwarantując oszczędność energii liczoną nawet w tysiącach złotych rocznie. Wykonanie termoizolacji ścian kompletnym system ociepleń Termonium pozwala skutecznie poprawić efektywność energetyczną budynków. Możesz to zrobić w ramach programu Czyste Powietrze. Twój dom będzie zużywał mniej energii, a Ty zapłacisz mniejsze rachunki za ogrzewanie. Nie zapominajmy, że w pakiecie zachęt jest jeszcze ulga termomodernizacyjna.

Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki -
Czyste powietrze, państwowy program z dotacją na ocieplenie ścian
Czyste powietrze, państwowy program z dotacją na ocieplenie ścian
Fot. Termo Organika

Zapłać mniejszy podatek

Pamiętajmy, by przy rozliczaniu PIT 2021 nie zapomnieć skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dowodem poniesionych wydatków jest faktura VAT. Ulga przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem klub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, już wybudowanego. Właściciele domów jednorodzinnych tak jak w poprzednich latach mogą skorzystać z ulgi termomodemizacyjnej. Pozwala ona odliczyć od dochodu 53 tys. zł (a w przypadku małżonków rozliczających się wspólnie - 106 tys. zł) wydatków poniesionych na termomodernizację oraz wymianę okien, drzwi, zakup paneli fotowoltaicznich, itp. Więcej na stronie: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

Nie każdy wie, że największymi trucicielami powietrza w Polsce nie są wcale samochody czy przemysł, ale nieocieplone budynki ogrzewane za pomocą przestarzałych pieców, w których spala się niskiej jakości materiały. Sama wymiana źródła energii powoduje olbrzymi wzrost ogrzewania domu. Dlatego kompleksowa termomodernizacja jest najlepszym sposobem na organicznie smogu i zapewnienie komfortu cieplnego w domu w optymalnej cenie. To kolejny argument za jej przeprowadzeniem.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Inwestycja w niepewnych czasach, także z państwowym wsparciem