Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak dobrać firany pasujące do wystroju wnętrza?

artykuł zewnętrzny

Pomimo zmian w trendach aranżacyjnych, wciąż trwa moda na stylowe firanki. Pomożemy Ci wybrać te, które podkreślą charakter Twojego mieszkania.

Jak dobrać firany pasujące do wystroju wnętrza?
Jak dobrać firany pasujące do wystroju wnętrza?
Restilo

Dekoracje okienne w postaci firan to nieodzowny element każdego domu urządzonego w taki sposób, by biło z niego ciepło, by można go określić mianem przytulnego. Choć wiele osób rezygnuje z aranżacji okiennych, salon i sypialnia ozdobione firankami zyskują na atrakcyjności. Dodatkowo firany zapewniają subtelną ochronę przed nadmierną ilością słońca oraz zasłaniają to, co dzieje się w domu, przed wzrokiem przechodniów i sąsiadów. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając firanki, by były spójne z wystrojem wnętrza?

Jaki rodzaj tkaniny na firany wybrać?

Do mieszkań klasycznych, retro, rustykalnych oraz prowansalskich świetnie będą wyglądać firanki grubsze, o wyrazistym wzorze umieszczonym w dolnym pasie bądź na całej powierzchni tkaniny. Doskonale sprawdzą się kwiaty lub powtarzalne kształty. Ciekawy efekt można uzyskać, wieszając kolorowe firany, które mają mocno dekoracyjny charakter i wnoszą do wnętrza tak wiele, że stają się w nim główną ozdobą.

W aranżacjach bardzo nowoczesnych, eleganckich, loftowych, glamour, industrialnych pasują przede wszystkim bardzo lekkie, zwiewne firany, tworzące niemal niewidoczną mgiełkę. Taki efekt daje woal, tiul lub organtyna. Firana może być dodatkowo zdobiona subtelnym haftem albo kryształkami.

Weź pod uwagę, że wyraziste, duże wzory na firanach mogą optycznie zmniejszać pomieszczenie. Gładkie tkaniny dodają mu przestrzeni.

Długie czy krótkie firanki?

Długość firanek oraz ich sposób upięcia nie jest bez znaczenia. W dużych, przestrzennych salonach najlepiej prezentują się długie firanki do samej ziemi. Aktualnie modne są nawet firanki, których dolna krawędź swobodnie leży na podłodze. W niedużych pomieszczeniach lepiej jest wybrać krótką firankę, do parapetu lub nawet lekko odsłaniającą okno. Nie przytłoczy ona wnętrza. Jeśli chcesz sprawić, by pokój wydawał się wyższy, niż jest w rzeczywistości, zamocuj karnisz z firaną do sufitu. Chcąc z kolei optycznie obniżyć sufit, powieś karnisz na ścianie, tuż nad oknem.

W poszukiwaniu swoich wymarzonych firan zajrzyj do sklepu Restilo. Znajdziesz tu firanki gotowe, stworzone z myślą o miłośnikach bardzo odmiennych stylów.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak dobrać firany pasujące do wystroju wnętrza?