Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak kupić wygodne i praktyczne łóżko? 5 zasad

AZ

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli – nie tylko w sypialni, ale i w całym domu. Dominuje aranżację pomieszczenia, w którym się znajduje; musi więc być do niej idealnie dopasowane. Jednocześnie musi zapewniać użytkownikowi maksymalny komfort, przekładający się na wysoką jakość snu. Oferta salonów meblowych jest obecnie bardzo szeroka; łatwo zgubić się wśród różnego typu parametrów. Na co trzeba zwrócić uwagę, by wybrać wygodne i funkcjonalne łóżko?

Jak kupić wygodne i praktyczne łóżko? 5 zasad
Jak kupić wygodne i praktyczne łóżko? 5 zasad
Komfort

Dopasuj wielkość łóżka do swoich potrzeb

Aby łóżko było naprawdę wygodne, musi mieć odpowiednią wielkość. Rozmiar mebla należy przy tym dopasować nie tylko do liczby użytkowników oraz ich preferencji. Bardzo ważne jest również to, jaką przestrzenią dysponujesz.

Większość łóżek przeznaczonych dla dorosłych ma długość 200-220 cm. Ich szerokość waha się z kolei od około 80-90 cm, do 200, a nawet 220 cm. Pamiętaj, że zazwyczaj nie oznacza to wymiarów całego mebla, a rozmiar materaca, który będzie do danego łóżka pasować. Zaleca się, by dla jednej osoby wybierać łóżka o szerokości 120-140 cm. Mniejszy rozmiar należy traktować jako rozwiązanie do naprawdę małej sypialni. Z kolei w przypadku łóżek dwuosobowych minimalna szerokość to ok. 160 cm.

Jak dopasować wielkość łóżka
Jak dopasować wielkość łóżka
Komfort

Styl i wykończenie

Łóżko z ramą z litego drewna czy metalu? A może model z tapicerowanym zagłówkiem? Oferta salonów meblowych jest naprawdę szeroka. Łóżka z drewnianymi lub metalowymi ramami są doskonałym wyborem dla alergików. Można je łatwo utrzymać w czystości; w dodatku naturalne drewno nie przyciąga kurzu.

Meble tapicerowane są z kolei cenione za możliwość idealnego dopasowania do każdej sypialni. Do dyspozycji masz bowiem różne materiały w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Warto jednak pamiętać, że także model z drewnianą czy metalową ramą można często pomalować na wybrany odcień. Miękkie, tapicerowane zagłówki z pewnością docenią osoby, które lubią się w łóżku relaksować, na przykład czytając książkę lub oglądając filmy. Takie rozwiązanie zapewnia komfort na jeszcze wyższym poziomie.

Styl i wykończenie
Styl i wykończenie
Komfort

Funkcjonalność i ergonomia

Jeśli zależy Ci na wygodnym zagłówku, zwróć uwagę nie tylko na sposób jego wykończenia, ale i kształt. Najwyższy komfort podczas siedzenia w łóżku zapewni lekko wygięte wezgłowie, pozwalające przybrać naturalną, zdrową dla kręgosłupa pozycję.

Dla osób, które szczególnie cenią sobie wygodę lub borykają się z takimi dolegliwościami jak bóle kręgosłupa, doskonałe będą łóżka z regulowanymi stelażami. Dzięki nim zapewnisz sobie odpowiednie ustawienie zagłówka lub podparcie kręgosłupa i nóg, dbając o doskonałą jakość wypoczynku w każdych okolicznościach.

Zadbaj o miejsce do przechowywania

Mówiąc o funkcjonalności łóżek, nie można zapominać również o miejscach do przechowywania. Jeśli dysponujesz niewielką sypialnią lub zależy Ci na minimalistycznym, pozbawionym zbędnych mebli wystroju, zwróć uwagę na modele ze schowkami znajdującymi się wewnątrz skrzyni. Zazwyczaj mają one formę szuflad i są idealnym miejscem na ukrycie np. zapasowej pościeli lub rzadko noszonych ubrań. Na uwagę zasługują także łóżka z wysuwanymi półkami umieszczonymi w zagłówku.

Materac – podstawa wygodnego łóżka

Niezależnie od tego, jakiej wielkości i kształtu będzie wybrane przez Ciebie łóżko, musisz zadbać o dopasowanie doń odpowiedniego materaca. W przeciwnym wypadku nawet najlepszy mebel nie zapewni Ci wypoczynku, jakiego potrzebujesz.

Do wyboru masz między innymi materace sprężynowe lub wykonane z różnego typu pianek. Dostępne są modele o różnych twardościach, w mniejszym lub większym stopniu dopasowujące się do ciała użytkowników. Niektóre z nich mają właściwości antyalergiczne – nie gromadzi się w nich kurz ani roztocza. To, jaki materac sprawdzi się najlepiej, zależy między innymi od wieku, masy ciała oraz osobistych preferencji użytkownika. Wybierając materac, zwróć też uwagę na ewentualne dolegliwości, takie jak bóle kręgosłupa czy problemy z układem ruchu. Pamiętaj – na dobrym materacu nie warto oszczędzać!

Wybór łóżka musi być bardzo dobrze przemyślany. Dzięki naszym wskazówkom z pewnością znajdziesz idealny model, który będzie nie tylko wygodny i praktyczny, ale i trwały oraz wytrzymały. Dobre łóżko musi bowiem świetnie sprawdzać się nie tylko krótko po zakupie, ale i po wielu latach. Powinno przy tym nie tylko zapewniać komfort, ale i doskonale uzupełniać aranżację sypialni – tak, by panowała w niej atmosfera relaksu i wypoczynku.

Jak dopasować materac do łóżka
Jak dopasować materac do łóżka
Komfort
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak kupić wygodne i praktyczne łóżko? 5 zasad