Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak ładnie pościelić łóżko?

Artykuł sponsorowany

Pięknie pościelone łóżko w prosty sposób może odmienić wygląd sypialni. Odpowiednio dobrana pościel sprawia, że całość prezentuje się schludnie i estetycznie, a jednocześnie zapewnia uczucie komfortu. Jak ładnie pościelić łóżko? Poznaj kilka sposobów.

Jak ładnie pościelić łóżko?
Jak ładnie pościelić łóżko?
Home&You

6 sposobów, jak pięknie posłać łóżko w sypialni

Łóżko jest centralnym elementem każdej sypialni i sposób, w jaki je pościelimy, ma ogromny wpływ zarówno na wygląd, jak i atmosferę całego wnętrza. Jeśli chcesz nadać swojej sypialni wyjątkowego i stylowego wyglądu, to wybierz ciekawy komplet pościeli i odpowiednio pościel łóżko. Jak to zrobić? Poznaj 5 pomysłów, które pozwolą Ci stworzyć eleganckie i przyjemne miejsce do wypoczynku.

Artystyczny nieład

Jeśli lubisz nietypowe rozwiązania, to pościel łóżko w stylu artystycznego nieładu. Jak to zrobić? To bardzo łatwe zadanie! Zamiast starannie układanej pościeli, pozwól sobie na nieco swobody. Rozłóż kołdrę tak, aby delikatnie opadała po bokach. Do tego dodaj kilka poduszek różnej wielkości i kształtu, które ułożysz na różnych wysokościach. Całość możesz uzupełnić kocem. Ważne jest, aby utrzymać równowagę między nieładem a estetyką, tak aby efekt końcowy był zamierzony i przemyślany.

Z narzutą

Drugi sposób to zarzucenie na pościel narzuty na łóżko, która nie tylko je chroni przed zanieczyszczeniem, ale również jest elementem dekoracyjnym. Wybierz narzutę w kontrastowym kolorze lub wzorze, który doda charakteru i zainteresowania. Narzutę możesz ułożyć na całym łóżku albo na połowie. Możesz także delikatnie przewiesić ją na jednym boku łóżka, tworząc asymetryczny wygląd.

Bez narzuty

Zależy Ci na minimalistycznym wyglądzie? W takim razie zrezygnuj z narzuty i skup się na samym łóżku. Tutaj doskonale sprawdzi się pościel w jednolitym, stonowanym kolorze albo delikatnym wzorze. Ułóż pościel starannie, tak, aby wszystko było równo.

Styl hotelowy

Marzysz o sypialni w stylu luksusowego hotelu? Zacznij od gładkiego i idealnie wyprasowanego prześcieradła i rozłóż je równomiernie na. Dodaj kołdrę i starannie wciągnij poszewkę na kołdrę. Wykorzystaj ozdobne poduszki, poukładane w symetryczne układy. Tutaj bardzo ważne jest, aby zachować symetrię. Całość ma być spójna, a na łóżku panować porządek.

Kolorowy zawrót głowy

Ciekawym rozwiązaniem jest wybranie pościeli o jaskrawych kolorach lub wzorach, która doda energii i charakteru sypialni. Możesz zestawić różne ze sobą różne kolory. Tutaj przyda Ci się koło barw, które wskaże, które kolory pasują do siebie. To z kolei pozwoli Ci stworzyć udaną aranżację. Pamiętaj jednak, aby utrzymać harmonię i równowagę wizualną, aby efekt końcowy był estetyczny i przyjemny dla oka, a nie powodował chaos.

W stylu skandynawskim

Zainspiruj się skandynawskim stylem i pościel łóżko w minimalistycznym, ale jednocześnie przytulnym stylu. Wybierz pościel w jasnych kolorach, takich jak biały, szary, beże lub pastelowe odcienie. Skup się na prostocie i minimalizmie, tworząc spokojne i harmonijne wnętrze. Do całości możesz dodać pluszowy koc lub narzutę również w jasnej kolorystyce.

Jak pościelić łóżko z dwiema kołdrami?

Nieco więcej problemu może sprawić estetyczne pościelenie łóżka z dwiema kołdrami. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Tutaj masz do wyboru dwa sposoby.

W pierwszej kolejności przygotuj dwie kołdry, poduszki, prześcieradło. Rozłóż prześcieradło na łóżku, aby było równo i schludnie. Umieść pierwszą kołdrę na łóżku, rozciągając ją równomiernie na górze prześcieradła. Upewnij się, że kołdra jest równo rozłożona i jej brzegi sięgają do dna łóżka. Na nią umieść drugą kołdrę, a następnie poduszki. Jeżeli chcesz, możesz dodać dodatkowy koc albo narzutę, a także poduszki dekoracyjne, które są ciekawym elementem aranżacyjnym.

Z kolei drugi sposób polega na tym, że obie kołdry składasz na pół i układasz jedną na prawej stronie łóżka, a drugą na lewej. Oczywiście, zanim to zrobisz, to musisz rozłożyć prześcieradło. Poduszki kładziesz na kołdry. Na koniec sprawdź, czy wszystko jest starannie ułożone i wygładzone. Popraw ewentualne nierówności i zakamarki, aby uzyskać idealny wygląd pościeli z dwiema kołdrami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak ładnie pościelić łóżko?