Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?

mat. prasowe

Przy urządzaniu przedpokoju często napotykamy na trudności związane z ograniczoną przestrzenią i proporcjami, które negatywnie wpływają na jego ustawność. Niemniej jednak, ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie, które zobaczymy po wejściu do naszego domu lub mieszkania, warto warto zadbać o estetykę jego aranżacji. Jak sprawić, by przedpokój robił wrażenie?

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer plyta laminowana Szarosc Delfina U12044 płyta i drzwi Dab Lorenzo R20256
Pfleiderer

Nawet, jeśli mamy do dyspozycji niewielką i ciemną przestrzeń, można ją urządzić z klasą. Architektki wnętrz z pracowni Pama Studio - Matylda Kurkiewicz i Patrycja Dybowska - udzielają wskazówek na temat wyboru mebli, kolorystyki i oświetlenia, jakie należy wziąć pod uwagę przy aranżowaniu przedpokoju.

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer plyta laminowana Biel Alpejska U11400
Pfleiderer

Optyczne powiększenie niewielkiej przestrzeni

Podczas urządzania niewielkiego przedpokoju ważne jest, aby optycznie go powiększyć. Łatwo to osiągnąć, wykorzystując jasne kolory, takie jak biały, szary lub beżowy, które rozjaśnią pomieszczenie i sprawią, że będzie wyglądało bardziej przestronnie. Choć najprostszym rozwiązaniem jest malowanie ścian na biało, warto wybrać farby odporne na szorowanie, ponieważ przedpokój jest narażony na zabrudzenia. Jasna podłoga również optycznie powiększy pomieszczenie, a płytki lub inne łatwe do utrzymania w czystości materiały będą najlepszym wyborem. Aby dodać przestrzeni większej przytulności, warto rozważyć położenie długiego, wąskiego dywanika na podłodze. Na ścianie za siedziskiem można z kolei umieścić tapicerowane panele.

W małym przedpokoju lepiej unikać dużych, ciężkich mebli i zdecydować się na szafę na wymiar zamiast wolno stojącej kupionej w sklepie. Dzięki temu można ukryć niedoskonałości wnętrza i o wiele lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Ważne jest również wybranie wysokiej jakości laminowanych płyt, na przykład takich, jak oferowane przez Pfleiderer, które są łatwe w utrzymaniu i występują w szerokiej gamie dekorów. Do małego przedpokoju lepiej wybrać jasne dekory, takie jak Biel Alpejska U11400, Szarość Delfina U12044 lub Cashmere U12168, aby dodać elegancji. Pamiętajmy też, że sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie małego przedpokoju jest też montaż luster.

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer plyta laminowana Labrador U19008
Pfleiderer

W wąskich przedpokojach bardzo dobrze sprawdzają się duże pionowe lustra klejone do ściany na ich pełną wysokość. Optycznie poszerzą one pomieszczenie. Równie ważne jest też dobre doświetlenie sztucznym światłem, zwłaszcza, że przedpokoje w większości mieszkań nie mają dostępu światła dziennego. Oprócz lampy wiszącej na suficie, która wypełni pomieszczenie rozproszonym światłem, warto zainstalować też oświetlenie dodatkowe, tj. kinkiety.

mówi Matylda Kurkiewicz z pracowni projektowej Pama Studio.
Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer plyta laminowana Cashmere U12168 Granat Skagerrak U18006
Pfleiderer

Efektowny przedpokój

Przedpokój to wizytówka mieszkania. Dlatego tak ważne jest, aby ta przestrzeń była urządzona w interesujący i estetyczny sposób. Można zdecydować się na klasykę i wybrać meble o stonowanych kolorach lub zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, które zaskoczą gości. Jednym ze sposobów na oryginalny wystrój jest eksperymentowanie z kolorem.

Przedpokój czy strefę wejściową można "wciągnąć" w pozostałą część mieszkania stosując w nim te same kolory, które występują w innych pomieszczeniach. Interesującym zabiegiem jest na przykład pomalowanie fragmentu sufitu na inny kolor lub ułożenie posadzki w wyrazistym materiale czy kolorze. 

podpowiada Patrycja Dybowska.

Matylda Kurkiewicz zaproponowała pomalowanie całego niewielkiego przedpokoju, łącznie z sufitem, na kolor dekoru Salsa U16166, aby stworzyć mocno wyróżniającą się przestrzeń w domowej aranżacji. Ten sam dekor został również użyty w innych pomieszczeniach, aby uzyskać spójny wygląd. Alternatywnie, można wybrać ciekawy, nieco nieoczywisty dekor, jak np. Zieleń Butelkowa U19016, która jest szalenie popularna i doskonale prezentuje się jako główny bohater lub barwa dodatkowa.

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer projekt Pama Strudio dekor Salsa U16166
Pfleiderer

Dobrze zorganizowane przechowywanie

Dobra organizacja funkcjonalności w przedpokoju jest niezbędna, aby uniknąć wrażenia bałaganu, o co szczególnie łatwo w niewielkich pomieszczeniach. Oprócz szafy na kurtki i płaszcze warto zainwestować w większą liczbę wieszaków na ścianie, aby każdy przedmiot miał swoje miejsce. Specjalna szafka na buty jest bardzo przydatnym meblem, ponieważ umożliwia usunięcie porozrzucanego obuwia z podłogi, co powoduje, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Materiałowe lub wiklinowe koszyki również mogą pomóc w organizacji. W niewielkich przedpokojach dobrym rozwiązaniem są meble 2w1, takie jak ławka ze schowkiem lub szafka na klucze z lusterkiem. Warto też rozważyć montaż półek pod sufitem, ponieważ można na nich przechowywać pudełka na sezonowe akcesoria, takie jak ciepłe czapki i rękawiczki.

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer projekt 8486 Architekci dekor Labrador U19008
Pfleiderer

Przedpokój powinien być nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale też funkcjonalny, aby ułatwić codzienne wyjścia z domu. W tym celu ważne jest, aby klucze i kurtka były na swoim miejscu, a buty schowane w szafce. Przy wyborze mebli i dodatków warto kierować się własnym gustem, ale też ich trwałością i estetyką, aby cieszyć się nimi przez wiele lat. Pfleiderer oferuje płyty laminowane, które są łatwe do obróbki, odporne na codzienne użytkowanie i nie sprawiają trudności w utrzymaniu czystości. Kolekcja Mood Stories daje możliwość wyboru spośród wielu pięknych i modnych dekorów, które pozwolą stworzyć wymarzone meble.

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?
Pfleiderer plyta laminowana Dab Grand Naturalny R20369
Pfleiderer
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak modnie i wygodnie urządzić przedpokój?