Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak stylowo wykorzystać panele tapicerowane?

AS

Panele tapicerowane stają się coraz popularniejsze w aranżacji wnętrz, ponieważ są one wykorzystywane jako zagłówek za łóżko, miejsce do oparcia się w salonie, a także wyjątkowy element, nadający pomieszczeniu ciekawego charakteru. Panele tapicerowane uwodzą miękkością i pięknym wyglądem, a także doskonale prezentują się w różnych wnętrzach.

Jak stylowo wykorzystać panele tapicerowane?
Jak stylowo wykorzystać panele tapicerowane?
Wienerberger

Czym są panele tapicerowane i jakie są ich zalety?

Podczas wykańczania mieszkania lub remontu, czasami pojawia się problem, dotyczący ścian. Wiele osób nie wie, czym zastąpić tapetę lub gołe, wymalowane tylko farbą ściany. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się panele tapicerowane. Okazuje się, że wyglądają one bardzo elegancko, nadają wnętrzu przytulności, miękkości i charakteru. Takie panele tapicerowane można zdefiniować jako płyty OSB, które zostały pokryte dodatkową warstwą materiału, pianką tapicerską. Nie ma więc praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o barwę, kształt oraz wielkość tego typu elementów ozdobnych.  Dodatkową, bardzo ważną zaletą, jest zmiana akustyki w pomieszczeniu. Panele tapicerowane lekko wygłuszają odgłosy dochodzące z zewnątrz, na przykład z korytarza w bloku, a także eliminują pogłos w pomieszczeniu. Ten drugi aspekt ma szczególne znaczenie w nowych mieszkaniach i domach. Kolejną zaletą paneli tapicerowanych jest ich atrakcyjna estetyka, ponieważ ich wygląd, kolorystykę, ułożenie, z łatwością można dopasować do innych elementów we wnętrzu. W ten sposób pomieszczenie wydaje się być bardziej eleganckie i szykowne. 

Panele tapicerowane do sypialni 

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na panele tapicerowane jest ułożenie ich za łóżkiem, w formie zagłówka. W ten sposób można oprzeć się o ścianę, na przykład w trakcie czytania lub oglądania filmów. Dodatkowo, zmniejsza się chłód bijący od ściany. Okazuje się także, że zakup łóżka oraz panelu tapicerowanego to rozwiązanie dużo tańsze od kupna łóżka z zagłówkiem. Co więcej, można samodzielnie wybrać kształt, kolor i wielkość panelu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w sypialniach dziecięcych i poprawi bezpieczeństwo maluszków. Panel tapicerowany można ustawić za łóżkiem dziecka lub też w miejscu jego codziennych zabaw. W sytuacji, gdy dziecko lekko obije się o miękki panel, prawdopodobnie nic się nie stanie, natomiast obicie się o ścianę może spowodować potłuczenia. 

Panele tapicerowane do pokoju hotelowego

Panele tapicerowane świetnie sprawdzą się także w pokojach hotelowych i apartamentach. Zwiększają poczucie przytulności i komfortu w pokoju, a także poprawiają akustykę. Goście hotelowi zwykle są zadowoleni, gdy po całym dniu podróży lub zwiedzania, mogą oprzeć się o zagłówek za łóżkiem i odpocząć. Takie rozwiązanie bardzo dobrze pasuje także do pokoi hotelowych, w których znajduje się część wypoczynkowa. 

Jakie panele tapicerowane wybrać?

Decydując się na zakup paneli tapicerowanych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wielkość, kształt oraz kolor. Wszystkie te parametry powinny być dopasowane do pomieszczenia, jego barw, wielkości ściany, a także potrzeb użytkowników. W sklepach można znaleźć zarówno prostokątne, jak i kwadratowe panele tapicerowane, a także takie o nieregularnych kształtach, na przykład w formie sześciokąta. Można także zdecydować się na zakup paneli wykonanych z pluszu, ekoskóry, lub plecionki. Wszystko zależy od budżetu oraz indywidualnych potrzeb. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak stylowo wykorzystać panele tapicerowane?