Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

AZ

Chyba nikt z nas nie lubi czekać – szczególnie wówczas, gdy chodzi o pieniądze. Szybka sprzedaż mieszkania to coś, o czym marzymy przy każdej tego typu transakcji, niezależnie od naszej sytuacji finansowej. Zapewne przeraża Cię mnogość formalności i przygotowań, jakie staną na Twojej drodze w związku z tą operacją? Chcesz ułatwić sobie zadanie i pominąć zbędne kroki, znajdując szybki sposób sprzedaży mieszkania? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie!

Jak szybko sprzedać mieszkanie?
Jak szybko sprzedać mieszkanie?
bnonline.pl

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Zadbaj o formalności!

To chyba pierwsza z rzeczy, z których powinieneś zdać sobie sprawę. Nie tylko Tobie zależy na szybkiej, uczciwej transakcji. Twój potencjalny kontrahent na pewno liczy na to samo. Jeżeli zawczasu zadbasz o skompletowanie wszystkich, niezbędnych dla sprzedaży dokumentów, to pokażesz przyszłemu nabywcy, że szanujesz jego czas. W innym przypadku nie możesz liczyć na wzajemność, a przecież szybka sprzedaż mieszkania nie będzie możliwa, jeśli negocjacje będą prowadzone w chaotycznej, czy odwlekanej atmosferze.

Na samym wstępie, zadbaj o profesjonalną wycenę zbywanej nieruchomości. Koszt takiej usługi nie jest wysoki, a korzyści, jakie daje udział rzeczoznawcy w przygotowaniach do sprzedaży, jest wprost nieoceniony.

Dokument, szacujący wartość sprzedawanego mieszkania, znacznie przyspieszy proces sprzedaży. Dzięki niemu Twój kontrahent od razu będzie miał pewność, że nie próbujesz go oszukać na cenie nieruchomości i przyspieszy to proces decyzyjny. Ponadto, on sam może potrzebować takiego dokumentu, starając się o kredyt hipoteczny. W ten sposób, dzięki przezorności, uda Ci się zaoszczędzić nawet kilka tygodni zbędnych oczekiwań.

.
.
bnonline.pl

Operat szacunkowy i tak Ci się zresztą przyda, gdy przyjdzie do uregulowania ewentualnych podatków w Urzędzie Skarbowym. A jak już o zobowiązaniach finansowych mowa, to warto, żebyś pamiętał o zdobyciu zaświadczenia o braku zadłużenia nieruchomości – wielu nabywców boi się, że staną się ofiarami jakiegoś podstępu, więc słusznie domagają się transparentności transakcji. Co prawda, szybka sprzedaż mieszkania zadłużonego również jest możliwa, ale wymaga nieco więcej wysiłku.

Ostatnim z dokumentów, jest odpis z księgi wieczystej nieruchomości, dający kupującemu gwarancję, co do prawdziwości stanu prawnego mieszkania, jaki mu przedstawiasz.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

Na nic jednak zda się Twój trud przy kompletowaniu dokumentacji, jeśli nie zatroszczysz się o odpowiednią reklamę. Szybka sprzedaż mieszkania nie będzie mogła się ziścić, jeśli Twój potencjalny kontrahent zawiedzie się zastanym na miejscu widokiem, lub, co gorsza, w ogóle żaden się nie pojawi. Dlatego niezmiernie istotne jest zadbanie o właściwe skomponowanie ogłoszenia o sprzedaży, oraz przygotowanie nieruchomości do oględzin.

Jeśli chodzi o ogłoszenie, to pamiętaj, żeby przykuwało uwagę, a także, żeby jego treść, jak i przede wszystkim tytuł, były precyzyjne i obfitujące w szczegóły. Pamiętaj, że gdy Ty zastanawiasz się, jak szybko sprzedać mieszkanie, to ktoś po drugiej stronie monitora, myśli nad tym, jak szybko je kupić.

Zwróć uwagę, by tytuł ogłoszenia zawierał najpotrzebniejsze informacje – cenę, metraż, czy ilość pomieszczeń. To są dane kluczowe dla każdego kupującego.

Treść ogłoszenia

Treść ogłoszenia powinna być dużo bardziej nasycona szczegółami, ale również przejrzysta. Rozwiń wszystkie informacje, jakie zamieściłeś w tytule, dodając również:

  • Informacje o lokalizacji (rodzaj okolicznej zabudowy użytkowej i rekreacyjnej),
  • Informacje na temat elementów dodatkowych mieszkania (Czy posiada balkon? Piwnicę? Może garaż?).
  • Wysokość opłat eksploatacyjnych.
  • Termin dostępności mieszkania.
  • Dane kontaktowe sprzedającego.
     

Szybki sposób sprzedaży mieszkania, można więc w zasadzie opisać trzema słowami – przezorność, transparentność i uczciwość. A pozostając w temacie uczciwości, nie sposób nie wspomnieć o najważniejszym elemencie poprzedzającym sprzedaż – o oględzinach mieszkania.

Ostatecznie, to chyba najważniejszy z czynników, decydujących o tym, czy dojdzie do sprzedaży. Kupujący, który odwiedzi Twoją nieruchomość, chcąc zrewidować informacje wyczytane w ogłoszeniu, musi się zachwycić.

Pamiętaj, żeby nie zakłamywać faktów – jeżeli mieszkanie, które sprzedajesz, ma jakiekolwiek wady, poinformuj o nich nabywcę. Warto usunąć wszelkie usterki i wyremontować nieruchomość, jeśli ta tego potrzebuje. Odmaluj ściany, by mieszkanie nabrało nowego blasku i wysprzątaj je na błysk. Jeżeli zadbasz o odpowiednie wyeksponowanie jego zalet, budując atmosferę ciepła i spokoju, wówczas możesz mieć pewność, że sprzedaż jest na wyciągnięcie ręki.

Sprzedaż mieszkania bez pośredników – szybko i skutecznie

Sprzedaż mieszkania bez pośredników to zapytanie, które coraz częściej wyszukujemy w przeglądarce. Wiąże się to ze słabnącym zaufaniem do tego typu instytucji, które bardzo często działają nieefektywnie. Pobierają wysokie prowizje, nie dając gwarancji zbycia nieruchomości, a cały proces może trwać przez długie miesiące.

Na szczęście, w naszym przypadku jest inaczej. Zastanawiasz się, jak szybko sprzedać mieszkanie bez pośredników? Postaw na nasze biuro skup nieruchomości BNonline.pl. Oferujemy innowacyjny model współpracy, oparty na indywidualnym podejściu do klienta, polegający na bezpośrednim zakupie mieszkania.

Dzięki naszemu wsparciu sfinalizujesz transakcję nawet ciągu paru dni, gwarantując sobie szybki zysk. Ponadto, nie musisz martwić się o żadne formalności – wszystko załatwimy za Ciebie! Wypełnij formularz Skup Nieruchomości BNO, a otrzymasz bezpłatną wycenę swojej nieruchomości. Jeśli warunki będą Ci odpowiadały, umówimy się na spotkanie u notariusza. Pamiętaj, płacimy gotówką bez marudzenia!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak szybko sprzedać mieszkanie?