Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić przytulną sypialnię?

AZ/materiał reklamowy

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny w naszym życiu jest zdrowy sen. Regeneruje organizm, daje energię do działania, pozwala po prostu wypocząć. Aby tak było, warto zadbać o miejsce snu, jakim najczęściej jest sypialnia. Jak urządzić ją przytulnie, dzięki czemu codzienny sen będzie przebiegał w należytym komforcie? Okazuje się, że aranżacja idealnej sypialni wcale nie jest zadaniem łatwym. Zwróć pod uwagę na co najmniej kilka istotnych czynników.

Jak urządzić przytulną sypialnię?
Jak urządzić przytulną sypialnię?
MKS Meble

Łóżko w sypialni 

Centralnym punktem w sypialni jest łóżko i co do tego nie ma żadnej wątpliwości. Istotna jest nie tyle rama tego rodzaju mebla, ile materac, na którym układamy ciało. Nie powinien być twardy ani za miękki, zawsze warto dopasować go wedle indywidualnych preferencji i potrzeb. Zwróć uwagę na przykład na ewentualne schorzenia kręgosłupa. 

Ważna jest cała aranżacja łóżka w sypialni. Tuż obok powinny znaleźć się małe szafki nocne z lampkami, które będą idealne do wieczornego, relaksacyjnego czytania książki. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się też komody do sypialni, między innymi te na bieliznę. Pamiętaj, że sypialnia jest Twoim prywatnym lokum, uwzględnij, aby znalazło się w niej wszystko, czego będziesz potrzebować przed pójściem spać i zaraz po porannym wstaniu. Coraz większą popularnością w ramach urządzania przytulnej sypialni cieszą się między innymi toaletki z lustrem. To przy nich można realizować wieczorne oczyszczanie skóry twarzy czy zabiegi pielęgnacyjne, zaś rano robić makijaż. 

Kolory w sypialni 

Sypialnia ma dawać ukojenie, dlatego nie planuj w niej zbyt intensywnych kolorów. Znacznie lepiej sprawdzą się barwy stonowane. Świetną opcją jest uniwersalna biel, ale żeby nie była zbyt surowa, można połączyć ją z ciepłymi beżami albo pastelami. Doskonałym kolorem w sypialni jest zieleń, która działa uspokajająco. Można wybierać zieleń pastelową albo niezwykle dzisiaj modną tzw. butelkową zieleń. Należy raczej zrezygnować z czerwieni czy odcieni pomarańczowych. 

Wbrew pozorom w sypialni powinny królować jasne tonacje, nie sprawdzą się te ciemne, mroczne, przygnębiające, jak czerń czy grafit. Jeśli chcesz zastosować ciemny kolor, jak granat czy bordo, niech znajdzie się on jedynie w elementach dekoracyjnych czy na jednej ze ścian. 

Dodatki, które tworzą klimat w sypialni 

Przytulny charakter sypialni stworzą oryginalne dodatki. To przede wszystkim miękkie poduchy, dywaniki, koce, narzuty, pledy i zasłony. W aranżacji sypialni doskonale sprawdzą się tkaniny przyjemne w dotyku, na przykład welur, ale też te naturalne, jak len. 

Sypialnia w tej najbardziej przytulnej odsłonie to ta stworzona w stylu boho, retro, prowansalskim albo glamour. Sporą popularnością cieszą się sypialnie klasyczne, które można zmieniać niewielkimi akcentami dekoracyjnymi. Nie sprawdzą się za to sypialnie w stylu skandynawskim, loftowym ani te nowoczesne, które są raczej minimalistyczne i surowe, aniżeli przytulne.  

Najważniejsze jest jednak to, aby użytkownik sypialni czuł się w takim pomieszczeniu po prostu dobrze. Nie patrz na trendy sezonowej mody, ale na własny gust i indywidualne preferencje.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić przytulną sypialnię?