Jak wybrać inteligentne gniazdko?

artykuł zewnętrzny

Nowoczesne rozwiązania inteligentnego domu są na wyciągnięcie ręki dla każdego dzięki niewielkim akcesoriom. Należą do nich gniazdka typu smart, sterowane zdalnie z użyciem sieci WiFi i aplikacji lub pilota. Sprawdź, jakie możliwości dają te gadżety i jak wybrać inteligentne gniazdko dopasowane do wszystkich Twoich potrzeb.

Inteligentne gniazdko
Inteligentne gniazdko
Wnętrze ze smakiem

Jak wybrać inteligentne gniazdko do domu lub biura?

Gniazdka typu smart dostępne na rynku wyglądają jak niewielkie wkładki wpinane bezpośrednio do klasycznych gniazd elektrycznych. Jak wybrać inteligentne gniazdko? Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, zgodność z wybranymi systemami lub aplikacjami, zasięg i standard pracy w sieci, a także wygląd i dopasowanie do wnętrza. Dobrym pomysłem przed zakupem będzie także sprawdzenie opinii innych użytkowników, z których można dowiedzieć się o faktycznym sprawowaniu się gadżetów.

Jak wybrać inteligentne gniazdko do domu
Jak wybrać inteligentne gniazdko do domu
Wnętrze ze smakiem

Przydatne funkcjonalności w inteligentnym gniazdku

Inteligentne gniazdka to tak naprawdę w większości przypadków mikrokomputery z możliwością komunikacji bezprzewodowej w określonym protokole i sterowania zasilaniem. Do najczęściej spotykanych możliwości gniazdek można zaliczyć:

  • zdalne włączanie i odcinanie zasilania,
  • programowanie włączania w określonych godzinach lub przy pewnych warunkach według harmonogramu,
  • pomiar zużytego prądu, analiza czy przechowywanie wyników,
  • kontrola przegrzewania, zwarcia,

Dzięki prostym możliwościom Smart Plug wybrane urządzenia elektryczne, które nie mają funkcji smart, mogą być sterowane zdalnie aplikacją czy pilotem.

Kompatybilność Smart Plug z systemami inteligentnego domu

Jeżeli korzystasz już z rozwiązań smart czy automatyki domowej, zwróć uwagę przy wyborze gniazdka inteligentnego na jego kompatybilność z określonymi systemami Smart Home lub aplikacjami sterującymi. To pozwoli na centralizację kontroli wszystkich elementów w jednym miejscu, podniesie również bezpieczeństwo.

Jak używać inteligentnych gniazdek?

Jak podłączyć gniazdko? Elektroniczne akcesorium należy podłączyć bezpośrednio do gniazdka elektrycznego. Urządzenie wymaga również pierwszego skonfigurowania połączenia bezprzewodowego z siecią domową, jeżeli jest to gniazdko WiFi. Do gniazdka podłączasz już wybrane urządzenie, na przykład żelazko, lampkę czy ekspres do kawy.

Jak wybrać inteligentne gniazdko
Jak wybrać inteligentne gniazdko
Wnętrze ze smakiem

Sterowanie elementami Smart House z dowolnego miejsca na ziemi

Dostęp do możliwości sterowania gniazdkiem jest najczęściej możliwy w bezprzewodowej sieci domowej, lokalnej z wykorzystaniem wybranej, często dedykowanej aplikacji. Coraz więcej sprzętów kompatybilnych jest również z szerszymi standardami, na przykład Amazon Alexa - Echo lub Echo Dot, Google Home czy IFTTT. Aby dostęp był możliwy z zewnątrz, z dowolnego miejsca na ziemi z Internetem, zwykle konieczne jest wykorzystanie dedykowanej centralki łączącej również inne urządzenia i instalacje domowe smart.

Sprawdź najnowsze informacje o inteligentnych gniazdkach

Interesuje Cię tematyka Smart Plugs, a może chcesz rozszerzyć inteligentne funkcjonalności automatyzujące w swoim domu albo biurze? Sprawdź więcej informacji o nowoczesnych rozwiązaniach na stronie wnetrzazesmakiem.pl. Poznaj aktualne możliwości inteligentnych gniazdek i stwórz lub uzupełnij swój system inteligentnego domu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wybrać inteligentne gniazdko?