Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?

mat. prasowe

Siedemnastego marca świętujemy Światowy Dzień Snu. To idealny moment, aby zastanowić się, czy należycie troszczymy się o nasz sen. Zdrowy sen jest niezbędny, aby przetrwać codzienne wyzwania, zadbać o zdrowie, samopoczucie oraz wygląd. Jego jakość zależy od wielu czynników, takich jak sposób odżywiania, aktywności fizycznej w ciągu dnia i odpowiedniego dostosowania sypialni. Z wykorzystaniem nowych technologii i systemów inteligentnego domu możemy zapewnić właściwą temperaturę i oświetlenie w domu przez całą dobę.

Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Somfy

Życie w ciągłym biegu powoduje, że często nie znajdujemy czasu na odpowiedni sen. Jednak warto poświęcić chwilę, aby przyjrzeć się naszym wieczornym rytuałom. Dzisiaj mamy do tego idealną okazję - Światowy Dzień Snu przypomina, jak ważne jest regenerowanie organizmu. Dobrej jakości sen pomaga nam rozpocząć dzień z uśmiechem i skutecznie przeciwstawić się wyzwaniom. Jeśli mamy problemy z zasypianiem lub często budzimy się w nocy, warto zastanowić się, jak stworzyć odpowiednie warunki do bezproblemowego wypoczynku.

Relaks przed zaśnięciem

Jedną z zasad dotyczących zdrowego snu jest wieczorny relaks. Czasami trudności w zasypianiu są spowodowane stresem lub intensywnym trybem życia w ciągu dnia. Warto znaleźć sposoby na uspokojenie zmysłów. Jednym z nich może być aromaterapia, wykorzystująca naturalne olejki eteryczne do poprawy samopoczucia. Przed snem można zaaplikować kilka kropli olejku lawendowego do aromatyzatora, co pozwoli się odprężyć po ciężkim dniu.

Odpowiednio zaciemniona sypialnia

Zbyt mocne oświetlenie w sypialni może utrudniać zasypianie. Ekspozycja na światło w trakcie snu zaburza wydzielanie melatoniny, potocznie nazywanej hormonem snu. Warto więc zadbać o całkowite zaciemnienie wnętrza. Zgaśmy wszystkie lampy przed pójściem spać oraz dokładnie zasłońmy okna. Możemy również założyć specjalną opaskę na oczy.

Za sprawą systemu smart home od Somfy i centrali TaHoma® Switch możemy zarządzać osłonami i regulować zaciemnienie sypialni w zależności od pory dnia. Rolety mogą automatycznie zamknąć się, kiedy nadejdzie pora snu i podnieść o poranku, aby łagodnie wybudzić nas i pozwolić nam przywitać nowy dzień.

Jaka powinna być temperatura w sypialni?

Nie mniej ważna jest właściwa temperatura w pokoju, w którym śpimy - ponieważ pozwala szybciej zasnąć. Poprawia też jakość snu i zapobiega budzeniu się w ciągu nocy. W sypialni termometry powinny wskazywać optymalnie 18-21 °C. Termostat radiowy V2 w połączeniu z systemem smart home pomoże nam kontrolować warunki w pomieszczeniach – dzięki wgranym scenariuszom zadba o redukowanie temperatury w odpowiednim momencie podczas naszego snu lub uruchomi ogrzewanie, by poranna pobudka była jeszcze przyjemniejsza.

Inteligentne urządzenia możemy połączyć za pomocą jednego systemu, dzięki czemu zapewnimy sobie wygodną kontrolę również nad wydatkami związanymi z energią. 

Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Somfy
Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?
Somfy
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zadbać o zdrowy wypoczynek?