Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zapewnić komfort pracy w upalne dni?

sponsorowany

Podczas upalnych dni do wnętrz napływa promieniowanie słoneczne, powodujące znaczne podwyższenie temperatury w mieszkaniu czy domu. Na rynku dostępnych jest kilka pomocnych w takiej sytuacji rozwiązań, m.in. klimatyzatory, wentylatory, rolety wewnętrzne czy żaluzje, jednak najczęściej nie przynoszą one wystarczającej ulgi.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Ulga podczas pracy

Najlepsze efekty przynosi wykorzystanie rozwiązań absorbujących promienie słoneczne już przed szybą i emitujących ciepło na zewnątrz. W ten sposób pomieszczenia są skutecznie chronione przed nagrzaniem w słoneczne, upalne dni. Przykładem takich wyrobów są markizy AMZ do okien dachowych czy markizy VMZ do okien pionowych firmy FAKRO. Z przeprowadzonych przez firmę badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż rolety wewnętrzne. Stosując markizy możemy obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10°C.  Wysoka temperatura już nie będzie nam mocno doskwierać i przeszkadzać w trakcie pracy.  

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Światło pod kontrolą

Poza ograniczeniem nadmiernego nagrzewania się wnętrz, na efektywność i komfort pracy wpływa również równomierny rozkład natężenia światła. To bardzo ważne aby w pomieszczeniach, w których  pracujemy na co dzień, promienie słoneczne nie utrudniały nam zajęć. Z zaciągniętą markizą rozkład natężenia światła w pomieszczeniu jest równomierny i zdecydowanie bardziej przyjazny dla ludzkich oczu. Nie występują szkodliwe refleksy podczas pracy przy komputerze czy videokonferencji, dlatego markizy bardzo przydatne są w pomieszczeniach, w których odpoczywamy, a teraz również pracujemy.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Naturalne światło we wnętrzu

Markizy skutecznie zacieniają wnętrze, przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności na zewnątrz. Z zaciągniętymi markizami w pomieszczeniu jest wystarczająco jasno. Nie ma potrzeby włączania oświetlenia jak to może być w przypadku rozwiniętych rolet wewnętrznych czy zewnętrznych. Co więcej markiza ma prześwit, który nie zasłania widoku na zewnątrz.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Niezakłócony spokój

Markizy do okien pionowych VMZ w wersji elektrycznej oraz markiza VMZ ZIP pełnią również funkcję moskitiery. Po rozsunięciu markizy, profile i siatka tworzą ochronę przed owadami i różnego typu insektami. Spokojnie możemy uchylić okno do przewietrzenia bez obawy przed wszędobylskimi i  kłopotliwymi skrzydlatymi gośćmi z zewnątrz. Na pewno owady już nie będą nam przeszkadzać podczas pracy wymagającej skupienia.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Ekologicznie i ekonomicznie

Osłony zewnętrzne takie jak markizy, ograniczają zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych. Nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd. Markizy w wersji Solar nie zużywają energii z sieci elektrycznej bo zasilane są bateriami ładowanymi promieniami słonecznymi. Co więcej, rozwinięte markizy w ciągu chłodnych nocy chronią wnętrze przed stratami ciepła poprawiając współczynnik przenikania ciepła okien aż do 16%. W ten sposób obniżamy rachunki za ogrzewanie.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro

Prywatność

Markiza ma prześwit i nie zasłania widoku na zewnątrz, a z drugiej strony zapewnia prywatność w ciągu dnia. To ważne w przypadku pokojów, gabinetów zlokalizowanych na partnerze budynku lub w przypadku, kiedy dom czy mieszkanie, w którym pracujemy znajduje się w niedalekim sąsiedztwie innego.

Markizy Fakro
Markizy Fakro
Fakro
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zapewnić komfort pracy w upalne dni?