Jak złożyć prześcieradło z gumką?
Zastanawiasz się, jak złożyć prześcieradło z gumką? Estetyczne składanie prześcieradła i pościeli wydaje się proste, kiedy możemy je złożyć na płasko - a to jest utrudnione, kiedy mamy do czynienia ze ściągaczem w postaci gumki na obrzeżach. Zatem jak złożyć prześcieradło z gumką w kostkę i jak je przechowywać?
Prześcieradło z gumką - idealne rozwiązanie
Prześcieradło to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej sypialni. Przykrywa materac, chroniąc go przed zniszczeniem, a łatwość utrzymania w czystości zapewnia nam higieniczny wypoczynek nocny. Dlaczego jednak spośród kilku typów prześcieradeł warto wybrać właśnie prześcieradło z gumką?
Ze względu na swój krój, a także charakterystyczną budowę niektórych mebli do spania, prześcieradło z gumką nie może być stosowane we wszystkich pomieszczeniach. Sprawdzi się nawet na tapczanach czy wersalkach, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania rozmiaru (zbyt szeroki nie będzie się trzymał). Najlepiej jednak będzie prezentować się na łóżku, gdzie idealnie wygładzi jego powierzchnię i uczyni je przyjemnym w dotyku. Nie gniecie się, zawsze wygląda estetycznie i elegancko.
Prześcieradło z gumką nie zsuwa się i nie zwija w rulon
Prześcieradło z gumką to rozwiązanie, które sprawi, że już nigdy nie doświadczysz tego problemu. Dzięki temu, iż zachodzi głęboko na boki i spód materaca, doskonale się na nim trzyma i nawet osoby, które często zmieniają pozycję ciała przez sen, nie są w stanie go ściągnąć i zrolować. Wygodny sen nie zostaje więc zakłócony.
Prześcieradło, które się nie zsuwa, jest szczególnie użyteczne w pokoju dziecięcym, gdzie na łóżku nie tylko się śpi, ale również bawi, odrabia lekcje czy czyta. Prześcieradło z gumką, idealnie przylegając do powierzchni materaca, pozwala swobodnie obracać się podczas snu.
Jak złożyć prześcieradło z gumką?
Składanie prześcieradła z gumką wcale nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać, choć większość z nas najczęściej po prostu zwija je w rulon i umieszcza w szafie tam, gdzie pościel. A może warto zadbać, by prześcieradło z gumką - razem z pościelą - prezentowało się w domu jak na sklepowych półkach? Jak składać prześcieradło z gumką? Krok po kroku:
- zaczynamy od rozłożenia prześcieradła na dużej powierzchni, na przykład na łóżku (miejscem, w którym została wszyta gumka, do góry),
- następnym krokiem jest chwycenie prześcieradła za górne rogi i przeciągnięcie ich w stronę drugiego końca prześcieradła,
- składamy prześcieradło na pół, tworząc podłużny prostokąt i chwycone rogi wkładamy (chowamy) w przeciwległe rogi,
- wygładzamy nierówności, staramy się spłaszczyć szwy,
- powstały prostokąt łapiemy jeszcze raz za rogi - tym razem tylko z lewej strony (róg dolny i górny) - i przeciągamy je w prawo w taki sposób, aby prostokąt zamienił się w kwadrat, tę samą czynność powtarzamy z prawej strony; można też sznurkiem podzielić powstały wcześniej prostokąt na trzy części - i potem dwie części prześcieradła po bokach nakładamy na tę środkową część,
- teraz złóż prześcieradło z gumką w kostkę - i gotowe! Alternatywnie można prześcieradło w gumkę zwinąć w elegancki rulon.
Prześcieradło z gumką - zasady prania
Piorąc prześcieradło z gumką, należy przestrzegać zaleceń umieszczonych przez producenta na opakowaniu produktu. Zbyt wysoka temperatura prania zniszczy materiał i sprawi, że prześcieradło będzie wyglądało bardzo brzydko. Prane w niewłaściwych warunkach, podobnie jak pościel. może też stracić swój kolor.
Oprócz odpowiednich detergentów do prania, nie zapominajmy o płynie do zmiękczania tkanin - dzięki temu tkanina będzie przyjemniejsza w dotyku w trakcie spania. Pamiętajmy, aby prześcieradło z gumką włożyć do worka do prania ściąganego sznurkiem, jeśli planujemy jednocześnie włożyć do pralki odzież.
Prasowanie prześcieradła z gumką
Warto zaznaczyć, że prześcieradła z gumką (w tym bawełniane, również wykonane z frotte) nie wymagają wyprasowania. Wystarczy rozciągnąć je na powierzchni łóżka, aby całość ładnie się wyprostowała (materiał pozostanie gładki).
Zobacz także:
- Więcej o: