Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?

AZ

Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz to proste wzornictwo, geometryczne kształty oraz oszczędność, jeśli chodzi o ozdoby. Jakie drzwi wewnętrze będą pasowały do urządzonego w ten sposób mieszkania – jednolite, z przeszkleniami, a może z aplikacjami?

Jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?
Jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?
Hormann

Pełne drzwi wewnętrzne w nowoczesnym stylu

Jedną z charakterystycznych cech stylu nowoczesnego w aranżacji wnętrz jest prostota i brak zbyt wielu elementów dekoracyjnych. Właśnie dlatego drzwi wewnętrzne z pełnymi skrzydłami świetnie wpisywać się będą w taki wystrój. Obecnie producenci stolarki drzwiowej mogą zaproponować niemal dowolny kolor skrzydła, co pozwala dopasować je do konkretnej aranżacji.

Drzwi z pełnym skrzydłem mogą mieć różne wykończenie powierzchni, a więc np. błyszczące, matowe lub z dekoracyjną strukturą lnu bądź łupka. Zależnie od preferencji każdy powinien więc znaleźć coś odpowiedniego do swojego domu. Ciekawym rozwiązaniem jest postawianie na ten sam kolor drzwi w różnych pomieszczeniach, ale z różnym wykończeniem. Na matowej powierzchni skrzydła drzwi można ponadto pisać kredą, dlatego taki model świetnie sprawdza się np. w pokoju dziecięcym.

Drzwi z przeszkleniami

Obecnie producenci stolarki drzwiowej mają tak dużo wzorów do zaoferowania swoim klientom, że z pewnością znajdą oni odpowiedni model z przeszkleniami do nowoczesnego wnętrza. Do takiego wystroju zdecydowanie najbardziej pasują drzwi z przeszkleniami w kształcie kwadratów lub prostokątów. Zaletą szybek w skrzydle jest możliwość doświetlenia ciemniejszych pomieszczeń, a ponadto przeszklenia dodają drzwiom lekkości i stanowią element dekoracyjny doskonale wpisujący się w nowoczesne aranżacje.

Drzwi wewnętrzne z dekoracyjnymi aplikacjami

W nowoczesnych aranżacjach rezygnuje się z nadmiaru elementów ozdobnych. W tak urządzonym wnętrzu nie ma więc wielu bibelotów, nie oznacza to jednak, że brakuje w nim dekoracji. Jeśli zaś chodzi o drzwi, to oprócz przeszkleń elementem ozdobnym mogą być też stalowe aplikacje nawierzchniowe lub licujące się z płytą skrzydła. Osoby poszukujące drzwi do urządzonego nowocześnie mieszkania mogą też wybrać skrzydła z wytłaczanymi rowkami. Ważne jest jednak, aby tego typu ozdoby pasowały do wystroju. Najlepiej jest więc postawić na proste wzornictwo i geometryczne wzory.

Drzwi pełnoszklane

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnego wnętrza jest wykorzystanie drzwi pełnoszklanych. Wbrew pozorom skrzydła wykonane ze szkła są bezpieczne w użytkowaniu, dzięki zastosowaniu szkła hartowanego lub klejonego. W pierwszym przypadku nawet w razie przypadkowego stłuczenia rozpadają się one na kawałki o zaokrąglonych krawędziach. Szkło klejone pozostaje zaś na swoim miejscu dzięki spajającej całość folii, widoczne są jedynie pęknięcia na tafli.

Drzwi pełnoszklane mogą sprawdzić się zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach, ponieważ zapewnią lepszy dostęp światła. Oprócz całkowicie przejrzystych skrzydeł ze szkła dostępne są również modele matowione na całej powierzchni lub też z piaskowanymi wzorami dekoracyjnymi. Drzwi ze szkła dobrze sprawdzą się nawet w tych pomieszczeniach, w których chcemy zapewnić więcej intymności, a więc w sypialni czy w łazience.

Drzwi z ukrytą ościeżnicą

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą ukrytą w ścianie to ciekawa propozycja dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań. W tego typu modelach po zamknięciu drzwi widoczna jest tylko linia skrzydła oraz klamka. Warto przy tym wspomnieć, że obecnie producenci oferują także drzwi przygotowane do położenia na nich tapety oraz takie, które można malować podobnie jak ściany. Pozwala to jeszcze bardziej „ukryć” skrzydło w ścianie.

Przesuwne czy rozwierane?

Zarówno gładkie drzwi, jak i te z szybkami czy pełnoszklane mogą być rozwieralne lub przesuwne. Pierwszy z wymienionych sposobów otwierania jest zdecydowanie bardziej popularny. Zdarza się jednak, że w małych mieszkaniach czy przy ciasnym korytarzu drzwi rozwieralne mogą o siebie zaczepiać. Wówczas warto rozważyć montaż drzwi przesuwnych, które zajmują nieco mniej przestrzeni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie drzwi sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu?