Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie schody na poddasze wybrać?

AZ

Zarówno w przypadku nowych domów, jak i podczas adaptacji starych strychów stajemy przed dylematem związanym z wyborem optymalnego dostępu na poddasze. Zadajemy więc sobie pytanie, jakie schody na poddasze wybrać? Zapoznaj się z rozmaitymi ich wariantami i wybierz schody na poddasze optymalnie dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań!

Jakie schody na poddasze wybrać?
Jakie schody na poddasze wybrać?
Wnętrze ze smakiem

Nowy dom, czy też adaptacja starego strychu - ważna decyzja o wyborze schodów

Piętrowy dom z użytkowym poddaszem to dziś marzenie wielu rodzin. Na poddaszu chętnie urządzamy sypialnie oraz pokoje dziecięce. Coraz częściej decydujemy się również na adaptację strychów w starych domach. Gotowe projekty nowych domów zawsze uwzględniają przeznaczenie odpowiedniej powierzchni na eleganckie schody prowadzące na użytkowe poddasze. Inaczej sprawa się ma w przypadku adaptacji strychów w starych domach, gdzie wejście na poddasze ostatecznie często przybiera postać włazu w podłodze. W takich przypadkach może się zdarzyć, że w pomieszczeniu po prostu nie będziemy dysponować miejscem na montaż szerokich schodów. Tak więc, schody na poddasze jak dobrze wybrać, gdy nie dysponujemy dużym metrażem? 

Schody na poddasze
Schody na poddasze
Wnętrze ze smakiem

Schody na poddasze zajmujące niewiele miejsca

Gdy w mieszkaniu nie ma wystarczająco dużo miejsca na schody zamontowane na stałe to warto wówczas rozważyć wszelkie opcje składane, dostawiane, czy też rozsuwane. Takie użyteczne schody na poddasze na co dzień nie będą więc zajmować niepotrzebnie miejsca. Mowa jest w tym przypadku o składanych schodach segmentowych lub harmonijkowych, które są swoistym typem drabinek. W praktyce jednak tego typu schody nie zawsze sprawdzają się w przypadku poddaszy użytkowych. Na zamieszkane poddasze wygodnie zaprowadzą nas natomiast wąskie schody zamontowane na stałe. Mogą to być młynarskie schody na poddasze lub schody modułowe, inaczej zwane systemowymi. 

Młynarskie schody na poddasze kontra opcja modułowa

Młynarskie schody na poddasze są wersją ekonomiczną. Wykonane z drewna, lekkie, łatwe do zamontowania i występujące w wielu opcjach. Wybierać można spośród schodów kręconych, czy też na przykład z zabiegiem prawym lub lewym. Schody młynarskie prezentują się bardzo stylowo zwłaszcza we wnętrzach tradycyjnych. Wielbiciele rozwiązań modernistycznych z pewnością bardziej upodobają sobie nowoczesne schody na poddasze w wersji modułowej. Ich drewniane stopnie oraz poręcz oparte są na stalowej konstrukcji. Schody systemowe mogą przybrać także postać kręconą, czy też z zabiegiem. W ich przypadku zawsze konieczny jest profesjonalny montaż. Zarówno schody młynarskie, jak i systemowe mogą występować w postaci tzw. schodów kaczych. Cechują się one naprzemienną budową odpowiednio wyprofilowanych stopni, które mieszczą tylko jedną stopę. Dzięki takim schodom na poddasze zyskamy jeszcze więcej przestrzeni. 

Jakie schody na poddasze wybrać
Jakie schody na poddasze wybrać
Wnętrze ze smakiem

Jakie schody na poddasze wybrać w nowych domach? 

Jeśli zależy nam na stylowych wnętrzach w nowym, piętrowym domu to przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę montaż atrakcyjnych schodów na poddasze. Biorąc pod uwagę aktualną ofertę rynkową do wyboru mamy zwłaszcza:

  • schody półkowe,
  • Szklane schody na poddasze,
  • schody metalowe.

Minimalistyczne schody na poddasze do wnętrz nowoczesnych

Montaż ultra minimalistycznych schodów półkowych najlepiej jest zlecić jeszcze na etapie budowy domu. W ten sposób unikniemy problemów, jakie w przeciwnym razie mogłyby się pojawić podczas późniejszego mocowania ich do ściany. Półkowe, drewniane lub kamienne schody na poddasze cechują się wyjątkowo lekką konstrukcją i raczej nie powinny być brane pod uwagę przez osoby, które cierpią na lęk wysokości.

Należy również rozważyć ich użyteczność gdy w domu mieszkają osoby starsze lub dzieci. Inną opcją do nowoczesnych wnętrz są ekstrawaganckie, szklane schody na poddasze z przejrzystymi balustradami. Ich wyjątkową zaletą jest przepuszczalność światła, dzięki czemu schody te w żaden sposób nie zacieniają wnętrza. Ich stopnie pokryte są bezpiecznym, antypoślizgowym nadrukiem. Podobnie jednak jak schody półkowe nie są one jednak najlepszym wyborem dla osób obawiających się wysokości, dla dzieci oraz dla osób starszych. Schody te mogą również być niekiedy dość trudne do utrzymania w czystości. 

Metalowe schody na poddasze - odnajdą się także w pomieszczeniach tradycyjnych

Schody na poddasze z drewnianymi stopniami i o metalowej konstrukcji to opcja zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Decydując się na kolorystyczne wyodrębnienie stopni od stalowej konstrukcji uzyskamy dość surowy, modernistyczny efekt wnętrzarski. Stalowe elementy można jednak barwnie zbliżyć do koloru drewnianych stopni, a balustradę wykonać z drewna. Stworzymy wówczas bardzo solidne schody spójne z wystrojem tradycyjnym, które nie będą skrzypieć podczas użytkowania. 

Schody na poddasze bardzo często zamówić dziś możemy online. W tym celu warto odnaleźć najatrakcyjniejszą ofertę na rynku. Z pewnością pomoże nam w tym blog wnetrza-ze-smakiem.pl. Dzięki niej zorientujemy się gdzie można nabyć interesujące nas schody na poddasze w najbardziej atrakcyjnych cenach. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie schody na poddasze wybrać?