Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kawa na ławę! Sprawdzamy plusy i minusy najpopularniejszych rodzajów ekspresów

sponsorowany

Prawdziwi kawosze nie wyobrażają sobie rozpoczynania dnia bez filiżanki małej czarnej. Aromatyczny napój dodaje energii i pobudza do działania nawet po nieprzespanej nocy. Dodatkowo dzięki niemu podnosi się ciśnienie krwi, co pozytywnie wpływa na samopoczucie w czasie deszczowej, pochmurnej aury. Jeśli uwielbiasz kawę, poznaj zalety i wady różnych typów ekspresów.

plusy i minusy najpopularniejszych rodzajów ekspresów
plusy i minusy najpopularniejszych rodzajów ekspresów
Komputronik

Automatyczny ekspres do kawy - wady i zalety

Najważniejszym atutem automatycznego ekspresu do kawy jest wyjątkowo łatwa obsługa. Urządzenie nie wymaga skomplikowanego ustawiania i przygotowywania kawy na podstawie długiej instrukcji. Automatyczny ekspres do kawy wymaga od użytkownika minimum aktywności - jedynym co powinien zrobić, jest naciśnięcie wybranego guzika. W ten sposób przygotowuje się idealną kawę jak w kawiarni. Do wyboru ma się zarówno mocne espresso, jak i delikatne latte macchiato.

Dodatkowo ekspres automatyczny posiada liczne funkcje, które ułatwiają jego czyszczenie. Automatyczne płukanie przewodów po zaparzeniu określonej liczby filiżanek kawy chroni przed uszkodzeniem urządzenia i poprawia smak naparu.

Wadą ekspresu automatycznego jest cena. Urządzenie kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Im więcej dodatkowych funkcji posiada sprzęt, tym więcej trzeba za niego zapłacić. Koszty zakupu podnoszą spieniacz do mleka, młynek do mielenia kawy, a także inne udogodnienia, dzięki którym domowa mała czarna smakuje równie dobrze co kawa zamówiona w kawiarni.

Sprawdź ekspresy automatyczne z oferty https://www.komputronik.pl/search-filter/6658/ekspresy-do-kawy-automatyczne

Przelewowy ekspres do kawy - wady i zalety

Ekspresy przelewowe należą do najtańszych urządzeń do parzenia aromatycznej małej czarnej. Ekspres tego typu można kupić już za nieco ponad 100 złotych. Jego główną zaletą jest możliwość parzenia smacznej kawy bez fusów, które zabierają przyjemność z picia ciepłego, energetyzującego napoju.

Plusem ekspresów przelewowych jest utrzymywanie wysokiej temperatury zaparzonej kawy za pomocą specjalnej płyty, która stale podgrzewa dzbanek. Dodatkowo urządzenie umożliwia przygotowanie od jednej do nawet kilkunastu filiżanek kawy jednocześnie w zależności od potrzeb użytkownika.

Minusem ekspresów przelewowych jest brak zaawansowanych funkcji. Nie znajdzie się w nim spieniania mleka, ani automatycznego czyszczenia. Sama kawa parzy się też dość długo, więc chcąc wypić kawę przed wyjściem do pracy, trzeba pamiętać o wcześniejszym uruchomieniu ekspresu.

Wybierz ekspres przelewowy z oferty https://www.komputronik.pl/search-filter/6658/ekspresy-przelewowe

Kolbowy ekspres do kawy - wady i zalety

Kolbowy ekspres do kawy jest tańszy niż urządzenia automatyczne, lecz droższy od ekspresów przelewowych. Stanowi kompromis pomiędzy jednym i drugim typem sprzętów. Ekspres kolbowy jest urządzeniem półautomatycznym. Dzięki niemu zaparzy się dowolny typ kawy, jednak konieczne jest do tego posiadanie większej wiedzy w porównaniu do automatycznych ekspresów. Użytkownik samodzielnie ustawia liczne parametry, dlatego nauka obsługi sprzętu może zająć sporo czasu. W zamian zyska się możliwość picia doskonałej kawy każdego dnia, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej kwoty. Tańsze ekspresy kolbowe kupi się już za 200-300 złotych, podczas gdy sprzęty automatyczne kosztują nawet 10 razy więcej.

Wadą ekspresów kolbowych jest dość skomplikowana obsługa. Nie da się korzystać z nich wyłącznie za pomocą naciśnięcia przycisku. Konieczne jest poświęcenie większej ilości czasu. Dla osób zabieganych, mających problemy z wstawaniem o poranku może być to spory problem. Nieprawidłowe zmielenie ziaren, złe dobranie temperatury wody lub stopnia spienienia mleka sprawia, że kawa nie smakuje tak jak powinna. Z drugiej strony, po nabraniu wprawy można uzyskać kawę idealną dla siebie. Można się nawet pokusić o przygotowanie kaw smakowych, chociaż warto pamiętać, że może to wymagać rozbudowy ekspresu o dodatkowe akcesoria, co podnosi ostateczny koszt urządzenia.

Zamów ekspres kolbowy na https://www.komputronik.pl/search-filter/6658/ekspresy-kolbowe

    Więcej o:

Skomentuj:

Kawa na ławę! Sprawdzamy plusy i minusy najpopularniejszych rodzajów ekspresów