Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24

mat. prasowe

Prezentowane meble są projektowane zgodnie z zasadami minimalizmu. Ich oszczędna forma, praktyczność i surowy wyraz rzucają nowe światło na sklejkę jako wyjątkowy i ekologiczny materiał.

Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24
Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24
Projekt mebli: r-m studio; Fot. Rafał Chojnacki

Meble marki OTOTO

Urok sklejki tkwi w jej nietypowych cechach. Mimo, że wszystkie płyty wykazują pewne podobieństwa, każda z nich jest unikalna. To sprawia, że każdy mebel posiada swoją wyjątkowość, choć zachowuje tę samą konstrukcję.

Estetyka i jakość stanowią kluczowe aspekty zarówno w fazie projektowej, jak i w późniejszym etapie wdrażania. Każdy mebel jest precyzyjnie wykonany przez lokalnych, doświadczonych stolarzy, którzy przykładają szczególną uwagę do detali. W produkcji wykorzystuje się starannie wyselekcjonowaną sklejkę oraz najwyższej jakości okucia.

Meble OTOTO to kolekcja stworzona w pełni z doskonałej jakości sklejki brzozowej, która posiada unikalne właściwości, co czyni ją trwałym i solidnym materiałem, choć często jest mylona z płytą OSB lub wiórową. Sklejka to materiał składający się z cienkich warstw drewna, połączonych krzyżowo w stosunku do usłojenia. Efektem jest wygląd litego drewna z wyjątkowym usłojeniem, nadającym każdemu produktowi niepowtarzalny charakter. W przeciwieństwie do naturalnego drewna sklejka nie ulega pęknięciom ani rozwarstwieniom, jest też łatwa do kształtowania, a meble wykonane z tego materiału zachowują doskonałą jakość na przestrzeni lat.

Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24
Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24
Projekt mebli: r-m studio; Fot. Rafał Chojnacki

Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24

Najnowsza seria mebli OTOTO nadal charakteryzuje się minimalistycznym designem, który jest znakiem rozpoznawczym tej marki, ale wprowadza także nowe modele, takie jak komody z frontami przesuwnymi, stoliki oraz biurko.

Meble wciąż są produkowane z wykorzystaniem sklejki, ale w przeciwieństwie do poprzedniej kolekcji każdy z nich pojawił się w innym kolorze. Nowością jest również wprowadzenie systemu przesuwanych frontów, stolików o asymetrycznym designie oraz biurka, które wcześniej nie było dostępne w ofercie.

Nowa kolekcja zawiera dwie komody wyposażone w przesuwane fronty, dostępne z dwoma lub trzema panelami. Prosty uchwyt zrobiony ze sklejki jest zgodny ze stylem OTOTO. Panele przesuwają się w specjalnie zaprojektowanych rowkach znajdujących się w dolnej i górnej części, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych elementów mechanicznych, takich jak zawiasy czy prowadnice.

Stoliki reprezentują odejście od symetrii. Każdy ma inne rozmiary i podstawę składającą się z trzech prostych elementów, opartych na wspólnym wzorze, ale o zróżnicowanych wymiarach i grubościach. Mimo, że posiadają cechy wspólne, każdy z nich wyróżnia się na tle innych i jest dostosowany do różnych potrzeb. Nowa propozycja dotyczy biurka, które wykorzystuje tę samą estetykę, a dzięki trzem prostym elementom, które podtrzymują blat, nabiera lekkości i elegancji.

W nowej kolekcji dostępne są różne wybarwienia w zależności od mebla: komody w jasnym i czarnym dębie oraz stolik kawowy w odcieniu koniaku. Dodatkowo, dostępne są dwa stoliki w odważniejszych kolorach, które zostały dopasowane do stylu mebli: czerwony i zielony. Jednak biurko nadal pozostaje w naturalnej sklejce. Co więcej, każdy z mebli nadal może być dostosowany do własnych preferencji poprzez wybarwienie olejowoskiem w jednym z 12 dostępnych odcieni, co pozwala na idealne dopasowanie do różnorodnych wnętrz.

Powstały też dwa stoliki w odważniejszych odcieniach, które dopasowano do stylistyki mebli - czerwieni oraz zieleni. Biurko jako jedyne utrzymano w naturalnym odcieniu sklejki. Każdy z mebli nadal może być wybarwiony olejowoskiem na jeden z 12 odcieni, co pozwala na lepsze dopasowanie ich do różnorodnych wnętrz.

  • ototo.furniture
  • instagram.com/ototo.furniture
  • facebook.com/ototo.furniture

OTOTO - o marce

Przemo i Łukasz, prywatnie bracia, są założycielami i pomysłodawcami marki OTOTO, stworzonej z miłości do drewna przekazanej przez ojca i dziadka, którzy od zawsze byli stolarzami.

Projektanci mebli

Kolekcja mebli OTOTO została zaprojektowana przez architektów z pracowni r-m studio, których minimalistyczne podejście i poszukiwanie prostych rozwiązań przełożyło się na ich czystą formę.

Skomentuj:

Kolekcja mebli ze sklejki OTOTO 23/24