Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Komfortowe nawadnianie ogrodu

Materiał prasowy

Nawadnianie ogrodu może czasem być frustrujące. Zwłaszcza, kiedy zraszacz się zacina, wąż się skręca lub nagle okazuje się za krótki, by podlać rośliny nawet w zakamarkach. Na szczęście, są na rynku rozwiązania, które pomogą nam się z tym łatwo uporać, a nawadnianie ogrodu będzie przyjemne i komfortowe.

Lanca zraszająca, 3-funkcyjna
Lanca zraszająca, 3-funkcyjna
Fot. Fiskars

Nawadnianie ogrodu to zabieg pielęgnacyjny, który może być lekki, łatwy, wydajny i do tego jeszcze oszczędny, ponieważ nowoczesne rozwiązania minimalizują straty wody. Przykładem są produkty marki Fiskars, które są wsparciem w codziennej pielęgnacji ogrodu. Jednak, aby podlewanie było maksymalnie komfortowe powinniśmy pamiętać
o kilku ważnych zasadach przy wyborze sprzętu.

Odpowiednia długość węża

Dopasowanie długości węża do powierzchni ogrodu to jedna z podstawowych kwestii przy wyborze sprzętu. Krótki nie sprawdzi się na dużym terenie, a długi w niewielkim ogrodzie. Poza tym powinien być odporny na skręcanie i inne uszkodzenia powstające często np. pod wpływem promieniowania UV. Takie cechy mają węże Fiskars dostępne w różnej długości i o różnej średnicy.

Waż ogrodowy, 13 mm, 20m
Waż ogrodowy, 13 mm, 20m
Fot. Fiskars

Mobilny pomocnik

W przypadku sporego metrażu warto ułatwić sobie prace, wybierając automatyczny bęben XL na kółkach. Dzięki niemu szybko odczujemy komfort pracy. Ma na to wpływ kilka ważnych cech tego sprzętu. Można go z łatwością przemieszczać po ogrodzie. Nie przewraca się.  Nowoczesna funkcja obrotu o 360° pozwala na swobodne manewrowanie urządzeniem i podlewanie każdego skrawka ogrodu. Poza tym bęben jest wyposażony w wysokiej jakości, automatycznie zwijany wąż o długości 20 m, a także przyłącza i końcówkę zraszającą, które sprawiają, że jest od razu gotowy do pracy.

Automatyczny Bęben z wężem na kółkach XL 2
Automatyczny Bęben z wężem na kółkach XL 2
Fot. Fisakrs

Równomiernie i oszczędnie

Nowe, solidne zraszacze wahadłowe X-SeriesTM. Zapewniają równomierne i precyzyjne nawadnianie wybranego obszaru oraz optymalne zużycie wody. Specjalnie zaprojektowane elementy sterujące pozwalają na łatwe regulowanie szerokości, zakresu, kierunku i odległości nawadniania. Zraszacze mają obrotową podstawę i otwór do zawieszania, co umożliwia łatwe przechowywanie. Taki komfort podlewania to marzenie do spełnienia zarówno w małym, jak i dużym ogrodzie. Dodatkowym walorem tego sprzętu jest oryginalny design, za który nowe zraszacze otrzymały nagrodę Red Dot - Best of the Best Product Design - jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W ofercie Fiskars znajduje się 5 zraszaczy wahadłowych X-Seriesi Comfort, które można dopasować do powierzchni nawadniania.

Precyzyjne podlewanie

Są miejsca w ogrodzie, które wymagają bardzo precyzyjnego podlewania. Czasem są to trudno dostępne zakamarki, albo rośliny które umiejscowiliśmy na pewnej wysokości, aby robiły lepsze wrażenie. Zamiast skakać po drabinie, by dosięgnąć roślin rosnących w coraz popularniejszych ogrodach wertykalnych, lepiej zadbać o komfort pracy i wybrać sprzęt, który ułatwi pielęgnację takich pionowych lub trudno dostępnych nasadzeń. Nieocenionym pomocnikiem w takim podlewaniu jest 3-funkcyjna lanca z możliwością regulacji strumienia natrysku – od punktowego, przez delikatną mżawkę aż do natryskowego. Zintegrowany aluminiowy uchwyt jest mocny i bardzo lekki, co pozwala na precyzyjne podlewanie.

Lanca zraszająca, 3-funkcyjna
Lanca zraszająca, 3-funkcyjna
Fot. Fiskars

Rodzaj strumienia

Rośliny potrzebują wody, ale podlewanie nie musi być intensywne, by zaspokoić ich potrzeby. Mając pod ręką komfortowy pistolet zraszajacy multi (Comfort), możemy im zafundować efekt delikatnej mżawki, natrysk, delikatne zraszanie, a także podlać je punktowo lub płasko. Takie rozwiązanie pozwala optymalnie dopasować sposób dawkowania wody do potrzeb roślin. Jest też o wiele bezpieczniejsze niż silny strumień mogący prowadzić do uszkodzeń liści czy wypłukiwania nasion z gleby tuż po siewie.

Comfort pistolet zraszający, multi
Comfort pistolet zraszający, multi (Comfort)
Fot. Fiskars

Podlewanie na czas

Tę opcję doceni każdy, kto wyjeżdża na urlop i martwi się np. o stan trawnika lub rabaty. Sterownik, bo o nim mowa, wyręczy
w podlewaniu i zrobi to doskonale. Wystarczy go zaprogramować, ustalając początek, częstotliwość (6 h, 12 h lub 1 do 7 dni) i czas trwania nawadniania. Automatycznie włączy i wyłączy wodę zgodnie z harmonogramem, a ty możesz cieszyć się wakacjami.

Sterownik nawadniania, podwójny
Sterownik nawadniania, podwójny
Fot. Fiskars
Ceny detaliczne narzędzi
Ceny detaliczne narzędzi
Fot. Fiskars
    Więcej o:

Skomentuj:

Komfortowe nawadnianie ogrodu