Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kostka Ekostrada

MP

Ekostrada to szlachetna kostka brukowa przepuszczająca wodę. Powierzchnia biologicznie czynna jest od pewnego czasu zwrotem odmienianym przez wszystkie przypadki. Wszystko przez możliwość ponoszenia opłat za brak retencji wody w miejscu występowania opadów. Odpowiedzią na problem są kostki i płyty ażurowe.

Kostka brukowa Ekostrada
Kostka brukowa Ekostrada
Fot. Buszrem

Kostka eko

Wyjątkowa w swojej formie Ekostrada firmy Buszrem łączy w sobie cechy jakie ma szlachetna kostka brukowa i powierzchnia biologicznie czynna. Boczne zakończenia Ekostrady tworzą w nawierzchni obszary, przez które woda swobodnie przenika do gruntu – tak jak dzieje się to w przypadku nawierzchni z płyt ażurowych. Jednocześnie możemy się po niej poruszać równie komfortowo jak po tradycyjnej nawierzchni. To idealna kostka ażurowa na podjazd i wyjątek w krajowej ofercie.

Zielone fugi>>>

Kostka z hydrofugą

Ale to nie wszystko. Powierzchnia Ekostrady w wersji płukanej wykończona jest warstwą naturalnego kruszywa o strukturze drobnych ziarenek. Nadaje to nawierzchni szlachetny, estetyczny wygląd, który można wzmocnić wypełniając wolne przestrzenie dopasowanym kolorystycznie grysem. Zarówno w wersji gładkiej jak i płukanej - dobierając gatunki traw – pozwala tworzyć na terenie posesji „zielone” nawierzchnie płynnie przechodzące w ogród.

 

Kostka Ekostarda płukana
Kostka Ekostarda płukana
Fot. Buszrem

Nawierzchnie ekologiczne wykorzystujące płyty i kostki ażurowe sprzyjają ogrodowym roślinom, a przy tym spełniają wymogi prawne dotyczące „nawierzchni biologicznie czynnych”. Ich użycie oddala „podatek od deszczu”, czyli opłaty za odprowadzanie wody deszczowej do kanalizacji. Nie ma problemu z odwodnieniem dużych płaszczyzn, a deszczówka swobodnie wsiąka w podłoże. Odwodnienie terenu odbywa się naturalnie, a woda filtrowana jest do gruntu.

Kostki brukowe: jak je wykorzystać wokół domu?>>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Kostka Ekostrada