Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Linevka Studio Projektowe: design dla zwierząt

Linevka Studio Projektowe

Inspiracją do powstania pomysłu na tę oryginalną działalność projektową był pies, który pewnego dnia trafił pod dach pary architektów. Nowy podopieczny zmienił ich codzienne funkcjonowanie i przyzwyczajenia, przyczynił się też do reorganizacji domowej przestrzeni. Okazało się jednak, że dostępne w sklepach legowiska dla zwierząt nie pasowały do idealnie zaprojektowanych wnętrz - stąd wynikła potrzeba stworzenia takiego, które wpisze się w wystrój.

Linevka: design dla zwierząt
Linevka: design dla zwierząt
mat. prasowe

Główną ideą projektów Linevka jest jak najlepsze wkomponowanie ich w domową przestrzeń. Architekci projektują wnętrza z uwzględnieniem potrzeb zwierzaków - tworzą dizajnerskie legowiska, budy oraz wszelkie elementy, bez których nie mogą się one obyć, a które - jeśli kupowaliśmy je w sklepach - nie zawsze dobrze wyglądały w aranżacjach. A co sami autorzy mówią o swojej pracy?

Zanim zaczniemy projektowanie, tak jak w przypadku projektów przeznaczonych dla ludzi, trzeba poznać upodobania i potrzeby odbiorcy. Tutaj jest o tyle trudniej, że przyszły użytkownik nie jest w stanie bezpośrednio przekazać nam swoich preferencji, musimy więc pozyskać je od opiekuna. Istotne dla nas jest, aby każdy projekt odpowiadał założeniom właściciela oraz był dopasowany do otoczenia. Jeśli jest to obiekt przeznaczony do wnętrz, musi współgrać z istniejącą aranżacją. Ma on być ozdobą, dopełnieniem, jednocześnie nie może dominować otoczenia. Kolejnym kryterium jest to, aby był on atrakcyjny dla głównego odbiorcy - czyli zwierzaka. Nie może on być przesadnie skomplikowany, powinien być praktyczny, aby pupil chciał z niego korzystać. 

Przygotowujemy kompleksowy projekt techniczny zamawianego obiektu, wraz ze wszelkimi niezbędnymi do jego wykonania detalami oraz wizualizacjami. Zamawiający podejmuje decyzję, czy woli zlecić realizacje również nam, czy z gotowym projektem udać się do lokalnego rzemieślnika i wykonać go w swoim zakresie. Budy są przygotowywane z drewna (różnych rodzajów) lub jego pochodnych, lecz wykonawstwo przy każdym projekcie rozpatrywane jest indywidualnie.

Pracownia oferuje wykonanie większości rodzajów obiektów dla zwierząt, takich jak:

  • budy i legowiska dla psów, kotów (zewnętrzne oraz wewnętrzne),
  • wszelkiego rodzaju drapaki i domki wspinaczkowe dla kotów,
  • meble naścienne, półki, tunele i labirynty,
  • dodatkowo projektanci oferują aranżację terrariów i akwariów.

Poniżej prezentujemy sześć bud dla psów zaprojektowanych przez Linevka Studio Projektowe.

BUDA TOSZIBA. Subtelny bliźniak w psim świecie.

Buda Tosziba
Buda Tosziba
Linevka

BUDA KASPEL. Para szafek nocnych - jedna na książki, druga na... pieska. Zestaw idealny do sypialni i nie tylko.

BUDA BRUNO. Kto powiedział, że kominek grzeje najbardziej? Projektanci stawiają na nieco większego, czworonogiego przyjaciela, który dostanie swoją miejscówkę w sercu salonu.

Buda Bruno
Buda Bruno
Linevka

BUDA FLEXY. Ulubionym miejscem pupila często bywa kuchnia. Blisko do lodówki - i zawsze można coś skubnąć z blatu. Zwierzęcy bufet w szufladzie zapewni kontrolę wagi każdego łakomczucha.

BUDA PIMPEK. Elegancka klatka kenelowa – czyli mieszkanko dla niesfornego psiego malucha.

Buda Pimpek
Buda Pimpek
Linevka

BUDA FAFIK. Funkcjonalna, poręczna i unikalna. Idealna w podróży jako transporter lub podczas pikniku na łonie natury. Wyposażona w nóżki, które w razie potrzeby można odczepić.

Więcej informacji na:

  • https://www.instagram.com/na_miejsce/
  • https://linevka.com/
Autorzy - Sebastian Wysocki i Karina Dziurdź oraz piesek Tosziba.
Autorzy - Sebastian Wysocki i Karina Dziurdź oraz piesek Tosziba.
mat. prasowe

Skomentuj:

Linevka Studio Projektowe: design dla zwierząt