Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Design Festival 2011

Natalia Gębarowska

Już jutro rozpocznie się 5 edycja festiwalu designu.

W trakcie 10 dni uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach warsztatach i imprezach. Jednym z fundamentów festiwalu jest konkurs "Make me" dla młodych designerów z całego świata.  Spośród 280 nadesłanych zgłoszeń, komisja wybrała dwudziestu z których wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji. Podobnie jak w zeszłym roku Domosfera  przyzna nagrodę użytkowników serwisu dla najlepszego projektu, wybranego w ramach internetowego plebiscytu. Warsztaty poprowadzą znani projektanci z całego świata tacy jak duet Boaz Cohen i Sayaka Yamamoto czy Nacho Carbonell. Młodzi projektanci mogą skorzystać z porad i sugestii polskich designerów podczas corocznego przeglądu portfolio. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach. Dla dzieci przygotowano program "Edukreacja", gdzie poprzez zabawę są one zaznajamiane z pojęciem sztuki.

W tym roku mamy szczególną przyjemność zaprosić Was na wystawę "Czas przeszły dokonany" . Będziecie mogli uczestniczyć w niecodziennej multimedialnej podróży w czasie. Dom Towarzystwa Kredytowego ul. Pomorska 21; godziny otwarcia: 20.10 czw.: 19.00-20.30, pn.-pt.: 15.00-20.00, sb.-nd.: 13.00-19.00

Hasło "Change!" tegorocznej edycji odnosi się do nowych wydarzeń, ale także do nowego miejsca, w którym odbywa się festiwal. Modernistyczna przestrzeń dawnych fabryk włókienniczych Scheiblera przy ul. Targowej 35 wpisuje się w koncepcję festiwalu.

Łódź Design Festival trwa od 20-30 października.

Skomentuj:

Łódź Design Festival 2011