Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź Design Festival 2011 - relacja

Marta Lubaszewska

5. Festiwal Designu za nami. Dla tych, którzy nie mogli być w tym roku w Łodzi jak zawsze przygotowaliśmy specjalną wideo relację.

Tegoroczna edycja Festiwalu przebiegała pod hasłem "Zmiana!" (Change). Właśnie zmianom, rozumianym jako zmiany zachodzące w otaczającym nas świecie, a zatem i w myśleniu o projektowaniu,  poświęcono na Festiwalu dwie wystawy Programu Głównego: PRZEKIEROWANIE, przygotowaną przez Centrum Architektury z Warszawy oraz NEOFARM, której kuratorami byli Boaz Cohen i Sayaka Yamamoto, izraelsko-japońska para działająca na co dzień w Eindhoven w Holandii. Jak mówi Agnieszka Jacobson -  Cielecka, Dyrektor Artystyczny Łódź Design Festival, obie wystawy "zapraszają do refleksyjnego zwolnienia biegu i ponownego zadania pytania skąd przychodzimy, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy". "Zmiana" to w tym roku również nowa, imponująca siedziba Festiwalu oraz kilka nowości, min. specjalna strefa dla dzieci Edukreacja czy plebiscyt Mast Have - w którym grupa ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i ważnych ośrodków designu w Polsce i za granicą, wskazała najciekawsze, zasługujące na uwagę projekty rodzimego designu.

Rozdano również nagrody w konkursie Make me. Nagrodę Główną w wysokości 20.000 zł otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina "Porcelain". W Waszym imieniu wręczyliśmy też nagrodę użytkowników Domosfery grupie Fawory za projekt "Transformacja". Ponad to można było jak co roku obejrzeć wystawy światowej sławy projektantów wyznaczających najnowsze trendy w designie i spotkać znakomitych twórców oraz specjalistów z branży na wykładach, warsztatach i prezentacjach. Jak podają organizatorzy, przez pierwszy weekend imprezy Centrum Festiwalowe odwiedziło ponad 12 tys. osób!

Jeśli nie mogliście być w tym roku w Łodzi zapraszamy do obejrzenia naszej wideo relacji.

Skomentuj:

Łódź Design Festival 2011 - relacja