Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Luksusowy apartament w Gdyni

Projekt wnętrza: Renata Michałowicz - studio projektowe mJoy

Bliskość morza i 82-metrowe mieszkanie, urządzone z dbałością o każdy szczegół. Czy to nie brzmi kusząco?

Luksusowy apartament w Gdyni
Luksusowy apartament w Gdyni
Projekt wnętrza: Renata Michałowicz - studio projektowe mJoy

Ta realizacja była nietypowa z wielu względów. Zamiast wkroczyć do wnętrza w stanie deweloperskim lub takiego, które wymaga gruntownej zmiany, zobaczyliśmy apartament, który był praktycznie wykończony. Znajdowały się w nim gotowe podłogi i ściany, a nawet została zamontowana znaczna część mebli. Nie wszystkie prace poszły po myśli inwestorki – i to właśnie dlatego zdecydowała się na nasze wsparcie. 

mówi Renata Michałowicz

Wyzwania projektowe

Pierwotnie inwestorka sama chciała zadbać o wykończenie każdego metra posiadanej przestrzeni. Niestety, w toku prac i po wielu problemach, remont wyhamował, przez co apartament pozostawał pusty i niewykorzystany na przestrzeni kilku miesięcy.

Głównym wyzwaniem, przed którym stanęli projektanci mJoy, była nowa wolno stojąca lodówka, której rozmiary oraz samo położenie niepotrzebnie skupiały na sobie całą uwagę, a co za tym idzie - psuły efekt wizualny aranżacji salonu.

Sprzęt musiał zostać w tym samym miejscu, dlatego architekci zdecydowali, że go zabudują. W efekcie lodówka za sprawą ozdobnych frontów zamieniła się w stylową szafę w stylu Hampton. Kolejnym krokiem projektowym była poprawa wyglądu salonu połączonego z aneksem kuchennym. W centralnej części stanął rozkładany stół z 4 krzesłami, a tuż obok – 2 wygodne fotele i kanapa.

Moc detali w łazience

Podjęto decyzję o pozbyciu się szafki nad lustrem w jednej z dwóch łazienek, wprowadzono też wprowadzono stylową tapetę z motywem meduzy i dodatkowe oświetlenie, co nadało wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zmiany wprowadzone przez projektantów przyniosły spektakularne efekty. Co ciekawe, dokonano tego bez przeprowadzania kompleksowego remontu.

Sypialnia w nadmorskim stylu

“Punktem zaczepienia” okazał się obraz ryby, który dostarczyła nam sama inwestorka. Bardzo zależało jej na wykorzystaniu tego elementu. Dlatego postanowiliśmy, że dopasujemy do niego całe wnętrze. W efekcie sypialnia zyskała spójny i bardzo stylowy charakter – idealnie nawiązujący do miejsca, w którym znajduje się apartament. 

wyjaśnia Renata Michałowicz

Artystyczna kropka nad i

W projekcie nie mogło zabraknąć elementów, które właścicielka mieszkania wyjątkowo sobie upodobała. Przestrzeń uzupełniły piękne obrazy, wykonane na specjalne zamówienie przez profesjonalną malarkę.

    Więcej o:

Skomentuj:

Luksusowy apartament w Gdyni