„Mała Księga Majsterkowicza” dla najmłodszych klientów Castorama
Dlaczego drzewa są takie ważne? Co zagraża lasom? I jak samemu stworzyć las w słoiku? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się z najnowszej mini publikacji „Mała Księga Majsterkowicza” wydanej w ramach programu „Majsterkowo”. Pierwsza, zimowa edycja książeczki jest już dostępna bezpłatnie we wszystkich 90 sklepach sieci Castorama w Polsce.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat – zachęca do zabawy i nauki poprzez doświadczenie. Program „Majsterkowo” już nie raz udowodnił, że taka forma rozbudza kreatywność i rozwija zdolności manualne dzieci.
Program „Majsterkowo” opiera się o warsztaty dla najmłodszych w sklepach sieci, prowadzone w różnych blokach tematycznych, np. środowisko, energia, drewno, dekoracje czy edukacja na rzecz czystego powietrza. Do tej pory z warsztatów zwiększających wiedzę i świadomość ekologiczną, skorzystało ponad 120 000 dzieci.
Okres pandemii i związane z nim obostrzenia wymusiły konieczność znalezienia nowych form i narzędzi zaproszenia najmłodszych do majsterkowania. Od 2020 roku część warsztatów odbywała się online, a część w formie wyjazdowych warsztatów specjalistów Castorama do szkół. Mobilne "Majsterkowo", wyposażone w niezbędne materiały i głowy pełne pomysłów prowadzących zajęcia, odwiedziło już pierwsze szkoły.
"Majsterkowo" jest cenionym i bardzo lubianym programem wśród dzieci, a niestety czas pandemii ograniczył mu znacznie możliwości działania na dotychczasowych zasadach, dlatego „Mała Księga Majsterkowicza” jest bardzo dobrym pomysłem na jego reaktywację, adekwatnym do nowych warunków.
„Mała Księga Majsterkowicza” pozwala na przeprowadzenie praktycznych zajęć nie tylko w szkołach, ale i w domach - wspólnie przez rodziców z dziećmi. Można po nią sięgnąć bezpośrednio przy kasach we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Edycja zimowa jest pierwszą z serii 4 książeczek nawiązujących tematycznie do poszczególnych pór roku, kolejna pojawi się w sklepach już na wiosnę.
Więcej informacji: castorama.pl/majsterkowo.

- Więcej o:
![Raport „Made in Poland”, przygotowany przez SW Research z inicjatywy Grupy Amica. Raport „Made in Poland”, przygotowany przez SW Research z inicjatywy Grupy Amica.]()
95% Polaków ufa rodzimym markom
![Finał konkursu Deer Wood "Kuchnia z Krainy Czarów" Finał konkursu Deer Wood "Kuchnia z Krainy Czarów"]()
Finał konkursu Deer Wood "Kuchnia z Krainy Czarów"
![TRIBE Krakow Old Town TRIBE Krakow Old Town]()
TRIBE, ASP Wrocław i MIXD w projekcie edukacyjnym dla studentów
![Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu 2025 – święto polskiego designu już 15-16 listopada! Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu 2025 – święto polskiego designu już 15-16 listopada!]()
Targi Rzeczy Ładnych w Poznaniu – święto polskiego designu już 15-16 listopada!
![SIT Furniture Design Award 2025 dla sofy Bogusława Barnasia z BXB studio SIT Furniture Design Award 2025 dla sofy Bogusława Barnasia z BXB studio]()
SIT Furniture Design Award 2025 dla sofy Bogusława Barnasia z BXB studio
![Raport "Mieszkania dla młodych" Raport "Mieszkania dla młodych"]()
Raport "Mieszkania dla młodych"
![Wystawa "Herstorie stosowane: Irena Huml" w Fundacji Arton 22.11.2025 - 10.01.2026 r. Wystawa "Herstorie stosowane: Irena Huml" w Fundacji Arton 22.11.2025 - 10.01.2026 r.]()
Wystawa "Herstorie stosowane: Irena Huml" w Fundacji Arton 22.11.2025 - 10.01.2026 r.
![Targowisko Sztuki w warszawskim Koneserze 8-9.11.2025 r. Targowisko Sztuki w warszawskim Koneserze 8-9.11.2025 r.]()
Targowisko Sztuki w warszawskim Koneserze 8-9.11.2025 r.









