Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler

mat. prasowe Westwing

Lois Schindeler, modelka i artystka mieszkająca w Amsterdamie, opowiada o swoim życiu, pasjach i urządzaniu wnętrz.

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing

Czy możesz się najpierw przedstawić? Jak ludzie Cię znają i jak chcesz, żebyśmy Cię nazywali?

Jestem Lois Schindeler, modelka i artystka. Mam 26 lat i mieszkam w Amsterdamie.

Artystka i modelka: jak to połączyć?

Jak na razie bardzo dobrze. W zeszłym roku, podczas pierwszego lockdownu, zmieniłam swoją sztukę z pracy na hobby, więc teraz, gdy modeling znów nabiera tempa i znów zaczynam podróżować, próbuję znaleźć równowagę. Ale jestem pewna, że mi się to uda, naprawdę lubię tę kombinację pracy.

Jak wygląda typowy dzień Lois Schindeler?

Można powiedzieć, że mam dwa typowe dni. Jeśli pracuję jako modelka i mam zagraniczne zlecenie, często podróżuję dzień wcześniej. W samym dniu sesji często muszę wstać wcześnie, pracować cały dzień i wracać wieczorem do domu. W wolnym czasie, który wtedy mam, staram się pracować nad zamówieniami na moje obrazy, odpisywać na maile i ćwiczyć. Jeśli nie pracuję, a więc jestem w Holandii, mój dzień zazwyczaj zaczyna się od treningu, pracy nad sztuką, mailami, administracją. Potem idę do mojego konia, to wspaniały sposób na przebywanie na świeżym powietrzu każdego dnia. Wieczorem jem kolację z moim chłopakiem i oglądamy seriale. Więc, jak widzisz, drugi typ dnia jest dość spokojny!

Z czego jesteś najbardziej dumna?

Jestem bardzo dumna z kilku pięknych sesji zdjęciowych, które zrobiłam. To było moje marzenie, a zdjęcia są tak piękne, że jestem bardzo dumna, że pomogłam stworzyć tak fajną kampanię/materiał. Jeśli chodzi o sztukę, jestem dumna z kilku dużych płócien, które ktoś u mnie zamówił. Jedno z nich pojechało do Paryża, drugie do Ameryki. Bardzo fajnie jest tworzyć prace dla ludzi, którzy są na drugim końcu świata.

Co sprawia, że jesteś naprawdę szczęśliwa?

Oprócz tych wszystkich wspaniałych, ciepłych ludzi wokół mnie - 100% małych rzeczy w życiu. Pierwsza kawa z samego rana, poczucie wolności, kiedy pędzę przez las na moim koniu, wieczór z moim chłopakiem, kiedy jemy coś pysznego przy naszym małym stoliku kawowym. Każdego dnia staram się znaleźć chwile szczęścia w najmniejszych rzeczach.

Czy jest coś, czego Twoi fani o Tobie nie wiedzą?

Myślę, że jestem ogromnie chaotyczną osobą i jestem też bardzo niepewna siebie w różnych kwestiach. Z powodu mediów społecznościowych czasami wydaje się, że wszystko jest po prostu idealne, a w rzeczywistości jest od tego daleko - i całe szczęście.

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing

PRACA

Jakie było Twoje marzenie, gdy byłaś mała?

Zostanie zaklinaczem koni.

Czy określiłabyś siebie jako artystkę? Dlaczego tak/dlaczego nie?

Myślę, że coraz bardziej mogę opisać siebie jako artystkę. Modeling jest oczywiście również formą sztuki, a ja byłam kreatywną osobą przez całe moje życie. Więc to bardzo miłe, że mogę to jeszcze bardziej docenić.

Co najbardziej podoba Ci się w Twojej pracy?

Połączenie modelingu i bycia artystą jest dla mnie idealne. Łatwo się nudzę, ale lubię też pewną stabilność. Lubię podróże w modelingu i ludzi, których spotykam, ale lubię też wracać do domu i być kreatywną w mojej sztuce. Dużo satysfakcji daje mi też to, że sama tworzę i rozwijam swoją sztukę. Uczę się pracować na własny rachunek i uważam, że jest to bardzo interesujące i zabawne. Dzięki takiej kombinacji mam wszystko, czego szukam w pracy.

Czasami to Ty jesteś obrazem, a czasami Ty go tworzysz - gdzie widzisz podobieństwa?

Dobre pytanie! Widzę podobieństwa w byciu kreatywnym, a zwłaszcza w kreatywnym myśleniu. Nie wiem, czy to dotyczy każdego modela, ale gdy maluję, natychmiast tworzę w głowie kreatywny obraz sesji, którą robię i staram się go ożywić. Kiedy maluję, jest to na papierze/kanwie, a kiedy modeluję, robię to samo z moim ciałem.

Skąd czerpiesz inspiracje?

Staram się czerpać inspiracje z jakiegoś uczucia, często jest to rodzaj spokoju, a może także odrobina tajemniczości. Dużo patrzę na starą sztukę plemienną i lubię, kiedy coś ma "starą duszę". Przyglądam się również wielkim nazwiskom, takim jak Picasso czy Jean Arp.

Czy jest ktoś, kogo wszyscy powinniśmy śledzić online (lub offline)?

Bardzo podobają mi się prace fotografów, takich jak Cameron Hammond i Purienne. Wszystko jest zrobione analogowo i ma w sobie wiele emocji. Moją ulubienicą jest kobieta z Ameryki nazywająca siebie @kateloveshorses - i ona naprawdę żyje moim marzeniem! Robi piękne zdjęcia z dużą dozą uczuć.

Jeśli masz przed sobą puste płótno, jak zaczynasz?

Zawsze mam jakiś pomysł na to, co chcę namalować, ale pozwalam też rzeczom toczyć się swoim torem. Jeśli nagle pojawia się coś, co jest zupełnie inne od tego, co miałam w głowie, zwykle podążam tym tropem i bardzo lubię ten stan nagłego natchnienia.

Z której malarskiej pracy jesteś najbardziej dumna? I dlaczego?

Jestem bardzo dumna z mojego pierwszego dużego zlecenia – pracy o wymiarach 1x1,60 m. Klientka rzuciła mi wyzwanie i w końcu stworzyłam coś pięknego, czego teraz pragnie wielu klientów. Wysłałam pracę do Paryża, gdzie teraz wisi w pięknym mieszkaniu. Uczucie, że ktoś ma coś mojego i przeszedł ze mną przez ten proces, jest dla mnie wyjątkowe i jestem z tego bardzo dumna!

Czy jest coś jeszcze na temat Twojej pracy, czym chciałabyś się podzielić z naszymi czytelnikami? Czego możemy się spodziewać po Lois?

Mam nadzieję stworzyć wiele pięknych prac na zamówienie, ponieważ uwielbiam pracować nad osobistymi projektami z klientem. Mam również nadzieję, że wkrótce będę miała własną kolekcję, którą będę mogła gdzieś wystawić, ale na razie to tylko kolejny krok.

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing

STYLIZACJA - WNĘTRZE

Jak opisałabyś swój własny styl wnętrzarski?

Skandynawski, zabawny, świeży, ciepły.

Jaki jest jeden przedmiot w Twoim domu, który jest absolutnie Lois? I dlaczego?

Myślę, że jest to moje duże płótno za stołem w jadalni. Ze względu na swój rozmiar jest to dość charakterystyczny element, ale kolory sprawiają, że jest bardzo spokojny. Lubię, gdy rzeczy są zabawne i obecne w pokoju, ale nie są krzykliwe.

Czy miałaś jakiś konkretny plan stylizacji, zanim zaczęłaś pracować nad wnętrzem swojego domu?

Nasz dom jest bardzo jasny, ale nie tak duży, więc chcieliśmy użyć jasnych kolorów i organicznych kształtów, takich jak okrągły stół, aby wszystko lepiej się układało.

Jaka jest jedna rzecz, bez której nie możesz żyć w swoim domu?

Naprawdę dobrej, wygodnej kanapy! Kanapa Lennon z Westwing Collection jest naprawdę stworzona dla nas. Nie ma nic lepszego niż wygodnie rozłożyć się wieczorem we dwoje wraz z kotami. Albo z przyjaciółmi lub rodziną, bo jest tak duża, że wszyscy się na niej zmieszczą!

Jaki jest Twój ulubiony kącik w domu?

Sofa i nasz mały stolik kawowy, który zrobili nasi przyjaciele, Atelier Konst. Uwielbiam tam malować, jeść lub pracować z laptopem na kolanach.

Który przedmiot sprawia, że jesteś naprawdę szczęśliwa?

Znowu kanapa! Jest taka piękna i wygodna, i mimo, że to naprawdę duża kanapa, sprawia, że dom jest lżejszy i bardziej przestronny.

Co według Ciebie jest najmodniejszą rzeczą w tym sezonie? I dlaczego?

Myślę, że dobry obraz/sztuka to coś, co sprawia, że miejsce zamieszkania staje się domem z bardzo osobistym akcentem.

Gdybyś mogła dać naszym czytelnikom jedną wskazówkę dotyczącą stylizacji, co by to było?

Utrzymaj jasną i prostą bazę - i wypełnij ją zabawnymi i świeżymi akcentami. Piękne rośliny, dzieła sztuki na ścianie lub na podłodze, a wieczorem zawsze zapalaj świece!

Co jeszcze jest na liście Twoich wnętrzarskich marzeń?

Nie mamy teraz tyle miejsca w tym domu, ale bardzo chciałabym mieć ładny (designerski) fotel.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące stylizacji swojej własnej galerii?

Robię to głównie przez wyczucie, moja sztuka jest dość uproszczona, więc staram się bawić kompozycją, aby uczynić ją bardziej interesującą.

Jeśli chodzi o sztukę na ścianie: co jest najważniejsze?

Najważniejszą rzeczą jest: czy sprawia, że czujesz się dobrze? Sztuka jest tak osobista. Więc jeśli dzieło sztuki daje ci uczucie: „to sprawia, że jestem trochę szczęśliwszy każdego dnia, kiedy na to patrzę", to jesteś we właściwym miejscu.

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing

Lois Schindeler - FUN FACTS

 • Twój ulubiony moment w ciągu dnia to.... Wcześnie rano, kiedy nad światem panuje jeszcze jakiś sen i wieczorem w okolicach zachodu słońca, kiedy światło złotej godziny jest tak piękne!
 • Ulubione danie... Gnocchi z dynią z piekarnika lub domowa sałatka z kuskusem ze świeżymi warzywami.
 • Ulubiony napój... Cappuccino z mlekiem owsianym!
 • Ulubiona przekąska... Ciemna czekolada.
 • Największa przyjemność... Naprawdę dobra neapolitańska pizza.
 • Trzy rzeczy w życiu, które uważasz za najgłupsze? 1. Negatywne nastawienie 2. Marudzenie 3. Administracja
 • Ulubiona playlista na Spotify... (lub podcast, którego naprawdę musimy posłuchać) Soul Cuisine na Spotify i podcast Geuze & Gorgels zawsze mnie rozśmieszają.
 • Wstanę bez problemu dla… …wyjazdu na wakacje!
 • Czy rok 2021 będzie ekscytujący dla Lois? Czego możemy się po Tobie spodziewać? Mam nadzieję, że będę mogła znowu zająć się modelingiem i robić piękne serie zdjęć. No i oczywiście nadal rozwijać się artystycznie i dawać fajnym pracom nowe domy na całym świecie.
 • Gdyby Instagram nagle przestał istnieć, co byś zrobiła? Myślę, że to samo, co teraz, ale z mniejszą presją społeczną i porównaniami.
 • Jaki jest najbardziej szalony DM (direct message - bezpośrednia wiadomość - przypis red.), jaki kiedykolwiek otrzymałaś? Mnóstwo książąt z Bliskiego Wschodu z pytaniem, czy chcę przylecieć na randkę albo żeby się pobrać.
 • Załóżmy, że masz wehikuł czasu, do jakiego okresu byś się przeniosła? Może lata 60. lub 70., w tym okresie było tyle nowych wynalazków i klimat tych lat brzmi świetnie!

 

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler
mat. prasowe Westwing
  Więcej o:

Skomentuj:

Miejsce na modeling i sztukę – z wizytą u Lois Schindeler