Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na poddaszu - 3 triki na zagospodarowanie małej przestrzeni

artykuł zewnętrzny

Urządzenie mieszkania często bywa bardzo trudnym zadaniem, z którym przychodzi nam się zmierzyć. Jeszcze trudniej jest w sytuacji, gdy mieszkanie te jest bardzo małe lub gdy znajduje się ono na poddaszu. Wówczas nie można pozwolić sobie na wszystkie rozwiązania, które chcielibyśmy zastosować, ponieważ niektóre z nich mogą sprawić, że całość będzie wyglądało ciężko i niekorzystnie. Poniżej przedstawiono trzy triki, które pomogą Ci urządzić mieszkanie w taki sposób, abyś nawet na niewielkiej przestrzeni mógł czuć się swobodnie i komfortowo.

Mieszkanie na poddaszu - 3 triki na zagospodarowanie małej przestrzeni
Mieszkanie na poddaszu - 3 triki na zagospodarowanie małej przestrzeni
Eurofirany

Dobierz odpowiednie kolory

Przy aranżacji małych wnętrz bardzo ważna jest kolorystyka. Z tego względu w pierwszej kolejności warto wybrać paletę kolorystyczną. Najlepiej kiedy będzie ona jasna, ponieważ wtedy pomieszczenia będą wydawały się optycznie większe. Nie oznacza to jednak, że we wnętrzach nie mogą pojawić się barwne akcenty. Wszystkie kolorowe elementy powinniśmy natomiast wprowadzać jedynie w postaci dodatków - tkanin czy też artykułów dekoracyjnych. Urządzając przestrzeń na poddaszu, zrezygnuj przede wszystkim z ciemnych i masywnych sprzętów, a także z ciężkich firan i zasłon. Jeśli nie wiesz, jakie firanki kupić do swojego mieszkania, to możesz zdecydować się np. na Eurofirany - wybierając delikatne i nieprzytłaczające pomieszczenia modele.

Dobierz odpowiednie kolory
Dobierz odpowiednie kolory
Eurofirany

Zadbaj o dobre oświetlenie

Każde mieszkanie powinno posiadać odpowiednie oświetlenie, jednak tego typu mieszkania potrzebują jeszcze więcej światła niż pozostałe. Oczywiście przydadzą się zasłony, rolety czy żaluzje, jednak staraj się wybierać modele, które są lekkie. Korzystnym wyborem będą np. rolety rzymskie. Czym kierować się, wybierając rolety rzymskie do swojego domu? Jeśli chcesz postawić na ten model, to wybierz ten o jasnych barwach, który pozwoli wpuścić do pomieszczenia jak najwięcej światła. W aranżacji pomieszczeń znajdujących się na poddaszu chodzi przede wszystkim o to, aby ani dekoracje okienne, ani np. rośliny nie zacieśniały dodatkowo pomieszczeni. Okna powinny być otworem na świat. Bardzo ważną kwestią jest także aranżacja oświetlenia sztucznego. W tej kwestii bardzo ważne jest przede wszystkim oświetlenie salonu znajdującego się na poddaszu. Powinno znajdować się w nim kilka punktów świetlnych, które wieczorem pozwolą zbudować odpowiedni nastrój we wnętrzu. Wydobycie z mroku odpowiednio zaaranżowanych przestrzeni automatycznie sprawi, że będzie panować wrażenie większej niż w rzeczywistości powierzchni i kubatury. 

Zastosuj triki optyczne

W małych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju triki optyczne, dzięki którym przestrzeń wydaje się większa. Jeśli chcesz sprawić, aby mieszkanie wyglądało na większe, pomaluj ściany w poziome pasy, zdecyduj się na położenie tapety w poziome wzory lub wybierz bardzo modną od kilku sezonów cegłę. Jeżeli natomiast mieszkanie, które urządzasz jest niskie, to możesz oszukać oko poprzez pionowe ułożenie boazerii, pomalowanie ścian w marynarskie pasy lub drobne, pionowe paseczki. Kluczem do sukcesu jest wybór jasnych, niekontrastujących ze sobą barw. Poleca się raczej unikania intensywnych barw, gdyż w niewielkiej przestrzeni przytłaczają i wprowadzają poczucie ciężkości. Takie same triki można zastosować, układając kafelki w łazience - podłużne, ułożone poziomo kafle sprawią, że łazienka optycznie wyda się nieco większa niż jest w rzeczywistości. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie na poddaszu - 3 triki na zagospodarowanie małej przestrzeni