Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w Gdańsku w kolorach morza

red.

To gdańskie mieszkanie zostało urządzone nowocześnie i wygodnie. Kolorystyka z akcentami turkusu i szafiru zrodziła się z inspiracji pobliskim morzem.

Mieszkanie znajduje się w Gdańsku, na jednym z osiedli niedaleko morza (około 400 m do morza i zatoki). Jest to mieszkanie typowo wakacyjne. Właściciele Agnieszka i Tomasz na co dzień mieszkają w Warszawie. Tam zajmują się finansami. Pochodzą ze Śląska, do Warszawy przeprowadzili się ze względów zawodowych. Jednak to właśnie Gdańsk, do którego przyjeżdżali regularnie od kilku lat, spodobał im się na tyle, że postanowili kupić w nim mieszkanie. Chcieli mieć miejsce, do którego będą mogli przyjeżdżać z rodziną i znajomymi, aby odpocząć.

Powierzchnia mieszkania wynosi 74 m kw. i składa się z dwóch sypialni oraz z salonu z aneksem kuchennym. Para chciała, aby mieszkanie zostało urządzone w nowoczesnym stylu z akcentami morskimi. Urządzenie wnętrza powierzyli architektom z pracowni JT Grupa. Centralnym punktem, dzielącym salon i kuchnię jest turkusowa kolumna, która z jednej strony mieści sprzęty kuchenne: lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową oraz szafki magazynujące, od strony salonu stanowi zaś miejsce na telewizor. Z uwagi na słup konstrukcyjny w salonie, którego nie można było ruszyć zdecydowano się obudować go szafkami oraz blatem z konglomeratu, który jednocześnie jest stołem jadalnianym. Projekt przewidywał, również dostawianą część do stołu tak, aby w salonie mogło zjeść posiłek razem nawet 6 osób.

Kolorystyka mieszkania to różne tonacje bieli szarości i beżu. Aby nie było zbyt nudno i monotonie, wprowadzono także mocniejsze akcenty w odcieniach turkusu, seledynu i cyjanu. Barwy te tylko pozornie wydają się chłodne. W istocie wnętrze jest ciepłe i przytulne. Ciepło w wymiarze fizycznym gwarantują natomiast grzejniki, które pozostawiono nieosłonięte. W końcu nowoczesne modele są na tyle atrakcyjne, że nie trzeba ich chować.

Projekt: JT Grupa

Skomentuj:

Mieszkanie w Gdańsku w kolorach morza