Mieszkanie w Warszawie – 6 ciekawych dzielnic

artykuł zewnętrzny

Wielu młodych ludzi marzy o życiu w Warszawie. Prestiż, wysokie zarobki i możliwość zrobienia kariery – to właśnie z tym kojarzy się życie w stolicy. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzce warto jednak zastanowić się, w którym miejscu w Warszawie najlepiej zamieszkać. Dużo zależy oczywiście od możliwości finansowych, jednak pomimo różnych opinii, w Warszawie każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Jakie są najciekawsze dzielnice do życia w stolicy?

Mieszkanie w Warszawie – 6 ciekawych dzielnic
Mieszkanie w Warszawie – 6 ciekawych dzielnic
Obido

1. Mokotów

Popularność Mokotowa nie powinna nikogo dziwić, ponieważ życie na tej dzielnicy jest bardzo wygodne. Dzielnica ma świetne połączenie z centrum oraz innymi dzielnicami dzięki linii metra oraz innych środków transportu publicznego, co sprawia, że z Mokotowa można dostać się do praktycznie każdego miejsca w Warszawie. Poza tym stara zabudowa na Mokotowie cieszy się popularnością ze względu na prestiż. Modna dzielnica znana jest również z wielu terenów zielonych jak np. Pole Mokotowskie.

2. Wilanów

Wilanów to dzielnica mieszcząca się w południowej części Warszawy. Dzielnica cechuje się jednak niską przestępczością i wieloma terenami zielonymi oraz doskonałą infrastrukturę dla rodzin z dziećmi – w Wilanowie znajduje się wiele prestiżowych szkół, wiele nowych placów zabaw i parków. Dodatkowo dzięki niskiej zabudowie nie ma się poczucia bycia mieszkańcem przytłaczającego miasta. Minusem Wilanowa są jednak dość wysokie ceny mieszkań.

3. Żoliborz

Żoliborz ma raczej kameralny charakter. W dzielnicy znajduje się bardzo dużo parków i terenów zielonych. Z drugiej strony, położenie Żoliborza sprzyja korzystaniu z udogodnień, jakie znajdują się w mieście, ponieważ znajduje się blisko Śródmieścia i ma bardzo dobre połączenie komunikacyjne z centrum i innymi dzielnicami. Zaletą jest na pewno duża liczba placówek edukacyjnych, które oferują wysoki poziom edukacji.

4. Wola

Położenie Woli i dynamiczny rozwój ekonomiczny dzielnicy sprawiają, że Wola jest czasem nazywana „warszawskim Manhattanem”. Mimo że dzielnica znajduje się blisko centrum, znajdziemy na niej wiele ośrodków sportu i parków, które pozwalają na relaks i odpoczynek. Wola jest chętnie wybierana przez osoby preferujące wielkomiejski styl życia. Szybki dojazd do ścisłego centrum miasta sprzyja wizytom w klubach nocnych i restauracjach. Co więcej, na Woli można znaleźć wiele nowych mieszkań w zaskakująco przystępnych cenach.

5. Włochy

Dla osób, które często podróżują lub chcą znaleźć stosunkowo tanie mieszkanie, najlepszą opcją może być dzielnica Włochy. Można stamtąd w miarę szybko dojechać do centrum i znaleźć pracę w jednej z wielu międzynarodowych firm, które mają tam swoje siedziby. Zaletą jest również łatwy dostęp do placówek edukacyjnych oraz to, że nowe mieszkania w Warszawie na tej dzielnicy są z reguły nieco tańsze niż w innych dzielnicach.

6. Ochota

Ochota to dzielnica znajdująca się pomiędzy Wolą i Mokotowem oraz w pobliżu lotniska Chopina i dzielnicy Włochy. Dużo terenów zielonych i ścieżek rowerowych sprawiają, że mieszkając w niektórych miejscach na Ochocie, można nieco odciąć się od wielkomiejskiego życia. Na Ochocie znajduje się np. Park Szczęśliwicki. Warto również zwrócić uwagę na bardzo bogatą ofertę kulturalną, która obejmuje liczne muzea, teatry i biblioteki, a także doskonałą komunikację miejską w postaci wielu tramwajów i autobusów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w Warszawie – 6 ciekawych dzielnic