Mieszkanie z antresolą w Krakowie - projekt pracowni PRZESTRZENIE
Prezentowane mieszkanie ma powierzchnię 68 metrów kwadratowych.

Drewno nie traci na popularności, uniwersalność jego wykorzystania i wręcz idealnego dopasowania do każdej przestrzeni to wielkie zalety. W tym mieszkaniu, gdzie światło odgrywa kluczową rolę – drewno znakomicie dopełnia aranżację. Naturalne oświetlenie jeszcze bardziej podkreśla zastosowane w projekcie wybarwienia.
Właścicielka jest zakochana w drewnie - w jego zapachu, kolorze i strukturze. Chciała, żeby to wnętrze do niej pasowało. Ja cenię sobie prawdziwość materiałów, ich autentyczność. Stronię od imitacji, dlatego doskonale się rozumiałyśmy. Kiedy tylko przekroczyłam próg tego mieszkania, wiedziałam, że drewno świetnie odda charakter właścicielki i sprawdzi się jako główny element wystroju tego wnętrza. Stąd też pomysł na drewniane meble, podłogę oraz zabudowę kuchenną, która płynnie przechodzi w schody.
Zabudowa kuchenna, o której wspomniała Daszkiewicz, jest mocnym akcentem w tym mieszkaniu. Mimo, że znajduje się pod schodami, jest funkcjonalna. Do tego miedziana armatura i czarne elementy - jak blat czy uchwyty - powodują, że wszystko ze sobą współgra - w tym również z meblami przy stole. Architektka odważnie postawiła na różnorodność, jeśli chodzi o styl krzeseł i sam kolor stołu, ale łącznikiem pozostaje tu drewno. Drewno, które świetnie wygląda w różnych zestawieniach kolorystycznych. Tuż obok zaprojektowano część wypoczynkową z wyrazistym akcentem w postaci fotela wybranego przez właścicielkę mieszkania.
Magda Daszkiewicz lubi maksymalnie wykorzystywać przestrzeń, więc kiedy zobaczyła, że ma do zagospodarowania niewielki kącik na antresoli – wiedziała, że idealnie sprawdzi się on jako miejsce do pracy. Powstała komfortowa strefa do home office z drewnianą zabudową - miejscem do przechowywania, biurkiem i fotelem.
Motyw drewna jest obecny również w sypialni właścicieli. Łóżko, komoda, skrzynia i podłoga. Wszystko utrzymane w podobnym stylu i spójne. Warto zwrócić uwagę na projektową konsekwencję. Obok drewna spójność to druga zauważalna cecha tego wnętrza. Przykład? Łazienka. Połączenie bieli i ponownie drewna.
Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 68 m kw. to przestrzeń, która została zaprojektowana „do życia”. Magdalenie Daszkiewicz udało się stworzyć projekt mieszkania, z którego nie chce się wychodzić. Jest przytulne, idealnie pasuje do właścicieli. Pokazuje też, jak z wykorzystaniem drewna można zbudować charakter wnętrza - oraz jak zgrany duet tworzy z naturalnym światłem.











- Więcej o:
![W tym mieszkaniu kolor nie jest dodatkiem, lecz pełnoprawnym bohaterem, który kreuje przestrzeń pełną emocji. Na zdjęciu niebieska sofa to model marki Optisofa, a stojąca niebieska lampa producenta Aldex. Na niebieskim stoliku ze sklepu Jotex wyeksponowano wazon Nana Malwiny Konopackiej. Honorowe miejsce nad sofą zajmuje obraz Agnieszki Pietrzykowskiej. W tym mieszkaniu kolor nie jest dodatkiem, lecz pełnoprawnym bohaterem, który kreuje przestrzeń pełną emocji. Na zdjęciu niebieska sofa to model marki Optisofa, a stojąca niebieska lampa producenta Aldex. Na niebieskim stoliku ze sklepu Jotex wyeksponowano wazon Nana Malwiny Konopackiej. Honorowe miejsce nad sofą zajmuje obraz Agnieszki Pietrzykowskiej.]()
Nastrojone kolorem - mieszkanie w Krakowie
![Eleganckie mieszkanie w bieli, beżach i szarości Eleganckie mieszkanie w bieli, beżach i szarości]()
Eleganckie mieszkanie w bieli, beżach i szarości
![Mieszkanie w Warszawie - elegancja w barwach ziemi Mieszkanie w Warszawie - elegancja w barwach ziemi]()
Mieszkanie w Warszawie - elegancja w barwach ziemi
![80-metrowe mieszkanie w Gdyni 80-metrowe mieszkanie w Gdyni]()
80-metrowe mieszkanie w Gdyni - projekt masz.design
![Stylowe małe mieszkanie z elementami Orientu Stylowe małe mieszkanie z elementami Orientu]()
Stylowe małe mieszkanie z elementami Orientu
![Dwupoziomowy apartament na Powiślu Dwupoziomowy apartament na Powiślu]()
Dwupoziomowy apartament na Powiślu - projekt Decoroom
![Przestrzeń na miarę życia: 450-metrowy dom dla rodziny Przestrzeń na miarę życia: 450-metrowy dom dla rodziny]()
Przestrzeń na miarę życia: 450-metrowy dom dla rodziny
![Nowoczesne małe mieszkanie w kolorach Nowoczesne małe mieszkanie w kolorach]()
Nowoczesne małe mieszkanie w kolorach









