Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mini roboty koszące Honda - nowości na 2021 r

MP

Rodzina robotów koszących Honda Miimo została stworzona z myślą o pielęgnacji trawy zgodnie ze sztuką koszenia, a przede wszystkim z myślą o wygodzie użytkowników i ich oczekiwaniami wobec nowoczesnego stylu życia. Roboty Honda Miimo koszą za człowieka i tym samym oferuje mu więcej bezcennego wolnego czasu do zagospodarowania według indywidualnych upodobań.

Robot Honda Miimo 40
Robot Honda Miimo 40
Fot. Honda

Roboty Honda Miimo zapewniają systematyczne, codzienne koszenie, utrzymanie trawy stale na tej samej wysokości (regulacja wysokości koszenia w zakresie 20 – 600 mm) oraz mulczowanie pokosu, który przekształca się w naturalny nawóz i wpływa na ograniczone stosowanie innych nawozów do trawy. Wskutek takiego sposobu pielęgnacji, trawa wkłada całą swoją witalną energię w rozkrzewianie się i zagęszczanie - staje się silniejsza, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby.

Honda Miimo 40

Honda Miimo 40 oraz Honda Miimo 40 Live, o szerokości koszenia 19 cm, przeznaczone są do systematycznego koszenia przydomowych trawników o powierzchni do 400 m2, regulacja wysokości koszenia 30 – 50 mm, czas koszenia na jednym ładowaniu – 45 min, wydajność koszenia – 29 m²/h.

Honda Miimo 40 wyróżniają się uproszczoną, bardzo łatwą obsługą i są stworzone do samodzielnego montażu instalacji. Ich zaprogramowanie ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Pozostałe ustawienia, robot Honda Miimo 40 wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu. Honda Miimo 40 kosi w pasach o długości 5 m. Nowa tarcza tnąca może być ustawiona na 3 poziomach wysokości koszenia: 30/40/50 mm. Zapewnia to  dostosowanie wysokości koszenia do wysokości trawy i do głównej zasady sztuki koszenia, wg której nie powinno się ścinać więcej niż 1/3 jej wysokości.

Funkcja „Map&Mow” (Mapuj i Koś) umożliwia robotom nauczenie się powierzchni trawnika, zapamiętanie danych i utworzenie kalendarza koszenia,  dzięki czemu w koszeniu nie ma przypadkowości - po naładowaniu zaczyna pracę dokładnie w miejscu ostatniego koszenia. Optymalną powierzchnię 400 m2 robot kosi w pół dnia. Funkcja „Place&Mow” (Umieść i Koś) służy do precyzyjnego koszenia małych, trudnodostępnych obszarów, np. strefy mebli ogrodowych.

Honda Miimo 40 Live – w świecie komunikacji werbalnej

Robot koszący Honda Miimo 40 Live dodatkowo komunikuje z siecią GSM, a bezpłatna aplikacja na smartfony „Mii-monitor” zapewnia łatwą obserwację lub kontrolę pracy robota z dowolnego miejsca, np. podczas wyjazdu urlopowego. Jest także wyposażony w funkcję „Smart Timer” przeznaczoną do automatycznego programowania najbardziej korzystnej dla koszenia pory na podstawie rzeczywistych danych pogodowych. Dzięki temu robot potrafi ocenić w jakich warunkach trawa rośnie szybciej  i wówczas kosi bardziej intensywnie. Honda Miimo 40 Live to również pierwszy robot, z którym można się porozumiewać werbalnie, co jest możliwe dzięki współpracy robota z aplikacją Alexa działającą  m. in. na urządzeniach Echo Amazon do zarządzania systemami Smart Dom. Aplikacja umożliwia właścicielowi głosowe zarządzanie robotem,  np.: Alexa, powiedz Miimo koś, Alexa, powiedz Miimo wróć do stacji.

Robot Honda Miimo 40 Live
Robot Honda Miimo 40 Live
Fot. Honda

Honda Miimo 70 Live

Najnowszy robot koszący Honda – Honda Miimo 70 Live, dostępny na rynku od wiosny 2021r., jest   udoskonaloną i mocniejszą wersją Miimo 40 Live  - jest wyposażony w pakiet udogodnień mniejszej wersji z rozszerzeniem o nowe rozwiązania. Zarządzając koszeniem za właściciela, przeznaczony jest do pielęgnacji przydomowych trawników o powierzchni do 700 m2. Szerokość koszenia 19 cm, regulacja wysokości  koszenia w zakresie 30 – 50 mm, czas koszenia na jednym ładowaniu – 75 min, wydajność koszenia – 32 m²/h. Elastyczny sposób instalacji bazy dokującej ułatwia samodzielny montaż przewodu granicznego i umieszczenie jej z możliwie najłatwiejszym dostępem dla robota.

Honda Miimo 70 Live, komunikujący z siecią GSM, jest wyposażony w funkcje „Map&Mow” (Mapuj i Koś), „Place&Mow” (Umieść i Koś), „Smart Timer”, które zapewniają mu samodzielne zarządzanie koszeniem na podstawie pozyskanych danych o powierzchni trawnika i pogodzie. Pełną kontrolę koszenia zapewnia przejrzysty interfejs aplikacji „Mii-monitor” oraz aplikacja Alexa działająca  m. in. na urządzeniach Echo Amazon przeznaczona do komunikacji werbalnej z robotem.

Model dostępny od 1 marca 2021 r.

Kosiarka Honda HRX 476 HYE z napędem hydrostatycznym
Kosiarka Honda HRX 476 HYE z napędem hydrostatycznym
Fot. Honda

Kosiarka Honda HRX 476 HYE z napędem hydrostatycznym

Honda HRX 476 HYE (szerokość koszenia 47 cm) to kosiarka z poszukiwanym przez użytkowników napędem hydrostatycznym i wyposażona w silnik spalinowy Honda z najnowocześniejszej serii GCVx.

Wygodny napęd hydrostatyczny zapewnia płynny wybór prędkości jazdy dostosowany do preferencji użytkownika oraz do warunków koszenia, jak wysokość i gęstość trawy. Zwiększa także komfort i bezpieczeństwo pracy - aby zatrzymać maszynę wystarczy zwolnić dźwignię odpowiadającą za prędkość jazdy. Nowy silnik GCVx natomiast udoskonala proces koszenia i zbierania trawy. Dzięki technologii stabilnego spalania (SCT), silnik lepiej radzi sobie z paliwem niskiej jakości i zapewnia bardziej wydajne i czyste spalanie. Udoskonalony system auto-ssania zapewnia niezawodny rozruch silnika, zaś nowa konstrukcja tłumika wraz z nową osłoną dodatkowo wyciszają pracującą kosiarkę. Nowy silnik jest również łatwiejszy w serwisowaniu i użytkownik kosiarki bez problemu może samodzielnie wymieniać olej czy filtr powietrza.

Kosiarka zapewnia sprawne i przyjemne koszenie dzięki centralnej regulacji wysokości koszenia ( 7 stopni w zakresie 25-79 mm), a za precyzję cięcia i dokładne rozdrobnienie pokosu odpowiada unikalny układ podwójnych noży MicroCut. System Versamow natomiast umożliwia wybór pomiędzy mulczowaniem a zbieraniem pokosu do kosza. Zwiększone bezpieczeństwo obsługi maszyny zapewnia system Honda ROTOSTOP, który odłącza napęd ostrza kosiarki od silnika (sprzęgło układu tnącego) w przypadku uderzenia noża w przeszkodę, umożliwia bezpieczne opróżnianie kosza przez przejazd kosiarką przez ścieżkę bez konieczności gaszenia silnika.

Model dostępny od 1 marca 2021 r.

Kosiarka akumulatorowa Honda HRG 466 XB
Kosiarka akumulatorowa Honda HRG 466 XB
Fot. Honda

Kosiarka akumulatorowa Honda HRG 466 XB – ekologia i swoboda koszenia

Kosiarka Honda HRG 466 XB z linii kosiarek akumulatorowych IZY-ON to trafny wybór dla osób ceniących ekologiczną pielęgnację trawy w ciszy natury. Kosiarka o szerokości roboczej 46 cm jest wyposażona w silnik bezszczotkowy zasilany trwałym, wydajnym akumulatorem odpornym na warunki atmosferyczne (3 rodzaje akumulatora do wyboru: 4 Ah, 6 Ah i 9 Ah), regulację wysokości koszenia (6 stopni), kosz 50 l. Jest to pierwsza kosiarka bezprzewodowa z fabrycznie zamontowanym systemem selektywnego mulczowania. Akumulator 9Ah o profesjonalnej mocy może dostarczyć do  45A prądu i służy do wykonywania intensywnych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Kosiarka jest również dostępna w wersji HRG 416XB (szer. koszenia 41 cm, kosz 42l) bez zainstalowanego systemu mulczowania.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mini roboty koszące Honda - nowości na 2021 r