Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Moda na nowoczesne domy z płaskim dachem

Mat. partnera

Chociaż kostki z czasów PRL-u nie kojarzą nam się z dobrą architekturą, to współcześnie budowane domy z płaskim dachem zachwycają ciekawymi rozwiązaniami projektowymi oraz wyjątkową funkcjonalnością. Zamiast szarych, niezbyt atrakcyjnych fasad, oczarowują doskonale zaaranżowanymi elewacjami oraz minimalistyczną kolorystyką. Sprawdźmy, co wyróżnia domy z tej kategorii oraz dlaczego cieszą się one coraz większą popularnością klientów.

Nowoczesne domy z płaskim dachem HomeKONCEPT
Nowoczesne domy z płaskim dachem HomeKONCEPT
Mat. HomeKONCEPT

Nowoczesna stylistyka domów

O atrakcyjności domów z płaskim dachem przesądza ciekawy wygląd bryły oraz funkcjonalność pomieszczeń, które można łatwo i w dowolny sposób zaaranżować. Wprawdzie nie mają widocznych połaci, charakterystycznych dla domów z dachami spadzistymi, ale dzięki pomysłowo wykończonej elewacji, wyglądają atrakcyjnie oraz idealnie wkomponowują się w przestrzeń miast i miasteczek. Nowoczesne budynki ze stropodachem nawiązują do modernistycznej stylistyki opartej na minimalizmie. Bryły mają prostą i oszczędną formę, a kunszt architektoniczny wyraża się w umiejętnym zastosowaniu dodatków oraz ciekawym wykończeniu elewacji i doskonale dobranej kolorystyce.  

Projekt HomeKONCEPT 73 to idealne połączenie minimalistycznej kolorystyki z ciekawie zaaranżowaną bryłą. Elementy z naturalnego drewna ocieplają stonowaną kolorystykę budynku.
Projekt HomeKONCEPT 73 to idealne połączenie minimalistycznej kolorystyki z ciekawie zaaranżowaną bryłą. Elementy z naturalnego drewna ocieplają stonowaną kolorystykę budynku.
Mat. HomeKONCEPT

Więcej przestrzeni do wykorzystania

W domach z poddaszem użytkowym zawsze dużym wyzwaniem jest aranżacja pomieszczeń pod skosami. Takich dylematów nie mają właściciele domów z płaskim dachem. Pełna wysokość pomieszczeń na górnej kondygnacji sprawia, że wnętrza są łatwe w aranżacji i bardziej przestronne. Nie trzeba wykonywać mebli na zamówienie oraz dostosowywać  elementów wyposażenia wnętrz do wysokości ścianki kolankowej. Kolejnym atutem są pionowe, panoramiczne przeszklenia, które doskonale doświetlają wnętrza, a przy okazji stanowią interesujący element poprawiający estetykę całego budynku. Taki dom jest również bardzo dobrze zintegrowany z ogrodem, a mieszkańcy mogą cieszyć się pięknym widokiem na najbliższą okolicę.

 

Atutem pomieszczeń zlokalizowanych na piętrze jest brak skosów, dzięki czemu wnętrza można łatwo zagospodarować. Duże, panoramiczne przeszklenia HomeKONCEPT 74  integrują dom z ogrodem.
Atutem pomieszczeń zlokalizowanych na piętrze jest brak skosów, dzięki czemu wnętrza można łatwo zagospodarować. Duże, panoramiczne przeszklenia HomeKONCEPT 74 integrują dom z ogrodem.
Mat. HomeKONCEPT

Niższe rachunki za ogrzewanie

Zwarta bryła budynku oraz mniejsza powierzchnia dachu w stosunku do domów z poddaszem, wpływają na ograniczenie strat ciepła i powodują że jest on bardziej energooszczędny i przez to ekonomiczny w eksploatacji. Dzięki zmniejszonej powierzchni dachu zużyjemy też mniej materiałów budowlanych, oszczędzając w trakcie budowy. Na płaskim dachu łatwiej jest zamontować panele słoneczne lub fotowoltaiczne, dzięki czemu możemy ograniczyć wydatki związane z uzyskaniem ciepłej wody użytkowej, lub zakupem energii elektrycznej. Montując panele na specjalnych ruchomych stelażach będziemy mogli wykorzystać promieniowanie słoneczne przez cały dzień, a nie tylko w wybranych godzinach.

Odporność na wiatr

Pojawiające się coraz częściej huraganowe wiatry w różnych częściach kraju mogą być realnym zagrożeniem dla naszego domu. Często słyszy się o szkodach, jakie wyrządzają wichury, zrywając lub uszkadzając spadzisty dach. Straty materialne z tego tytułu mogą być olbrzymie, a naprawy kłopotliwe i długotrwałe. Takie sytuacje nie dotyczą domów ze stropodachem, które są odporne na tego typu anomalie pogodowe.

Funkcje stropodachu

Dach płaski pełni nie tylko funkcję dachu, ale także stropu dla najwyższej kondygnacji, dlatego często nazywa się go stropodachem. Połać nie może być idealnie płaska, jak wskazuje nazwa, tylko musi być zaprojektowana ze spadkiem, aby woda opadowa mogła z niego swobodnie spływać. Płaski dach ma tą  przewagę w stosunku do spadzistego, że można go zagospodarować i wykorzystywać do celów użytkowych. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest urządzenie na nim słonecznego tarasu rekreacyjnego. Można go łatwo zaaranżować: wyłożyć płytami betonowymi lub ułożyć drewnianą podłogę, a na niej ustawić ogrodowe meble wypoczynkowe i cieszyć się pięknym widokiem na najbliższe otoczenie. Innym rozwiązaniem może być wykorzystanie połaci do urządzenia zielonego dachu.

Słoneczny taras na górnej kondygnacji domu HomeKONCEPT 41 to atrakcyjne miejsce relaksu dla całej rodziny, z którego roztacza się piękny widok na ogród.
Słoneczny taras na górnej kondygnacji domu HomeKONCEPT 41 to atrakcyjne miejsce relaksu dla całej rodziny, z którego roztacza się piękny widok na ogród.
Mat. HomeKONCEPT

Nowoczesny design projektów HomeKONCEPT

Projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem są dostępne w wersji parterowej i piętrowej. Wszystkie są zgodne z Warunkami technicznymi obowiązującymi od 2021 roku w zakresie energooszczędności budynków.

Projekt HomeKONCEPT 58 - komfortowy dom parterowy z płaskim dachem i atrakcyjną aranżacją elewacji.
Projekt HomeKONCEPT 58 - komfortowy dom parterowy z płaskim dachem i atrakcyjną aranżacją elewacji.
Mat. HomeKONCEPT

HomeKONCEPT 58 o powierzchni użytkowej 141,7 m2 + garaż 35,70 m2 to jeden z najciekawszych domów parterowych z płaskim dachem, zaprojektowany w technologii tradycyjnej. Elewacja skomponowana z tynku silikonowego doskonale komponuje się z ciemną stolarką okienną i drzwiową oraz kontrastuje z białym belkowaniem, okalającym budynek. Ozdobna pergola tworzy ażurowe zadaszenie tarasu wypoczynkowego oraz strefy wejściowej. We wnętrzu zwraca uwagę centralnie zlokalizowana strefa dzienna, doświetlona dużymi, panoramicznymi przeszkleniami. W części prywatnej mieszkańcy mają do dyspozycji 3 komfortowe pokoje, dużą łazienkę oraz garderobę. Nie brakuje tutaj również praktycznych pomieszczeń takich jak: spiżarnia przy kuchni, kotłownia z funkcją pralni oraz pomieszczenie gospodarcze.

HomeKONCEPT 83 to piękna, komfortowa willa z płaskim dachem, przyciągająca uwagę bardzo reprezentacyjnym wyglądem.
HomeKONCEPT 83 to piękna, komfortowa willa z płaskim dachem, przyciągająca uwagę bardzo reprezentacyjnym wyglądem.
Mat. HomeKONCEPT

HomeKONCEPT 83 to ekskluzywny dom piętrowy z płaskim dachem, wyróżniający się piękną, szykowną bryłą oraz zachwycający bardzo komfortowymi wnętrzami. Duże, dwukondygnacyjne przeszklenia podkreślają nowoczesny charakter budynku. Białe belkowanie otaczające bryłę tworzy praktyczne zadaszenie tarasu oraz pełni funkcję dekoracyjną. We wnętrzu domu zaprojektowano funkcjonalną strefę dzienną z antresolą, która dodatkowo potęguje wrażenie przestronności budynku. W przestrzeni parteru znajduje się również pokój gościnny z łazienką oraz część gospodarcza składająca się ze spiżarni, kotłowni, pomieszczenia gospodarczego oraz garażu 2-stanowiskowego. Na piętrze domu zlokalizowano trzy komfortowe sypialnie, dużą łazienkę oraz wydzieloną pralnię. Wszystkie sypialnie mają własne garderoby, a oprócz tego apartament rodziców wyposażono w małą, prywatną łazienkę. Na antresoli znajduje się również otwarta przestrzeń, którą można dowolnie zaaranżować.

HomeKONCEPT 84 DL to ciekawa propozycja niewielkiego domu letniskowego z płaskim dachem o powierzchni użytkowej 22,7 m2. Zaprojektowano go w kształcie regularnego prostopadłościanu, którego przestrzeń podzielono na strefę mieszkalną oraz zadaszony taras. Dzięki elewacji z naturalnego drewna, całość doskonale wpasuje się w działki rekreacyjne, zlokalizowane z dala od osiedli mieszkaniowych. Wnętrze domu, mimo niewielkich rozmiarów zostało zaprojektowane w bardzo przemyślany sposób. Mieszkańcy mają do dyspozycji wszystko to, co jest potrzebne do komfortowego wypoczynku: salon z aneksem kuchennym, łazienkę oraz sypialnię. 


Atrakcyjność domów z płaskim dachem

Nowoczesne domy z płaskim dachem w niczym nie przypominają niezbyt atrakcyjnych "kostek" z czasów PRL-u. Nowo budowane domy wyróżniają się ciekawie skomponowanymi elewacjami i przede wszystkim bardzo dobrze zaprojektowanymi wnętrzami, które umożliwiają interesującą ich aranżację.

Przejdź do strony i zobacz projekty domów z płaskim dachem

 

HomeKONCEPT 84 DL to bardzo atrakcyjny dom letniskowy o ciekawej bryle i pomysłowej aranżacji przestrzeni wewnętrznej.
HomeKONCEPT 84 DL to bardzo atrakcyjny dom letniskowy o ciekawej bryle i pomysłowej aranżacji przestrzeni wewnętrznej.
Mat. HomeKONCEPT

Skomentuj:

Moda na nowoczesne domy z płaskim dachem