Modne aluminiowe konstrukcje w aranżacji wnętrz
Od kilku sezonów w projektowaniu mebli ogromną popularnością cieszą się aluminiowe moduły. Projektanci wnętrz korzystają z nich przy tworzeniu mniej lub bardziej rozbudowanych konstrukcji, służących do ekspozycji i dekoracji. Łączą je też z klasycznymi szafkami wykonanymi z płyty meblowej w celu uzyskania oryginalnej oraz estetycznej koncepcji. Jak prezentują się te rozwiązania w aranżacjach? Sprawdzamy na przykładzie nowości produktowych IQube 16 Mesh, IQube 22 Mesh oraz Frontów Mesh, które firma Zobal właśnie wprowadziła do swojej oferty.
Modne aluminiowe regały - stwórz niebanalne wnętrze!
Na fali popularności stylu industrialnego w naszych mieszkaniach oraz domach zaczęły się pojawiać aluminiowe regały. Początkowo były to szafy i szafki o przeznaczeniu magazynowym, ale chętnie sięgaliśmy po nie również w innych konfiguracjach, ponieważ dodawały aranżacjom surowego charakteru industrialnego. Wiele modeli występowało w połączeniu z drewnem, które wprowadzało nieco cieplejszy i bardziej przytulny klimat wnętrza. Z czasem zamawialiśmy też takie konstrukcje na wymiar - pod indywidualne potrzeby. Możliwość personalizacji dawała szeroki wachlarz możliwości twórczych i pobudzała kreatywność. Wreszcie pojawiły się modułowe elementy produkowane z dbałością o detale, estetycznie wykończone i eleganckie. Takie są produkty firmy Zobal - poznajmy je bliżej.
IQube Mesh marki Zobal
Producent, który ma w swoim portfolio między innymi systemy regałowe, proponuje nowoczesne rozwiązanie, mające za zadanie poprawę funkcjonalności projektowanych mebli i doda im niepowtarzalnego uroku. W systemach modułowych IQube 16 i 22 można już montować aluminiowe ramki wypełnione stalową siatką Mesh w kolorze czarnym - zarówno w przestrzeniach poziomych, jak i pionowych. Ta nowa propozycja z powodzeniem znajdzie szerokie zastosowanie w rozmaitych konfiguracjach. Jednocześnie należy pamiętać, że dopuszczalne obciążenie siatki przy jej poziomym ułożeniu wynosi nie więcej niż 3 kg.
Fronty z wypełnieniem z siatki – Front Mesh
Sięgając po produkty firmy Zobal, mamy też do dyspozycji sześć rodzajów frontów w kolorze czarnej anody C-35 z wypełnieniem z siatki Mesh w czarnym kolorze, a są to fronty: Z-1, Z-8, Z-12, Z-15, Z-23, Z-24. Siatka stalowa Mesh jest oferowana w kolorze czarnym RAL 9005 MAT. Ponadto jest ona pokryta powłoką antykorozyjną, co sprawia, że świetnie nadaje się do zastosowania w różnych pomieszczeniach, również o podwyższonej wilgotności (przykładowo w łazience). Gwarancję antykorozyjnych właściwości siatki poświadcza certyfikat.
Do czarnych aluminiowych ramek producent oferuje okucia i uchwyty w tym samym kolorze (oraz czarną uszczelkę). Maksymalny wymiar frontu z siatką Mesh bez potrzeby użycia szprosu to 1200 mm x 700 mm (wys. x szer.). Istnieje również możliwość wykonania wybranych frontów Mesh z profilem szprosowym.
Aluminiowe systemy meblowe w aranżacjach
Produkty IQube Mesh oraz Fronty Mesh stanowią doskonałą bazę wyjściową do zaprojektowania zabudowy meblowej, ale mogą się też pojawić we wnętrzu jako nietuzinkowy dodatek dekoracyjny. Z powodzeniem można je zastosować w projektach utrzymanych w stylach: loftowym, skandynawskim, minimalistycznym czy eklektycznym. Ich surowe piękno idealnie komponuje się z materiałami naturalnego pochodzenia, jak drewno czy kamień (modny marmur, granit), świetnie też pasuje do spieków kwarcowych na ścianach lub blatach roboczych.
Regał wykonany z aluminiowych modułów może stanowić wizualnie lekką, ażurową przegrodę w otwartej przestrzeni biurowej albo umożliwić podzielenie strefy dziennej w mieszkaniu. Pojedyncze geometryczne formy sprawdzą się jako otwarte szafki na ścianach lub osłonki donic z kwiatami. Fronty meblowe wypełnione aluminiową siatką nadadzą ciekawy akcent zabudowie kuchennej, a nad wyspą pozwolą stworzyć, tak modne w ostatnich sezonach, podwieszenie na rośliny albo inne wyposażenie kuchni.
Wybierając IQube Mesh i Fronty Mesh stajemy się twórcami swojej osobistej przestrzeni, którą możemy dowolnie aranżować i zmieniać w trakcie użytkowania, dzięki możliwości zastosowania coraz to nowych zestawień modułowych.
- Więcej o: