Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Modne wejścia – jakie są współczesne trendy?

AS

Przestrzeń,  światło, prostota, wielofunkcyjność, ale i kontrasty – to słowa, które najlepiej kojarzą się z nowoczesnością.  To one definiują współczesne trendy wnętrzarskie, choć nie możemy zapominać również o wciąż modnych stylach boho i etnicznym, które nadal znajdują się w kręgu zainteresowań twórców współczesnych wnętrz. Domowe drzwi powinny jak najlepiej podkreślać lub przynajmniej uzupełniać charakter domowych wnętrz.

Drzwi Surmia
Drzwi Surmia 1 dąb premium
Fot. ERKADO

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne, tak jak inne detale wykończeniowe, podążają za aktualnymi trendami. Ze względu na swój rozmiar i powtarzalność w przestrzeni mieszkania czy domu mogą znacząco wpłynąć na jego styl i charakter. Pamiętajmy, że kolory ścian czy poszczególne elementy wyposażenia wnętrza można zmieniać znacznie częściej niż drzwi. Konstrukcja i skrzydła wybrane przy tworzeniu mieszkania lub domu będą prawdopodobnie towarzyszyć domownikom znacznie dłużej niż wystrój ścian czy konkretny styl umeblowania.  Więc wybierając drzwi, warto wykazać się powściągliwością i dalekowzrocznością. Na szczęście współczesne trendy nam sprzyjają. Wciąż bowiem ceni się rozwiązania minimalistyczne i powściągliwe – a więc takie, które dobrze wpasują się w rozmaite aranżacje. Dlatego najpopularniejsze od lat są drzwi w okleinie białej oraz w znanych wszystkim drewnach – dębie, jesionie, sośnie.

Jakie drzwi pasują do współczesnych wnętrz?

Ponieważ dziś, bez względu na styl, celem jest uzyskanie wrażenia przestrzenności wnętrza, którego ozdobą jest światło, z tej przyczyny powodzeniem cieszą się modele ze szklanych tafli (np. model Graf lub Fragi) lub z obfitym przeszkleniem (np. model Lawenda 1 lub Frezja 3), drzwi gładkie (np. Uno Premium), bez frezów czy wstawek oraz te, które pozostaną prawie niewidoczne, wtopione w przestrzeń, żeby dyskretnie ukryte w płaszczyznach ścian (wtedy sprawdzają się zwłaszcza rozwiązania o konstrukcji bezprzylgowej (gdy skrzydło wygląda na „wtopione w ścianę, bez widocznych zawiasów). Dodajmy, że na topie znalazły się także modele w odcieniach bieli – zwykłe gładkie białe, ale solidne i o szlachetnej powierzchni np. kora biała z świetnie zachowaną strukturą.

Model Graf
Drzwi Graf 26
Fot. ERKADO
Model Lawenda 1
Drzwi Lawenda 1 dąb greko
Fot. ERKADO
Model Uno Premium
Drzwi Uno Premium beton szary
Fot. ERKADO

Część osób wybierając drzwi kieruje się innymi walorami i ważniejsze dla nich jest zachowanie prywatności oraz komfortu. Dla takich osób zaprojektowany drzwi o masywniejszej konstrukcji, które lepiej tłumią dźwięki oraz dają poczucie produktu naprawdę wysokiej jakości. Takim modelem jest bez wątpienia skrzydło drzwiowe Laurencja z szeroką zlicowaną poprzeczką oraz subtelnymi szybkami oraz Budleja, który jest dostępny w różnych wariantach. Obydwa modele dostępne są u producenta ERKADO jedynie w wysokiej jakości okleinach z serii Premium oraz w trwałych okleinach CPL.

Model Lukrecja
Drzwi Laurencja 1 biały premium
Fot. ERKADO
Model Budleja
Drzwi Budleja 1 dąb st cpl
Fot. ERKADO

Pojawiają się też projekty, w których nowoczesne skrzydła drzwiowe stanowią jeden z głównych elementów dekoracyjnych wnętrza (wtedy ich wzornictwo lub kolory są bardzo wyraziste - choć oparte raczej na formach prostokątnych, np. drzwi lakierowane Turan, Milda lub tradycyjne ramiaki typu Surmia lub Epimedium zaprojektowane z większym polotem). Z pewnością efekt nowości i nowoczesności i podążania z duchem czasu zapewnią wnętrzom drzwi przesuwne (np. System naścienny typu LOFT lub System przesuwny MAGIC).

Ostatecznie jak zawsze liczy się dobry design w połączeniu z funkcjonalnością oraz wysoką jakością produktów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Modne wejścia – jakie są współczesne trendy?