Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii kuchennej?
Szukasz nowej baterii do kuchni i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii kuchennej? Poniższy poradnik podpowie, co wziąć pod uwagę przy planowanym zakupie.
Zaczniemy od podstaw, czyli w jakim wariancie może występować bateria kuchenna.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii kuchennej?
Jest kilka wariantów baterii, które możesz zainstalować w swojej kuchni. Można je podzielić na:
- Baterie jednouchwytowe.
- Dwuuchwytowe.
- Wyciągana wylewka.
Pierwszy wariant baterii zapewnia sprawne regulowanie temperatury wody za pomocą jednego uchwytu. Drugi ma osobne kurki od ciepłej i zimnej wody. Natomiast trzeci to niezwykle praktyczny model baterii, który pomaga kierować strumień wody w dowolne miejsce.
Dlaczego warto wybrać baterię kuchenną z wyciąganą wylewką?
Trzeba przyznać, że bateria kuchenna z wylewką wyciąganą zyskuje w ostatnich latach na popularności. Jest przede wszystkim funkcjonalna i wszechstronna. Oprócz tego można zauważyć jej inne zalety, takie jak:
- Oszczędność miejsca. Baterie stojące ze składaną wylewką wyciąganą pozwalają na bardziej efektywne zarządzanie przestrzenią w kuchni.
- Nowoczesny design. Bateria może być wykonana z eleganckich minimalistycznych materiałów np. stal nierdzewna, mosiądz czy złoto szczotkowane. Z taką baterią kuchenną łatwiej zaaranżujesz przestrzeń w nurcie współczesnych trendów.
W wyborze baterii kuchennej pomoże Ci następujące zestawienie https://www.mediaexpert.pl/agd-do-zabudowy/baterie-kuchenne/baterie-kuchenne.
Bateria kuchenna a sposób montażu
Przy produkcji baterii uwzględnia się również sposób jej montażu. Baterie ścienne zupełnie inaczej instaluje się niż baterie do komory zlewozmywaka. Od rodzaju sposobu montażu zależy jego skomplikowanie i fakt, czy poradzisz sobie z tym samodzielnie, czy też nie. Do wyboru masz 3 opcje:
- Bateria kuchenna jednouchwytowa/dwuuchwytowa na zlewie. Wymaga zlewu z odpowiednim otworem, do którego przymocowana jest bateria.
- Bateria na blacie. Ten typ montażu jest często wybierany w nowoczesnych kuchniach, gdzie zależy nam na czystym i minimalistycznym wyglądzie. Wymaga wywiercenia otworu w blacie, co może wymagać większej precyzji i narzędzi.
- Baterię ścienną. Montaż ścienny wymaga profesjonalnej instalacji hydraulicznej, ponieważ rury wodne muszą być poprowadzone wewnątrz ściany.
Najlepsze baterie kuchenne na każdy budżet - przegląd i porady
Wybór odpowiedniej baterii kuchennej wiąże się też z zaplanowaniem budżetu. Wśród baterii kuchennych znajdziesz modele:
- budżetowe;
- ze średniej półki;
- premium.
Pierwsze z nich kosztują do 300 zł. To solidne modele, które oferują podstawowe funkcje. Idealne do mieszkań wynajmowanych lub jako ekonomiczne rozwiązanie przy ograniczonym budżecie. Bateria zlewozmywakowa ze średniej półki to koszt przekraczający 300 zł. Oferują lepszą jakość materiałów oraz dodatkowe funkcje, takie jak wyciągana wylewka czy oszczędność wody. To doskonały wybór dla osób, które szukają balansu między ceną a funkcjonalnością.
Wśród baterii kuchennych są też modele premium. Modele te oferują najnowsze technologie, trwałe materiały i często mają unikalne wzornictwo. Są też niezwykle trwałe ze względu na świetną jakość.
Gdy kupujesz baterie do kuchni, nie zapominaj o swoim komforcie. To jeden z tych elementów armatury, którego nie wymienia się co chwilę. Dlatego uwzględnij ww. wskazówki i sięgnij po model, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania!
- Więcej o:
Drzwi wewnętrzne w stylowych kolorach - nowości od PORTA
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania: jak wybrać polisę, która chroni Twoje wnętrza i zabezpiecza inwestycję w postaci mieszkania na wynajem?
Nowocześnie, bezpiecznie, ekologiczne i w poszanowaniu środowiska, a do tego ciepło i cicho. Nowoczesna izolacja z wełny wdmuchiwanej URSA Pure Floc.
Zalety dachu dwuspadowego
Termomodernizacja bez zbędnych kosztów – jakie dofinansowania można otrzymać?
Gaz czy pompa ciepła – co lepiej wybrać?
Systemy ogrzewania podłogowego Pipelife Floortherm
Efektywność energetyczna fasad wentylowanych w kontekście domów na szkielecie drewnianym