Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nadruki - ciekawy pomysł na dekorację

Elżbieta Błasikiewicz Wykonanie i stylizacja: Kinga Kolary-Skomro

Udany portret ukochanej osoby albo zatrzymany w kadrze pejzaż może być nie tylko miłą sercu pamiątką, ale i efektowną ozdobą. Jak wykorzystać zdjęcia do celów dekoracyjnych, radzi nasza stylistka.

nadruki
Nadruk na lodówce
Pixel-Shot/Shutterstock

Nadruki jak obrazy

Nadruk na poszewkę można nanieść w ten sam sposób co na podkładkę albo zrobić go w kolorze czarno-białym techniką sitodruku (wygląda bardziej stylowo, ale jest znacznie droższy - np. nadruk na tkaninie poliestrowej o wymiarach 45 x 45 cm kosztuje 100 zł). Natomiast duża fotografia chmur na ścianie została nadrukowana na specjalnym płótnie malarskim i naciągnięta na blejtram.

nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

Nadruki na podkładki

Wybieramy zdjęcie smakowitych owoców, warzyw albo potrawy i w punkcie usług drukarskich zamawiamy wydrukowanie go na płótnie. Firmy poligraficzne ogłaszają się w internecie, podobne usługi oferują również niektóre punkty ksero - wydruk na tkaninie w formacie A4 kosztuje ok. 25 zł. Brzegi nadrukowanej tkaniny podwijamy i obrębiamy (ręcznie lub maszynowo). Aby podkładka była sztywniejsza, można ją podszyć kawałkiem tej samej tkaniny.

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

Podświetlone nadruki

Tkaniny albo papier ozdobiony fotograficznym nadrukiem wyglądają bardzo efektownie podświetlone od spodu. Dlatego radzimy zrobić z nich abażur. W specjalistycznym punkcie zlecamy zrobienie wydruku z wybranego zdjęcia, czarno-białego albo kolorowego, na tkaninie lub papierze (to wersja tańsza, kosztuje od 2 zł/format A4). Tkaninę przyszywamy do starego abażura, a papier przyklejamy, używając przezroczystego kleju (sklepy papiernicze, ok. 12 zł/opakowanie).

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

Biurko jak nowe dzięki nadrukom

Zniszczone fronty szuflad w biurku lub komodzie można okleić nadrukowanymi na papier fotografiami. Zakryją uszkodzenia, a przy okazji uatrakcyjnią wygląd mebla. Taka dekoracja będzie się prezentowała jeszcze efektowniej, jeśli użyjemy jednego zdjęcia podzielonego na kawałki.

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

KROK 1. Zamawiamy wydruk zdjęcia na papierze w potrzebnym formacie. Tniemy go nożykiem introligatorskim na kawałki odpowiadające wymiarom frontów.

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

KROK 2. Każdy kawałek amarujemy od spodu klejem, np. do dekupażu (cena 12 zł/opakowanie). Naklejamy je na fronty w odpowiedniej kolejności.

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

KROK 3. Jeśli papier wystaje poza krawędzie frontów, starannie przycinamy go nożykiem introligatorskim.

Nadruki
Nadruki
Fot. Radoslaw Wojnar

Zobacz także:

Zasłona w kwiaty: zrób to sam

Jak uszyć poduszkę?

Dywan okrągły. Jak zrobić dywan turkusowy ze sznurka?

Skomentuj:

Nadruki - ciekawy pomysł na dekorację