Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak dobrać wielkość łóżka do sypialni?

AZ

Dobry sen jest bezcenny! Jeśli chcesz to osiągnąć, ważne jest, by zwrócić uwagę na łóżko, w którym śpisz. Musi mieć odpowiednie wymiary, aby uzyskać pełen komfort przed i w czasie snu. Ponadto z punktu widzenia aranżacji wnętrz, należy przestrzegać rozmiarów łóżek, aby lepiej wykorzystać przestrzeń. Nie wiesz, jak dobrać wielkość łóżka do sypialni? Poznaj kilka cennych wskazówek.

Nie wiesz jak dobrać wielkość łóżka do sypialni? Sprawdź!
Nie wiesz jak dobrać wielkość łóżka do sypialni? Sprawdź!
Beds.pl

Jakie są dostępne rozmiary łóżek?

Istnieją różne rozmiary łóżek, które pozwalają dopasować powierzchnię spania do potrzeb każdej osoby lub pary. Najczęściej dostępne do kupienia od ręki wersje to:

  • łóżko pojedyncze: 90 cm szerokości x 200 cm długości;
  • łóżko dziecięce: 80 cm szerokości x 160 cm długości;
  • łóżko pojedyncze dla osoby starszej: 100 cm szerokości x 200 cm długości;
  • łóżko podwójne: 140 cm szerokości x 200 cm długości;
  • łoże małżeńskie: 160 cm szerokości x 200 cm długości;
  • modele typu king size od 180 cm do 200 cm szerokości x 200 cm długości.

Opcją dla osób, które mieszkają samotnie i nie mają dużo miejsca w domu, jest łóżko pojedyncze o wymiarach 90 x 200 cm. Nieco szersze wersje są większe niż model jednoosobowy, ale wciąż mniejsze niż łóżka podwójne. Dlatego świetnie nadaje się do małych sypialni. Najpopularniejsze w przypadku snu dla dwóch osób są łóżka 160 x 200 cm, które zapewniają wygodny sen w parze.

Oprócz tych rozmiarów łóżek, które są łatwo dostępne na rynku, możliwe jest również wykonanie łóżka na zamówienie. Po prostu wystarczy skontaktować się z producentem mebli i wyjaśnić, jaki wymiar będzie dla Ciebie idealny.

Jak dobrać wielkość łóżka do sypialni?

Zanim zdecydujesz się na określony wymiar łóżka, musisz znać dokładną wielkość swojej sypialni. W ten sposób upewnisz się, że łóżko zmieści się w danej przestrzeni. Pozostaw co najmniej 60 cm wolnego miejsca między łóżkiem a ścianą lub szafą. Co prawda, najlepiej, gdy jest to 90 cm, ale już ta mniejsza odległość pozwala uniknąć wypadków i sprawia, że wstawanie, kładzenie się czy poprawianie pościeli na łóżku będą wygodniejsze.

Pojedyncze łóżka dobrze pasują do otoczenia, które stanowi sypialnię dla jednej osoby. Nieważne, czy jest to dorosły, czy dziecko. Można je umieścić w centralnym punkcie lub w rogu ściany, aby lepiej wykorzystać środek pokoju. W nieco większych sypialniach dla dwóch osób najczęściej spotykane są standardowe łóżka małżeńskie 160 x 200 cm. Zazwyczaj umieszcza się je na środku jednej ze ścian pokoju, aby zapewnić swobodny dostęp dla każdej osoby.

Tam, gdzie miejsca jest mniej, pary mogą skorzystać z łóżek wielkości 140 x 200 cm. Jest to powierzchnia, która również zapewnia wygodne miejsce do snu. Często na takie rozwiązanie decydują się także single, którzy zwykle śpią sami, ale mają na tyle dużą sypialnię, że mogą wykorzystać jej możliwości. Natomiast łóżko typu king size ładnie wygląda w dużych pokojach. Ten rozmiar przeznaczony jest do bardzo dużych pomieszczeń, w których staje się centralnym punktem przestrzeni.

Dobrze dobrane łóżko to gwarancja przyjemnego wypoczynku i gustownej aranżacji sypialni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak dobrać wielkość łóżka do sypialni?