Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nieduże mieszkanie na Powiślu - w dwóch odsłonach

Projekt i opracowanie: Studio Rysik

Obydwa prezentowane mieszkania znajdują się na warszawskim Powiślu. Apartament niebieski na trzecim piętrze, a zielony na pierwszym. Urządzono je z przeznaczeniem na wynajem.

Nieduże mieszkanie na Powiślu
Nieduże mieszkanie na Powiślu
Projekt Studio Rysik

Wchodząc do mieszkania znajdujemy się w holu z bardzo pojemną szafą. Stąd możemy udać się do łazienki lub prosto do salonu. Stamtąd mamy wgląd do dobrze doświetlonej kuchni i sypialni z miejscem do pracy. Wszystko to na zaledwie 36 metrach kwadratowych. Każde z mieszkań zostało zaprojektowane pod wynajem – tak, by zmaksymalizować komfort przyszłego mieszkańca lub mieszkańców w samym sercu Warszawy.

Inspiracją i punktem wyjścia do opracowania koncepcji aranżacji  była historia budynku oraz zespolenie dwóch światów - nowoczesnego i tego przedwojennego.

Architektkom zależało przede wszystkim na swobodnym wydzieleniu przestrzeni sypialnianej, nie zabierając tym samym dostępu do światła pozostałym częściom mieszkania. Taki efekt został uzyskany dzięki zastosowaniu przeszklonej ściany - przy tradycyjnej murowanej nie byłoby to możliwe.

Ażurowa, szklana ściana jest niewątpliwie dekoracją we wnętrzu, jak również elementem charakterystycznym projektu. W części kuchennej ścianka została zamocowana na wyspie zakończonej łukiem. Wprowadzenie opływowego kształtu łączy salon z kuchnią bez wizualnych przeszkód. Łuk został wykończony dobrze znanym i popularnym lastryko, które poniekąd jest estetyczną kontynuacją holu – tutaj jednak w formie subtelnego akcentu.

Z miłości do historycznych perełek w projekcie pojawiły się dwie szafki w stylu retro. Jedna z nich została przerobiona i pełni funkcję miejsca do przechowywania pod umywalką w łazience, druga natomiast służy jako szafka w salonie, gdzie w łatwy sposób można podpiąć telewizor.

Całe mieszkanie zostało utrzymane w stonowanej kolorystyce, aby nowi mieszkańcy mogli zaznać spokoju i harmonii w wiecznie tętniącej życiem Warszawie.

Apartament niebieski projektu Studio Rysik

Apartament zielony projektu Studio Rysik

    Więcej o:

Skomentuj:

Nieduże mieszkanie na Powiślu - w dwóch odsłonach