Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niewidoczny obrońca domu mdm®Ventia NEO - dobrze układa się na dachu mdm®Ventia NEO - oddycha razem z nami

sponsorowany

Chroni dom, choć jest niewidoczna. Potrafi przetrwać w temperaturze do 120 stopni Celsjusza. Topi się, ale nie pali. Jest delikatna, a jednocześnie elastyczna i wytrzymała. Prawdziwy twardziel na dachu! Membrana mdm®Ventia NEO firmy mdm®NT, bo o niej to mowa, jest też jednym z najbardziej skomplikowanych i najnowocześniejszych materiałów budowlanych. Nic więc dziwnego, że uhonorowano ją prestiżowym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich 2020.

Neo 200
Neo 200
MDM

Ultranowoczesna membrana

Skoro jednak nasz dach mają zabezpieczać doskonałej jakości dachówki lub blachodachówki to po co nam jeszcze specjalna membrana? Ano po to, aby więźba w doskonałej kondycji przez długie lata. To właśnie dzięki mdm®Ventia NEO drewno i izolacja będą suche i bezpieczne.

Membrany te – opracowane przez Bielsko-Bialski mdm®NT - produkowane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, pozwalających na zastosowanie termoplastycznego poliuretanu (TPU). - Film TPU powstaje w procesie rozdmuchu i składa się z pięciu warstw. Każda z nich może mieć inne właściwości a więc realizować inne funkcje – wyjaśniają w mdm® NT.

Tak wykonana membrana jest nie tylko elastyczna i rozciągliwa, ale także trudno ją rozerwać oraz przypadkowo przebić. Charakteryzuje się również bardzo dużą odpornością na szkodliwe działanie promieni UV (dopuszczalna ekspozycja – jak z dumą przypominają w mdm®NT – to maksymalnie 6 miesięcy), a także ekstremalnie wysokich temperatur - nawet do 120 stopni Celsjusza. Jest też bardzo żywotna i nie poddaje się łatwo upływającemu czasowi. Najnowsze badanie wykazały zaś, że jest także „niezapalnym materiałem budowlanym” oraz „wyrobem o bardzo ograniczonym udziale w pożarze”.

- Dzięki zastosowaniu technologii laminowania klejem, włókna z tkaniny igłowanej są równomiernie wygładzone i nie ingerują w warstwę funkcyjną, jak w przypadku technologii wylewania na ciepło warstwy TPU – zaznaczają w firmie. I to zdecydowanie zwiększa atrakcyjność membran na rynku.

Nie można również zapomnieć o tym, że obydwie krawędzie mdm®Ventia NEO – górna i dolna - zostały zabezpieczone filmem TPU. Dzięki temu włóknina techniczna – czyli dolna warstwa membrany – zyskała doskonałego strażnika, chroniącego ją przed przedostawaniem się wody w miejscach łączenia kolejnych pasów.

Neo 200
Neo 200
MDM

NEO 170 i NEO 200

W jaki sposób membrana troszczy się o nasz wymarzony dach? Dzięki niezwykłej budowie, czyli połączeniu paroprzepuszczalnego filmu TPU z włókniną techniczną o zdolnościach absorpcyjnych, mdm®Ventia NEO może „oddychać”.

- Para wodna jest absorbowana z powierzchni filmu TPU do jego środka. Za sprawą miękkich bloków polimerowych transportowana jest na drugą stronę membrany, gdzie dochodzi do desorpcji – wyjaśniają w mdm®NT. W ten sposób bardzo łatwo, a przede wszystkim bezpiecznie, można pozbyć się nagromadzonej w więźbie dachowej (ale także w murach) wilgoci. To dzięki temu drewno i izolacja są suche.

Membrana nie sprawia kłopotu ani podczas mocowania na dachu, ani jej formowania (nie tylko w narożach, ale także koszach). Jest elastyczna, a więc idealnie przylega do konstrukcji. To również oznacza łatwiejszą pracę dla dekarzy.

Neo 170
Neo 170
MDM

Firma mdm®NT oferuje dwa rodzaje ultranowoczesnych „koszulek”. Wybierając którąś z nich musimy pamiętać, że NEO 170 ma jeden mocny pasek klejący, a NEO 200 – jeden lub dwa. - W przypadku membrany z dwoma paskami klejącymi (TT) układanie jej kolejnych pasów może odbywać się naprzemiennie – z prawej krawędzi dachu do lewej i z lewej do prawej. Co to daje? Mniejsze zużycie materiału, a więc także niższe koszty i oszczędność czasu pracy – przypomina ekspert mdm®NT.

Membrana świetnie spisała się także podczas przeprowadzonego w Niemczech testu „Tightnessof perforationsfrom nailsand screws”. Mimo przybicia do dachu gwoździami, a więc jej podziurawienia, pozostała szczelna. „Podczas badania nie zaobserwowano przecieków na żadnym etapie, dodatkowo zakładka membrany pozostała nienaruszona i również wytrzymała silny opad deszczu połączony z wysokim ciśnieniem” – napisano po tym niezwykłym teście. A ciśnienie było wtedy równe temu, jakie panuje podczas szalejącego orkanu. Nic więc dziwnego, że mdm NT oferuje na nie aż 15-letnią gwarancję! Można jeszcze wspomnieć, że Bielsko-Bialska firma jest nie tylko producentem supernowoczesnych membran, ale także światowym dostawcą akcesoriów dachowych.

Neo 200
Neo 200
MDM

mdm®Ventia NEO to pewność i spokój na długie lata. Dzięki nim dach bezpiecznie oddycha, a my razem z nim!

    Więcej o:

Skomentuj:

Niewidoczny obrońca domu mdm®Ventia NEO - dobrze układa się na dachu mdm®Ventia NEO - oddycha razem z nami