Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa przestrzeń mieszkalna

Redakcja

Jesteśmy z mężem właścicielami dwupokojowego mieszkania z osobną kuchnią. Ponieważ nasze dzieci już z nami mieszkają postanowiliśmy z mężem dokonać w nim paru zmian. Teraz chcielibyśmy mieć duży pokój dzienny, w którym mógłby się znaleźć aneks kuchenny, sypialnia, łazienka z miejscem na pralkę oraz większy przedpokój. Renata i Michał z Zamościa

Aranżacja salonu.
Aranżacja salonu.
VOX

Po zapoznaniu się z Państwa mieszkaniem postanowiłem podjąć się zaprojektowania jego przebudowy. W poniższym opracowaniu pragnę przedstawić – jak zawsze – dwa rozwiązania aranżacji wnętrza z uwzględnieniem Państwa wytycznych.

ŁUKASZ KĘDZIORA STUDIO ARCHITEKTURY FormaNova architekturakedziora@gmail.com tel. 605 045 682

Stan istniejący mieszkania.
Stan istniejący mieszkania.
ŁUKASZ KĘDZIORA STUDIO ARCHITEKTURY FormaNova architekturakedziora@gmail.com tel. 605 045 682

ROZWIĄZANIE I

Zaczynając od głównego wejścia do mieszkania, po prawej stronie przedpokoju umieściłem niską szafkę na obuwie 120 cm x 40cm wraz wieszakami na odzież wierzchnią umieszczonymi nad szafką. Było to możliwe poprzez poszerzenie korytarza w stronę łazienki oraz odsunięciu drzwi łazienkowych od wejścia głównego do mieszkania.

Tuż za szafą po prawej stronie znajdują się drzwi do łazienki. W pomieszczeniu łazienki mieści się kabina prysznicowa 90 x 90 cm, umywalka 45 cm x 55 cm, miska ustępowa oraz pralka.

Kolejne pomieszczenie, poruszając się ruchem odwrotnym do kierunku ruchu wskazówek zegara, to sypialnia. W sypialni znajduje się  łóżko 180cm x 200cm, szafa 390 cm x 70cm na  całą długość ściany. Po prawej stronie drzwi jest wystarczająco miejsca na wstawienie biurka / toaletki z krzesłem. Z sypialni można dostać się na balkon.

Po lewej stronie patrząc od drzwi do mieszkania znajduje się wejście do pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Po lewej stronie pomieszczenia znajduje się ciąg szafek kuchennych z niezbędnym wyposażeniem kuchennym. Na w prost wejścia do pokoju znajduje się stół jadalny 180cm x 90cm  z czterema krzesłami oddzielający część kuchenną od część wypoczynkowej.

W części wypoczynkowej mieści się  sofa  280cm x 230cm z ławą, fotel oraz telewizor wiszący na ścianie nad niską szafką  40cm x 270cm na sprzęt RTV.

Pokój dzienny z aneksem kuchennym powstał poprzez wyburzenie ściany działowej między istniejącym pokojem a kuchnią.

ROZWIĄZANIE I
ROZWIĄZANIE I
ŁUKASZ KĘDZIORA STUDIO ARCHITEKTURY FormaNova architekturakedziora@gmail.com tel. 605 045 682

ROZWIĄZANIE II

Rozwiązanie to chodź funkcjonalnie zbliżone do pierwszego rozwiązania prezentuje nieco inny układ pomieszczeń. 

W przedpokoju po lewej stronie od wejścia  znajduje się szafa 120cm x 50cm  z szufladami w jej dolnej części na obuwie. W drzwiach szafy umieszczono lustro.

Na wprost drzwi wejściowych znajduje się wejście do pokoju dziennego z aneksem kuchennym. Pokój dzienny w tym rozwiązaniu jest nieco większy. Po prawej stronie pokoju dziennego znajduje się aneks kuchenny, z blatem i ciągiem szafek kuchennych na planie litery „L”. Część kuchenna od części wypoczynkowej oddzielona jest stołem kuchennym 180cm x 90cm z czterema krzesłami. W części wypoczynkowej znajduje sofa narożna 280cm x 230cm cm, ława 100cm x 70cm oraz telewizor wiszący na ścianie wkomponowany  w regał z półkami i szufladami  350cm x 50 cm.

Salon powstał po przez wyburzenie ściany działowej między dwoma istniejącymi pokojami. W  pokoju dziennym między ciągiem szafek kuchennych a stołem jadalnym znajduje się wyście na balkon.

Za ścianą pokoju dziennego z wejściem po lewej stronie korytarza, znajduje się  sypialnia. Możemy tam zmieścić  łóżko 180cm x 200cm oraz szafę 180cm x 70cm.

Wychodząc z sypialni, na wprost mamy drzwi do łazienki. Lokalizacja oraz wyposażenie łazienki pozostaje bez zmian w stosunku do poprzedniego rozwiązania. Pomieszczenie jest całkiem duże i możemy w nim zlokalizować kabinę prysznicową 90cm x 90cm, umywalkę 45cm x 55cm, miskę ustępową oraz pralkę.

ROZWIĄZANIE II
ROZWIĄZANIE II
ŁUKASZ KĘDZIORA STUDIO ARCHITEKTURY FormaNova architekturakedziora@gmail.com tel. 605 045 682
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa przestrzeń mieszkalna