Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny minimalizm. Przestronne mieszkanie dla singielki

Dominika Redlicka

50-metrowe mieszkanie w Warszawie zostało urządzone nowocześnie i minimalistycznie. Dzięki temu wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.

Mieszkanie o powierzchni 50-metrów znajduje się w Warszawie. Pierwsze, co zaskakuje, to wrażenie przestronności. Dwa okazałe pokoje to efekt przebudowy istniejących wcześniej trzech. Właścicielka chciała, by mieszkanie było urządzone przytulnie, ale nowocześnie i praktycznie. Aranżację w klimacie loftowym oparto na prostym duecie barw: bieli i grafitu, który ocieplono dębową podłogą. Drewno pojawia się także jako element wykończenia regałów czy wnętrza szaf, tworząc wizualnie ciekawy efekt.

Aby osiągnąć pełną przejrzystość przestrzeni, architekci ograniczyli do minimum liczbę mebli i dekoracji. W kuchni, przedpokoju i sypialni zamontowano funkcjonalne systemy meblowe, maksymalnie wykorzystujące istniejącą powierzchnię. Gładkie płaszczyzny frontów porządkują wnętrza, skrywając domowe sprzęty i garderobę.

W salonie króluje rozłożysta, narożna kanapa oraz bogaty księgozbiór zebrany w symetrycznie rozmieszczonych regałach. Życie w kuchni skupia się wokół dużej, praktycznej wyspy, przy której wygodnie można zjeść posiłek. W chwili obecnej przejęła ona funkcję stołu, z myślą o którym modernizowano przestrzeń. Mebel nie został jeszcze zakupiony, ale gdyby właścicielka zmieniła zdanie, architekci zaplanowali miejsce na niego obok regałów w salonie.  

Skomentuj:

Nowoczesny minimalizm. Przestronne mieszkanie dla singielki