Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrzewacz tarasowy. Dlaczego warto go mieć?

AZ

Taras jest przydomową przestrzenią, na której chętnie spędza się czas w ciepłe dni. Książka i ulubiony kubek z kawą albo spotkanie z przyjaciółmi — w ten sposób najczęściej przesiaduje się w tym miejscu. Jednak pogoda bywa kapryśna, a letnie wieczory często są chłodne. Doskonałą na to metodą jest ogrzewacz tarasowy. Czym on właściwie jest i dlaczego warto go mieć?

Ogrzewacz tarasowy. Dlaczego warto go mieć?
Ogrzewacz tarasowy. Dlaczego warto go mieć?
Gastronet24

Czym jest ogrzewacz tarasowy?

W Polsce zima bywa bardzo długa. Ten czas ciągnie się niemal bez końca. Wiele osób tęskni za swobodnym przebywaniem na świeżym powietrzu, jednak obawiają się one zimna. Gdy słońce raz się pojawia, a raz znika z horyzontu, trudno się nagrzać. Jest jednak na to doskonały sposób. Szybkie ogrzanie się umożliwi Ci ogrzewacz tarasowy gazowy. 

Ogrzewacz tarasowy, promiennik czy lampa grzewcza to te same urządzenia. Ich głównym zadaniem jest podnoszenie temperatury w najbliższym otoczeniu. Najczęściej przybiera on formę przenośną, dzięki czemu z łatwością dowolnie można zmieniać jego lokalizację. Ogrzewacz tarasowy doskonale wytwarza ciepło, co daje duże poczucie komfortu nawet w chłodne dni. Wystarczy, że postawisz go na balkonie, w altance albo na tarasie i w prosty sposób uruchomisz.

Ogrzewacz tarasowy.
Ogrzewacz tarasowy.
Gastronet24

Jakie są rodzaje ogrzewaczy tarasowych?

Ogrzewacze tarasowe można podzielić na kilka typów. Najczęściej robi się to ze względu na ich budowę. Tu można wyróżnić promienniki wolnostojące, w formie parasoli albo kominków. Ciekawym rozwiązaniem są także ogrzewacze tarasowe, które należy zamontować na ścianie. 

Równie istotny jest sposób działania tych urządzeń. To dzięki niemu wytwarzają one różne poziomy ciepła. Pod względem sposobu działania wyróżnia się: 

  • ogrzewacz tarasowy gazowy,
  • ogrzewacz tarasowy elektryczny,
  • ogrzewacz tarasowy na podczerwień.

Co ważne, lampy grzewcze gazowe zazwyczaj zasilane są z butli propan lub propan-butan, zaś urządzenia elektryczne lub na podczerwień wykorzystują prąd. Na rynku można znaleźć także inne, ciekawe modele promienników. Są one dodatkowo wyposażone w oświetlenie, na przykład w formie diody LED.

Dlaczego warto mieć ogrzewacz tarasowy?

Istnieje wiele powodów, dlaczego warto mieć ogrzewacz tarasowy. Sprawdzi się on doskonale podczas przyjęcia na świeżym powietrzu, wieczornego czytania książki czy spotkania rodzinnego w altance ogrodowej. W dodatku można z niego korzystać nie tylko latem czy wiosną, ale także podczas chłodniejszych pór roku, czyli zimą czy późną jesienią. Ognisko i wspólne lepienie bałwana uprzyjemni późniejsze ogrzewanie zmarzniętych rąk przy promienniku. 

Ogrzewacz tarasowy to doskonałe rozwiązanie dla osób prowadzących własne lokale gastronomiczne z ogródkami. Jeżeli ustawi się je odpowiednio pomiędzy stolikami, klienci chętniej będą korzystać z usług takiej restauracji czy baru również w godzinach wieczornych. Ogrzewacz tarasowy to świetne rozwiązanie, aby przyciągnąć tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu, a jednocześnie stosunkowo szybko na nim marzną.

Promiennik jest urządzeniem, które śmiało można wykorzystać w wielu sytuacjach. Warto jednak pamiętać o tym, aby dobrać go do swoich możliwości. Lampa grzewcza elektryczna sprawdzi się wyłącznie w przestrzeni, w której jest bliski dostęp do gniazdka. Każdy z modeli ogrzewaczy tarasowych ma swoje korzystne strony. Należy je umiejętnie dopasować do swoich potrzeb oraz preferencji. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogrzewacz tarasowy. Dlaczego warto go mieć?