Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak zaaranżować balkon boho? Inspiracje

Redakcja

Lubimy przebywać na świeżym powietrzu. Wypoczynek na balkonie boho może być wyjątkowo przyjemny i komfortowy, jeśli zadbamy o jego aranżację. Jak urządzić balkon w stylu boho?

Balkon boho
Balkon boho
Shutterstock

Klimat boho na balkonie

W stylu boho najważniejsze są naturalne materiały: plecione kosze, meble i dodatki wykonane z naturalnego drewna. Miękkie poduchy układamy również na podłodze - z powodzeniem zastąpią siedziska. Świetnie sprawdzą się mniejsze elementy dekoracyjne znalezione na targu staroci. Barwne rośliny w glinianych donicach (i niektóre w plecionych osłonkach) podkreślą fantazyjną estetykę, a tropikalne wzory na tekstyliach dodadzą aranżacji charakteru.

Balkon boho
Balkon boho
Shutterstock

Styl boho na balkonie

Na słoneczne dni warto zaopatrzyć się w markizę lub rozkładany duży parasol. Na balkon boho wybieramy meble z rattanu lub techno rattanu, który ma większą niż naturalny odporność na zmienne warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Dodajemy narzuty i poduszki z frędzlami, lampiony, płytki w marokańską koniczynę, hamak, podwieszany fotel - lub fotel-kosz na stojaku, kwiaty w wazonach - łączymy i tworzymy kompozycję w zależności od tego, co uda się nam zmieścić na balkonie.

Balkon boho
Balkon boho
Shutterstock

Mały balkon boho

Styl boho będzie się prezentował ciekawie nawet na małym balkonie. Na podłodze przyda się pleciony dywan, fotele możemy zastąpić krzesłami (lub poduchami do siedzenia), całość udekorują odpowiednie dodatki: łańcuch z lampkami (tzw. cotton balls), frędzle na brzegach poduszek, kwietniki ścienne z wikliny, makramy lub łapacz snów na ścianie przy wyjściu. Kwiaty i rośliny doniczkowe - zamiast stawiać na podłodze - można umieścić również na specjalnych uchwytach mocowanych na barierce balkonu.

Balkon boho
Balkon boho
Shutterstock
Balkon boho
Balkon boho
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Jak zaaranżować balkon boho? Inspiracje