Paged Design Week - warsztaty i wykłady dla miłośników designu i projektowania
W dniach 6-9.11.2023 r. odbędzie się Paged Design Week, czyli wydarzenie poświęcone współczesnemu designowi oraz projektowaniu wyjątkowych wnętrz. W trakcie czterech dni w warszawskim showroomie Paged Meble odbędą się wykłady, praktyczne warsztaty z kreatywnego podejścia do szeroko pojętego designu i pokaz gięcia drewna na żywo. To świetna okazja do zgłębienia tajników niestandardowego podejścia w projektowaniu pod okiem specjalistów. Wydarzenie przeznaczone jest w głównej mierze dla projektantów wnętrz i architektów, ale mile widziani są wszyscy miłośnicy designu.
W dniach 6-9 listopada br. marka Paged Meble organizuje wyjątkowe wydarzenie poświęcone projektowaniu wnętrz - Paged Design Week. Wydarzenie odbędzie się w showroomie Paged Meble przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie. Podczas czterech dni będzie można wysłuchać inspirujących wykładów, a także uczestniczyć w praktycznych warsztatach. Każdego dnia będzie okazja do poznania najnowszych trendów oraz spotkań i kreatywnych działań z ekspertami z branży. Dodatkową atrakcją będzie pokaz gięcia drewna przeprowadzony na żywo.
Paged Design Week skupiamy wokół czterech motywów, które wzajemnie się uzupełniają, tworząc przestrzeń do kreatywnych spotkań. Tematami będą kolejno: przeniesienie sztuki do designerskich wnętrz, rola tkanin i ich kolorystyki w aranżowaniu przestrzeni, technologia gięcia mebli oraz proces twórczy i inspiracje w projektowaniu. Miłośnicy sztuki, designu i projektowania z pewnością odnajdą dla siebie ciekawe zagadnienia i będą mogli posłuchać nie tylko o najnowszych trendach, ale także poznać kulisy pracy wybitnych projektantów i ekspertów.
Gośćmi wydarzenia będą: Irma Kozina, Magdalena Willmann, Magdalena Impert, Michał Jońca, Ula Michalak, Maria Thiel-Roman, Aleksandra Ciesielska, Jakub Szczęsny, Kacper Gronkiewicz oraz Nikodem Szpunar. Uzupełnieniem merytorycznej części Paged Design Week będzie wystawa plakatów Michała Jońcy i ceramiki Uli Michalak. Patronem medialnym wydarzenia jest Elle Decoration.
Agenda Paged Design Week 6-9.10.2023
Poniedziałek, 6.11.2023: Sztuka kreuje wnętrze. Jak wprowadzić sztukę do wnętrz?
Godz. 15:00: wykład Magdaleny Willmann, o praktycznym dyrektor artystycznej ELLE DECORATION POLSKA połączony z dyskusją z uczestnikami wykładu z którego dowiemy się:
- czego oczekują inwestorzy od architektów w zakresie doboru sztuki,
- jak szukać dobrej sztuki i wiedzy o tym co warto kupować,
- jaka jest rola sztuki we wnętrzu,
- kiedy zacząć rozmowę o sztuce i na jakim etapie o niej myśleć przy projektowaniu wnętrza,
- jakie są trendy i jakiego rodzaju sztuka jest najchętniej poszukiwana,
- jak rozmawiać by przekonać klientów do zakupów wartościowych obiektów – sztuka to nie tylko dekoracja,
- kto może wspomóc architektom w poszukiwaniach dobrej sztuki.
Godz. 16:00: panel interaktywny - rozmowa Magdaleny Willmann z gośćmi wydarzenia: Ulą Michalak, twórczynią ceramiki, Michałem Jońcą, plakacistą oraz Magdaleną Impert, architektką wnętrz.
Wtorek, 7.11.2023: Textiles matter. Trend kolorów ziemi
Godz. 10:00: wykład Marii Thiel-Roman o tym jak tkaniny we wnętrzach wpływają na nasze samopoczucie i zmysły. Wykład projektantki wnętrz i wieloletniej stylistki ELLE DECORATION POLSKA odpowie na następujące pytania:
1. Jakie tkaniny najlepiej sprawdzają się we wnętrzach i dlaczego?
2. Jak łączyć tkaniny we wnętrzach, czyli jak stworzyć idealny duet z tkaniny obiciowej i zasłonowej?
3. Jak poszczególne tkaniny wpływają na nasze zmysły, czyli krótki przewodnik po świecie tkanin.
4. Jakie są dziś trendy kolorystyczne i wzornicze w świecie tkanin?
Godz. 11:00: warsztaty moodboardowe: jak stworzyć tablicę inspiracji? – prowadząca: Aleksandra Ciesielska.
Środa, 8.11.2023: Paged core. Gięcina na św. Marcina
Godz. 10:00: wykład prof. Irmy Koziny pt.: Pomiędzy kawiarnianą elegancją a minimalistycznym pragmatyzmem. Szczytowe osiągnięcia w produkcji mebli giętych od 1 połowy XIX wieku po współczesność.
„Nigdy wcześniej nie było przedmiotu tak eleganckiego, tak dobrze wymyślonego, tak precyzyjnego w wykonaniu i praktycznego w użyciu jak mebel gięty Thoneta” - Le Corbusier
W ciągu kilku zaledwie dekad od odpracowania technologii mebli giętych przy użyciu pary wodnej, założone przez niemieckiego stolarza Michaela Thoneta (1796 -1871) przedsiębiorstwo podbiło rynek produkcji krzeseł, wytwarzając modele cenowo bezkonkurencyjne i funkcjonalne, sprawdzające się zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak też w kawiarniach i pomieszczeniach biurowych. Nadawaniem kształtu tym meblom zajmowali się najwybitniejsi światowi projektanci, od tuzów wiedeńskiej secesji po mistrzów odpowiedzialnych za sukces meblarskich marek w XXI wieku.
Zafascynowana od wielu lat dziejami mebla giętego prof. dr hab. Irma Kozina, na co dzień związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, przedstawi najważniejsze osiągnięcia tej technologii, skupiając się w równej mierze na dokonaniach historyzujących stylistów wieku XIX, jak też na dziełach powstałych w pracowniach hołdujących skrajnemu modernizmowi funkcjonalistów. Miłośnicy meblarstwa nabędą umiejętność rozpoznawania ikonicznych przedmiotów kolekcjonerskich kreowanych przez tak charyzmatycznych twórców jak Josef Hoffmann, Adolf Loos czy Alvar Aalto, a także usłyszą o niezwykłych projektach designerów, którzy ulegli nieodpartemu urokowi „thonetów” w czasach nam współczesnych.
Godz. 11:00: technologia gięcia drewna – tajniki przybliżą technolodzy fabryki Paged Meble w Jasienicy podczas UWAGA - pokazu gięcia drewna na żywo!
Godz. 12:30: wykorzystanie tradycyjnej technologii w projektowaniu współczesnych mebli – rozmowa z Grzegorzem Gancarczykiem, konstruktorem i projektantem mebli nagradzanych w prestiżowych konkursach i wieloletnim pracownikiem firmy Paged Meble.
Czwartek, 9.11.2023: Pasja w praktyce. Rzecz o projektowaniu
Godz. 10:00: panel dyskusyjny - rozmowa Jakuba Szczęsnego z projektantami mebli z kolekcji Paged Alter Ego: Nikodemem Szpunarem i Kacprem Gronkiewiczem. Uczestnicy dyskusji będą rozmawiać o roli pasji w procesie twórczym, inspiracjach dla współczesnych architektów, projektantów wnętrz i projektantów mebli oraz wykorzystaniu pasji w codziennej pracy projektanta.
Uczestnicy Paged Design Week proszeni są o zapisy do udziału w poszczególnych dniach pod linkiem: https://calendly.com/pagedmeble/paged-design-week?month=2023-11
Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się zapisać.
- Więcej o:
Ewa Ewart i Magda Atkins gośćmi specjalnymi wyjątkowego wydarzenia „Siła opowieści” z okazji 18. rocznicy powstania DOMOTEKI
Czwarta edycja TRŁ WROCŁAW! już 5-6 października 2024 r.
Liczne nagrody w Konkursie Wnętrze Roku SAW - co można zyskać dzięki zwycięstwu?
Polish Job 2.0 - wystawa polskiego designu w Eindhoven 19-27.10.2024 r.
IKEA inspiruje do działania na rzecz poprawy jakości snu
Wystawa "Beyond the Line": Stefan Gierowski i Sean Scully - 14.09 - 24.11.2024 r., Warszawa
Zwycięzcy krajowego etapu Konkursu Nagroda Jamesa Dysona
Targowisko Sztuki w Warszawie: 28-29 września 2024 r., Butelkownia