Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Panel winylowy na ścianę. Montaż paneli winylowych

Redakcja

Czy można układać panele winylowe na ścianę? Można - podobnie, jak klasyczne płytki. W ofercie wielu producentów znajdziemy też panele i płytki winylowe samoprzylepne. Co warto wiedzieć na ten temat? Jak montować panele winylowe na ściany?

Panel winylowy na ścianę
Panel winylowy na ścianę
Shutterstock

Panele winylowe - panele podłogowe i panele ścienne

Panele winylowe na ścianę to prosty sposób na ciekawą zmianę aranżacji wnętrza. Możemy wykorzystać panele winylowe przeznaczone do montażu na podłodze lub wybrać specjalny produkt dedykowany na ściany.

W panelach winylowych zawiera się kilka istotnych cech - wytrzymałość produktu na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia oraz mnogość wzorów dekoracyjnych. Panele LVT - bo tak brzmi ich inna nazwa - mogą imitować naturalne drewno, beton, ceramikę lub kamień. W produkcji paneli i płytek winylowych stosuje się też najróżniejsze kolory i wzory - geometryczne, roślinne, itp. Możemy zatem z podłogi winylowej (którą często stosujemy na ogrzewanie podłogowe) przenosić dekorację na ściany - w kuchni, salonie, łazience, a nawet pokoju dziecka.

Panel ścienny PCV Vilo Motivo 330/D larix decor 2,624 m2
Panel ścienny PCV Vilo Motivo 330/D larix decor 2,624 m2
Castorama

Jak położyć panele winylowe na ścianie? Jak dokonać montażu paneli winylowych?

Panele winylowe montowane są na ściany na kilka sposobów - przy użyciu kleju montażowego dedykowanego panelom lub na zatrzask - mamy też do dyspozycji panele samoprzylepne. Montaż paneli winylowych można przeprowadzić na "pustej" ścianie lub na starej okładzinie - pod warunkiem, że podłoże jest równe. Płyty winylowe mają też tę wielką zaletę, że w razie potrzeby można je łatwo przycinać za pomocą nożyka do wykładziny.

Po montażu paneli winylowych na ścianie uzyskujemy estetyczną, równą i wytrzymałą powierzchnię. Pamiętajmy jednak, że takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w pomieszczeniu suchym, z dobrą wentylacją. Sam produkt jest, co prawda, wodoodporny, ale kontakt powierzchni z wodą lub dużą ilością pary wodnej mógłby doprowadzić do wnikania jej pod spód poprzez łączenia elementów. Dlatego najlepiej unikać paneli winylowych na ścianach pod prysznicem i dookoła wanny w łazience.

Panel winylowy na ścianę. Montaż paneli winylowych
Panel ścienny winylowy SPC Marble Fuego 30 x 60 cm 2,34 m2
Castorama

Panele winylowe samoprzylepne

Ten produkt nie wymaga zastosowania kleju montażowego, specjalistycznego sprzętu, ani pomocy specjalistów. Najważniejsze to odpowiednio przygotować powierzchnię ściany, aby panele winylowe dobrze się trzymały. Przed ich przyklejeniem należy ścianę odkurzyć, odtłuścić, wyrównać i osuszyć.

Panel winylowy na ścianę. Montaż paneli winylowych
PANEL WINYLOWY NA ŚCIANĘ KUCHENNY PATCHWORK
https://dywanomat.pl/
    Więcej o:

Skomentuj:

Panel winylowy na ścianę. Montaż paneli winylowych