Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy zakład produkcyjny Persán we Wróblowicach na Dolnym Śląsku

mat. prasowe

W tym nowoczesnym obiekcie zaplanowano stanowiska pracy dla tysiąca osób. Zakład produkcyjny powstaje w związku z dynamicznym rozwojem spółki oraz stale rosnącym zapotrzebowaniem rynku. Czternastego września bieżącego roku nastąpiło uroczyste otwarcie budowy, a przewidywany termin zakończenia to I kwartał 2023 roku.

Podpisanie aktu erekcyjnego. Od lewej: Antonio Some Carrillo, Juan Moya Yoldi, Francisco Javier Moya Yoldi, José Moya Yoldi, Concepcion Yoldi Garcia, Jarosław Obremski, Cezary Przybylski, Jan Grzegorczyn.
Podpisanie aktu erekcyjnego. Od lewej: Antonio Some Carrillo, Juan Moya Yoldi, Francisco Javier Moya Yoldi, José Moya Yoldi, Concepcion Yoldi Garcia, Jarosław Obremski, Cezary Przybylski, Jan Grzegorczyn.
Fot. Persán

Persán Polska S.A.

Persán Polska S.A. jest częścią funkcjonującej od 80 lat hiszpańskiej grupy Persán – jednego z wiodących producentów chemii gospodarczej oraz kosmetyków w Europie Centralnej. Swoją działalność w Polsce Persán rozpoczął w 2015 r.

Firma posiada własne laboratoria badawczo-rozwojowe, realizując najwyższe standardy praktyk produkcyjnych. Duże nakłady na nowe technologie umożliwiają stałe poszerzanie portfolio w sektorze marek własnych, produkcji kontraktowej oraz marek producenta. Misją jest zapewnienie klientom najwyższej jakości w najlepszej cenie, zaś współpraca z największymi sieciami handlowymi plasuje Persán w ścisłej czołówce trzech największych producentów w branży. Polska fabryka jest jedną z największych jednostek produkcyjnych grupy w tej części Europy. Produkcja opiewa na ponad 100 tys. ton rocznie, a towar dostarczany jest do ponad 30 krajów na świecie.

Nowoczesny zakład produkcyjny we Wróblowicach na Dolnym Śląsku

Budowa nowoczesnego zakładu umożliwi dynamiczny wzrost produkcji i sprzedaży na szerszą skalę, m.in. wyrobów kosmetycznych dla europejskich partnerów. Zastosowanie najnowszych technologii zoptymalizuje współpracę z podmiotami wytwarzającymi marki producenta, umożliwiając im jeszcze szybsze reagowanie na zmiany, jakie zachodzą na rynku produktów szybko zbywalnych. Zakład zostanie przygotowany na 1000 stanowisk pracy, a rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe, którego powierzchnia zwiększona zostanie niemal pięciokrotnie, zapewni optymalne warunki do tworzenia nowatorskich rozwiązań, które będą nie tylko wygodne dla konsumentów, ale też przyjazne środowisku.

Dbałość o środowisko naturalne

Jednym z filarów działalności Persán jest troska o ekologię – dlatego foliowe torebki w tabletkach do zmywarek zostały zastąpione folią samorozpuszczalną, co w polskim sektorze marek własnych było pionierskim osiągnięciem. Od ubiegłego roku firma rozpoczęła też wdrażanie zmian w opakowaniach, stosując domieszki recyklatów od 25% do 100% w całej masie. Istotna jest również koncentracja produktów piorących, pozwalająca zmniejszać dozowanie bez utraty ich jakości. Przekłada się to na znaczną redukcję ilości plastiku wprowadzanego do środowiska – od kilkudziesięciu do kilkuset ton rocznie.

Uroczyste otwarcie budowy 14.09.2021

W trakcie uroczystości otwarcia budowy nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego oraz inauguracyjne wbicie pierwszego szpadla w ziemię. Nowoczesny, wydajny technologicznie zakład to obiekt doskonale przygotowany pod ekspansję. Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku oraz istotny wkład w rozwój regionu. Fakt ten podkreślili w swoich wystąpieniach przedstawiciele władz.

Bardzo cieszy mnie fakt, że zarówno w Polsce, jak i na Dolnym Śląsku powstają międzynarodowe inwestycje wprowadzające nowatorskie rozwiązania przyjazne środowisku
i tworzące nowe miejsca pracy dla lokalnych społeczności.

powiedział Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski.

Dolny Śląsk to dzisiaj jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Europie, otwarty na globalną współpracę. Ambitnie inwestujemy w rozwój kolei, infrastruktury drogowej, w nowoczesną ochronę zdrowia, edukację oraz w innowacyjną gospodarkę. To sukcesy, które wynikają z pracowitości Dolnoślązaków, ale również z bardzo dobrej współpracy władz samorządowych z przedsiębiorcami, środowiskami naukowymi oraz z rządem. Dolny Śląsk jest regionem niezwykle atrakcyjnym inwestycyjnie. Fakt, że tak duże firmy inwestują w naszym regionie niezwykle cieszy, bo to przede wszystkim nowe miejsca pracy dla Dolnoślązaków, ale również korzyści dla rozwoju dolnośląskiej gospodarki.

powiedział Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jest mi niezmiernie miło, że kolejny duży inwestor obdarzył naszą gminę zaufaniem i zdecydował o podjęciu działalności na naszym terenie. Witamy w gminie Miękinia i życzymy powodzenia!

powiedział Jan Grzegorczyn, Wójt Gminy Miękinia.
Symboliczne wbicie pierwszego szpadla w ziemię. Od lewej, José Moya Yoldi, Francisco Javier Moya Yoldi, Juan Moya Yoldi, Antonio Some Carrillo, Concepcion Yoldi Garcia, Jarosław Obremski, Cezary Przybylski, Jan Grzegorczyn.
Symboliczne wbicie pierwszego szpadla w ziemię. Od lewej, José Moya Yoldi, Francisco Javier Moya Yoldi, Juan Moya Yoldi, Antonio Some Carrillo, Concepcion Yoldi Garcia, Jarosław Obremski, Cezary Przybylski, Jan Grzegorczyn.
Fot. Persán
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy zakład produkcyjny Persán we Wróblowicach na Dolnym Śląsku