Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

PIKLE - dopasuj meble do wnętrza, zanim je kupisz!

mat. prasowe

PIKLE to serwis internetowy, który umożliwia wirtualne "przymierzenie" mebla w dowolnym wnętrzu swojego mieszkania lub domu. Aby sprawdzić, jak wybrany model będzie się prezentował w salonie czy sypialni, wystarczy smartfon lub tablet - dzięki jednemu z tych urządzeń skorzystamy z technologii tzw. rzeczywistości rozszerzonej. W ten sposób unikniemy nietrafionego zakupu i niepotrzebnego stresu. To proste i intuicyjne rozwiązanie, które przy okazji wspiera polskie rzemiosło, pochodzące z niewielkich, lokalnych manufaktur.

PIKLE - dopasuj meble do wnętrza, zanim je kupisz!
PIKLE - dopasuj meble do wnętrza, zanim je kupisz!
mat. prasowe

Wirtualne przymierzanie mebli

PIKLE to firma rodzinna. Marka powstała pod koniec 2020 r. w Warszawie, a w 2021 r. została uruchomiona platforma, na której można dokonywać zakupów. Jej twórcami są ekonomistka Małgorzata Główka oraz architekt Maciej Główka.

A co o stronie pikle.eu mówią jej twórcy?

"Nasza strona WWW umożliwia wirtualne przymierzenie mebla we własnym mieszkaniu. Jest to proste i intuicyjne rozwiązanie, nie wymagające dodatkowego sprzętu czy oprogramowania. Wystarczy zwykły telefon komórkowy lub tablet. Wirtualny model produktu pozwala upewnić się, że będzie on odpowiedni do danego wnętrza. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy uzupełniamy wyposażenie domu lub finalizujemy remont. Do prezentacji mebli używamy technologii tzw. rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality). Wykorzystując wbudowany w telefon aparat fotograficzny, nanosimy oglądany produkt na zdjęcie pomieszczenia. Oprogramowanie potrafi rozpoznać elementy wnętrza, takie jak podłoga czy ściany, oraz określić ich skalę. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne wyświetlenie trójwymiarowej bryły mebla, prawidłowo wpisanej w realną przestrzeń. Użytkownik może dowolnie przesuwać i obracać obiekt, tak aby umieścić go w pożądanym miejscu. Mebel możemy obejrzeć z każdej strony, a także podejść z telefonem bliżej i dokładnie przyjrzeć się szczegółom jego wykonania."

Konfigurator wybranego mebla

Na platformie pikle.eu znajdziemy wiele modeli mebli, które mają możliwość konfiguracji bezpośrednio na stronie WWW. Dostępne opcje dotyczą m.in. koloru, gatunku drewna, rozmiaru, rodzaju frontów – w zależności od oferty producenta, od którego dany mebel pochodzi. Po wybraniu interesującego nas wariantu, od razu na ekranie pojawia się podgląd w postaci modelu 3D. W ten sposób można jeszcze dokładniej obejrzeć mebel, co pomoże w podjęciu decyzji o zakupie.

Polskie rzemiosło rośnie w siłę

Warto podkreślić, że PIKLE wspiera polskie rzemiosło - na platformie znajdziemy wyłącznie produkty pochodzące z niewielkich rodzimych manufaktur.

Jak pomysłodawcy projektu tłumaczą obranie takiego kierunku biznesowego?

"Chcemy, aby najnowsze zdobycze technologii były łatwo dostępne również dla małych, lokalnych producentów. Chcemy, aby nasi klienci otrzymywali wyjątkowe i trwałe meble. Unikamy masowej produkcji. Do współpracy zapraszamy tylko producentów – rzemieślników, pracujących nad każdym przedmiotem indywidualnie. Wiele z naszych mebli powstaje w warsztatach stosujących wciąż tradycyjne techniki stolarskie lub ślusarskie. W produkcji wykorzystywane jest m.in. lite drewno, naturalne forniry, kamienie, stal. Dzięki temu jesteśmy pewni, że produkty dostępne w PIKLE posłużą naszym klientom przez długie lata."

pikle.eu

Wirtualne przymierzanie mebli we wnętrzach

Wirtualne przymiarki kolorów mebli

    Więcej o:

Skomentuj:

PIKLE - dopasuj meble do wnętrza, zanim je kupisz!