Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poduszka do spania - jak wybrać najlepszą?

mat. prasowe

Poduszka do spania to niezwykle istotny element naszego codziennego komfortu i zdrowego snu. Choć często bagatelizowana, ma ogromny wpływ na jakość naszego odpoczynku i stan zdrowia. Wybór odpowiedniej poduszki może być kluczowy dla naszego komfortu podczas snu i zapobiegania różnym dolegliwościom. Ale jak zatem wybrać najlepszą poduszkę do spania?

Poduszka Dual Clima
Poduszka Dual Clima
Fot. DlaSpania

Sen, który według lekarskich zaleceń powinien trwać około 8 godzin każdego dnia, stanowi aż jedną trzecią naszego życia. Wielu z nas staje przed wyzwaniami związanymi z zapewnieniem sobie komfortowego nocnego wypoczynku. Odpowiednio dobrana poduszka ma pozytywny wpływ na jakość snu, zdrowie kręgosłupa oraz ogólne samopoczucie. Warto więc poświęcić czas na wybór odpowiedniej, która poprawi regenerację i ułatwi codzienne funkcjonowanie. 

Poduszka do spania równie ważna jak materac

Wybór poduszki do spania stanowi równie istotny element przy kompletowaniu wyposażenia łóżka, co dobranie odpowiedniego materaca. Oba te elementy mają znaczący wpływ na komfort snu i jego jakość. Poprawny sen pozwala na regenerację organizmu oraz przygotowuje ciało do efektywnego funkcjonowania w kolejnym dniu. Odpoczynek jest kluczowy dla prawidłowego działania pamięci oraz efektywności pracy mózgu. Dodatkowo, poduszka do spania zapewniająca odpowiednie wsparcie dla głowy i szyi może zapobiegać występowaniu nieprzyjemnego ucisku w okolicach kręgosłupa szyjnego i ramion, na przykład tuż po przebudzeniu, co przyczynia się także do poprawy krążenia krwi.

Poduszka powinna być dobrana zgodnie z preferowaną pozycją spania oraz uwzględniać twardość materaca, który jest używany. Każda postawa ciała wymaga innego stopnia wsparcia dla głowy i szyi. Ważne jest, aby kręgosłup szyjny pozostawał w pozycji neutralnej, bez nadmiernego wygięcia. W przypadku spania na boku poduszka powinna utrzymać kręgosłup szyjny w naturalnej linii, nie powodując nieprawidłowego przekrzywienia głowy. Osoby śpiące na plecach powinny wybierać poduszkę, która umożliwia im leżenie w pozycji prostego i naturalnego ułożenia ciała. Dla tych, którzy śpią na brzuchu, zaleca się poduszkę o niskiej wysokości i specjalnym kształcie. 

Poduszka Memory Moore
Poduszka Memory Moore
Fot. DlaSpania

Wymiana poduszki na nową - kiedy?

O znacznym zużyciu poduszki do spania świadczą widoczne oznaki użytkowania, takie jak wyraźne wgniecenie, które nie powraca już do pierwotnego kształtu, pożółkła powierzchnia oraz utrata sprężystości. Zaleca się, aby wymieniać poduszkę co około 2 lata, aby móc nadal cieszyć się jej prozdrowotnymi korzyściami. W przypadku poduszek antyalergicznych i ortopedycznych zaleca się jeszcze częstsze wymiany.

Dbanie o higienę miejsca do spania - czyli nie tylko pościeli, ale również materaca i poduszek, ma znaczący wpływ na jakość snu i komfort nocnego wypoczynku. Rzadko wymieniana pościel staje się siedliskiem zarazków, kurzu, niepożądanych bakterii i roztoczy. Ważne jest regularne pranie poszewek, wietrzenie pościeli oraz stosowanie pokrowców na poduszkach (oprócz poszewek), które pomagają jeszcze lepiej zadbać o ich czystość.

Poduszka Dual Clima
Poduszka Dual Clima
Fot. DlaSpania

Poduszka do spania Dual Clima

Poduszka do spania Dual Clima z profilem masującym to specjalistyczny wyrób medyczny. Rdzeń z piany pamięciowej zawiera wentylujący segment piany ClimaFresh®, który minimalizuje przegrzewanie się i potliwość. Zdejmowany pokrowiec posiada doskonałą termoregulację. Strona BeFresh®, wykonana z innowacyjnego materiału reagującego na temperaturę, zapewnia długotrwałe poczucie świeżości i nowości. Druga strona poduszki – Probiotic System® – za sprawą aktywnych probiotyków obniża ilość alergenów, pleśni, roztoczy i szkodliwych bakterii w materiale. Poduszka Dual Clima to więc idealna propozycja dla alergików. Dodatkowym atutem jest jej uniwersalność. Będzie odpowiednia zarówno dla amatorów spania na boku, jak i na plecach.

Poduszka do spania z piany pamięciowej Memory Moore

To propozycja dostępna w dwóch wysokościach – 12 cm i 9 cm (odpowiednia również dla dzieci). Pierwsza ze stron poduszki, BeFresh®, zrobiona z  innowacyjnego materiału, reguluje temperaturę, zapewnia świeżość i przewiewność. Przyjemny w dotyku pokrowiec absorbuje ciepło, przez co zapobiega przegrzewaniu się oraz poceniu. Strona Probiotic System® posiada technologię, która w naturalny sposób obniża ilość występujących w tkaninie alergenów. Dzięki swojemu uniwersalnemu kształtowi, poduszka zapewnia wsparcie dla kręgosłupa szyjnego oraz mięśni szyi i ramion podczas snu w każdej pozycji. Rdzeń poduszki wykonany z piany z pamięciowej dopasowuje się do części ciała użytkownika. Dzięki efektowi powolnego powrotu poduszka Memory Moore zapewnia redukcję odczuwalnych dolegliwości m.in. pleców.

W obejmującej ponad 27 salonów sieci DlaSpania konsumenci odnajdą zarówno wymienione, jak i inne poduszki PerDormire. W każdym z shoowroomów na klientów czekają eksperci ds. zdrowego snu, którzy doradzą w doborze artykułów dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

    Więcej o:

Skomentuj:

Poduszka do spania - jak wybrać najlepszą?